Odpowiadasz na:

Jan Szyszko b. poseł PiS, b. minister środowiska. Zmarł 9 października 2019 roku
Córka Katarzyna Szyszko-Podgórska

W marcu 2017 roku ujawniliśmy, że Szyszko-Podgórska została... rozwiń

Jan Szyszko b. poseł PiS, b. minister środowiska. Zmarł 9 października 2019 roku
Córka Katarzyna Szyszko-Podgórska

W marcu 2017 roku ujawniliśmy, że Szyszko-Podgórska została zatrudniona jako adiunkt w Instytucie Ochrony Środowiska. To jeden z instytutów badawczych nadzorowanych przez ministra środowiska czyli wówczas przez jej ojca.

Średnie wynagrodzenie w IOŚ na stanowisku adiunkta to ponad 7,2 tys. zł.

Zięć Karol Podgórski

W maju 2016 został członkiem rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Za zasiadanie w niej otrzymuje prawie 3,8 tys. zł miesięcznie. Jest także dyrektorem Lasów Miejskich w Warszawie (jednostki budżetowej miasta Warszawa) z ponad 14 tys. zł miesięcznego wynagrodzenia.

Córka Patrycja Szyszko

W 2001 roku została zatrudniona w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za poprzednich rządów PiS była wicedyrektorem jednego z departamentów Funduszu. W 2007 roku, tuż przed wyborami parlamentarnymi (przegranymi przez PiS) założyła z kolegami związek zawodowy i została jego wiceprzewodniczącą dzięki czemu władze Funduszu z nadania rządu PO-PSL, nawet gdyby chciały, nie mogły zwolnić jej z pracy. W 2016 roku pracowała na stanowisku głównego specjalisty. NFOŚiGW nie odpowiedział nam, jakie stanowisko zajmuje obecnie i ile zarabia.

Bratanek Piotr Szyszko

W lutym 2016 roku bratanek ministra został kierownikiem Zespołu Edukacji Leśnej i Turystyki w Nadleśnictwie Jabłonna. Z informacji, którą uzyskaliśmy w Lasach Państwowych wynika, że zatrudniono go ze względu na wolny etat i merytoryczne przygotowanie do zajmowanego stanowiska pracy. Zarabia ponad 8,1 tys. zł miesięcznie.

zobacz wątek
1 rok temu
~jaq

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry