Odpowiadasz na:

Ryszard Czarnecki europoseł PiS
Syn Bartosz Czarnecki

W 2016 roku Nowoczesna umieściła go na swojej liście Misiewiczów, informując, że 26-letni wówczas syn europosła został... rozwiń

Ryszard Czarnecki europoseł PiS
Syn Bartosz Czarnecki

W 2016 roku Nowoczesna umieściła go na swojej liście Misiewiczów, informując, że 26-letni wówczas syn europosła został zatrudniony jako doradca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Ryszard Czarnecki tłumaczył potem w mediach, że syn nie jest doradcą, tylko młodszym specjalistą. Przekonywał, że ma odpowiednie kompetencje, bo wcześniej pracował we francuskiej firmie zbrojeniowej i że w PGZ zarabia mniej, ale jest patriotą i chce pracować w polskiej firmie.

PGZ odmówiła nam odpowiedzi na pytanie o wynagrodzenie Bartosza Czarneckiego, zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa.

Żona Emilia Hermaszewska

W 2016 roku Newsweek ujawnił, że żona Czarneckiego została powołana do rady nadzorczej Armatury Kraków, spółki należącej do grupy PZU. Według rejestru KRS, nadal w niej zasiada.

Czarnecki przekonywał, że jego żona jest prawnikiem z ukończoną aplikacją materialną i obsługiwała też inne firmy. Nie umiał jednak wyjaśnić, dlaczego do Armatury trafiła po wygranej PiS w wyborach.

Jak ustaliliśmy, już po publikacji Newsweeka, Emilia Hermaszewska trafiła także do rady nadzorczej spółki Elmen, należącej do Polskiej Grupy Energetycznej.

zobacz wątek
1 rok temu
~jaq

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry