Odpowiadasz na:

Mateusz Morawiecki premier rządu
Partner siostry Jarosław Broda

We wrześniu 2018 roku Gazeta Wyborcza poinformowała, że Broda został zatrudniony w publicznym Radiu Wrocław.... rozwiń

Mateusz Morawiecki premier rządu
Partner siostry Jarosław Broda

We wrześniu 2018 roku Gazeta Wyborcza poinformowała, że Broda został zatrudniony w publicznym Radiu Wrocław. Wcześniej, przez kilkanaście lat, był dyrektorem we wrocławskim magistracie.

W odpowiedzi na pytania OKO.press, władze radia napisały, że Broda objął stanowisko dyrektora programowego i że zatrudniono go na podstawie umowy o pracę. A jego wynagrodzenie kształtuje się na poziomie średnich zarobków brutto osób zatrudnionych na stanowisku dyrektorskim w spółce (), których wysokość została podana w sprawozdaniu finansowym.

Ze sprawozdania za 2017 wynika, że średnie wynagrodzenie na takim stanowisku wynosiło wówczas 11,9 tys. zł miesięcznie, a w 2018 roku 11,5 tys. zł miesięcznie.

Stryjeczna siostra Monika Morawiecka

Na początku 2019 roku portal money.pl poinformował, że Monika Morawiecka została prezesem spółki PGE Baltica (należącej do kontrolowanej przez państwo Polskiej Grupy Energetycznej). Spółka ta ma koordynować działania związane z realizacją programu budowy morskich farm wiatrowych.

W grupie PGE Morawiecka pracowała już wcześniej, od 9 lat była szefową departamentu strategii. Jak ustaliliśmy, od jesieni 2018 roku jest też prokurentką w trzech innych spółkach należących do PGE: Elektrowni Wiatrowej Baltica-1, EWB-2 i EWB-3.

zobacz wątek
1 rok temu
~jaq

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry