Odpowiadasz na:

Po pierwsze dinozaury nie żyły w czasach prehistorycznych.
Określenie "prehistoria" odnosi się do okresu neolitycznego, a ludzi żyjących wtedy określa się mianem "ludów prymitywnych" lub... rozwiń

Po pierwsze dinozaury nie żyły w czasach prehistorycznych.
Określenie "prehistoria" odnosi się do okresu neolitycznego, a ludzi żyjących wtedy określa się mianem "ludów prymitywnych" lub "pierwotnych", co brzmi zabawnie, jeśli skonfrontuje się to z dostępnymi od dziesiątek lat dowodami antropologicznymi i archeologicznymi. Problem jest z okresem wcześniejszym, bo jak wiadomo, po ustąpieniu ostatniego zlodowacenia, poziom wód znacznie się podniósł zalewając nadbrzeżne i nadrzeczne tereny, w którym musiała istnieć dość gęsta sieć osadnicza.

A jeżeli chodzi o badania naukowe w tej kwestii to proszę zajrzeć do bibliografii zamieszczonej w ksiązkach Iana Morrisa "Dlaczego Zachód rządzi - na razie" i Davida Wengrowa i Davida Graebera " Narodziny wszystkiego - nowa historia ludzkości". Czytanie nie szkodzi.

Nic dziwnego, że ignoranci o takich rzeczach nie wiedzą, bo system liberalny to okres niewiarygodnej ciemnoty mimo rozwoju technologicznego.

zobacz wątek
6 miesięcy temu
~łowca absurdów

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry