Odpowiadasz na:

Małgorzata Wasserman posłanka PiS
Brat Wojciech Wasserman

Na początku 2018 roku karierze Wojciecha Wassermana przyjrzała się Rzeczpospolita. Według ustaleń dziennika, brat... rozwiń

Małgorzata Wasserman posłanka PiS
Brat Wojciech Wasserman

Na początku 2018 roku karierze Wojciecha Wassermana przyjrzała się Rzeczpospolita. Według ustaleń dziennika, brat posłanki od 2011 roku był asesorem prokuratury. W marcu 2015 został prokuratorem w Prokuraturze Rejonowej Kraków Prądnik-Biały. Zaledwie rok później awansował do Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Zgodnie z prawem, by przejść na wyższy szczebel, powinien mieć przynajmniej trzyletni staż. W jego przypadku zastosowano jednak specjalny tryb, który pozwala ominąć ten wymóg w szczególnie uzasadnionych przypadkach, w celu zapewnienie prawidłowej realizacji ustawowych zadań prokuratury.

Wojciech Wasserman tłumaczył, że o awans nie zabiegał i że wcześniej, przez cały okres pracy w prokuraturze miał dobre wyniki.

Według informacji, które uzyskało OKO.press, podstawowe wynagrodzenie prokuratora prokuratury okręgowej to blisko 10,7 tys. zł. Do tego dochodzą rozmaite dodatki.

zobacz wątek
2 lata temu
~jaq

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry