Odpowiadasz na:

Marian Banaś prezes NIK, b. minister finansów
Syn Jakub Banaś

O prywatnych biznesach, które Jakub Banaś prowadził w kamienicy ojca, a potem w kolejnej, którą kupił już sam,... rozwiń

Marian Banaś prezes NIK, b. minister finansów
Syn Jakub Banaś

O prywatnych biznesach, które Jakub Banaś prowadził w kamienicy ojca, a potem w kolejnej, którą kupił już sam, pisaliśmy na OKO.press tydzień temu.

Do państwowego biznesu Banaś jr. przeszedł w 2017 roku. Jak wynika z jego własnego wpisu na portalu linkedin.com, od listopada 2017 do marca 2018 roku był dyrektorem w Polskiej Grupie Zbrojeniowej i przygotowywał bilans otwarcia oraz plan restrukturyzacji spółki. Później do września 2018 roku był doradcą i realizował zadania specjalne na zlecenie kierownictwa PGZ.

We wrześniu 2018 został pełniącym obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Sprzętu Ochronnego Maskpol, wchodzącego w skład PGZ. Władze tej spółki odmówiły nam podania jego wynagrodzenia, zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa oraz obowiązkiem szanowania godności i innych dóbr osobistych pracownika.

W kwietniu 2018 roku Jakub Banaś został dyrektorem i pełnomocnikiem zarządu Banku Pekao SA (przypomnijmy: prezesem jest związany ze Zbigniewem Ziobro Michał Krupiński). Nie wiadomo, jakie wynagrodzenie otrzymuje. W odpowiedzi na pytania TVN24.pl władze banku zapewniły tylko, że zatrudniając go kierowały się potrzebami banku i kompetencjami kandydata.

zobacz wątek
1 rok temu
~jaq

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry