Odpowiadasz na:

Re: koszty utrzymania domu a mieszkania

@Pietro;

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Przeczytałem z uwagą i w niemal całości jakbym Ja to pisał;-))) Mamy bardzo podobne spojrzenie na pewne sprawy dotyczące przyszłości i sposobu... rozwiń

@Pietro;

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Przeczytałem z uwagą i w niemal całości jakbym Ja to pisał;-))) Mamy bardzo podobne spojrzenie na pewne sprawy dotyczące przyszłości i sposobu układania sobie życia, pomimo, że nas dzieli jedna dekada życia.

Ja też w Trójmieście nie chcę kupować niczego na wynajem. Nie obchodzi mnie to!!! Gdybym kupił to przez następne lata z mieszkania korzystała by rodzina a w okresie wakacyjnym wysyłałbym dzieci na wakacje (oczywiście jakby im się nie znudziło to miejsce).

Ja jednak mam pewien dylemat! Nie jestem do końca przekonany: mieszkanie? czy działka i budowa domu? w bardzo bliskiej odległości do Trójmiasta. Jednak wszelkie argumenty oraz późniejsze zarządzanie tą nieruchomością przemawia za mieszkaniem!

Oczywiście nie chcę tutaj przytaczać argumentów za i przeciw ale zapewniam Cię, że posiadanie w bardzo dobrej lokalizacji domu jest też poparte wieloma pozytywnymi argumentami. Na obecną chwilę zakup mieszkania w Gdańsk (w granicach administracyjnych) jest tańszy lub porównywalny niż zakup samej działki w bardzo dobrej lokalizacji.

Dlatego mam dylemat, Czy aby nie dać sobie spokój z własnym budynkiem. Zobaczymy, wiecznie nie będę tego analizował szukał ofert itd. bo to zabiera bardzo dużo czasu.

Czemu się boję zakupu mieszkania? Przeraża mnie jakość developerów! Wiem jak to robią, w jakich warunkach i jakich używają materiałów! Im zależy tylko i wyłącznie na maksymalizacji zysku Czym mniej Klient wymagający tym gorszy standard. Świadomość Klienta natomiast zależy od przyjętych standardów w danym regionie w którym żyje, otacza się.

Kiedyś mieszkałem przez 2,5 roku w mieszkaniu w bloku 10 piętrowym. Pomimo, że nie mieszkałem tam na co dzień tylko kilka nocy w tygodniu to bardzo przeszkadzała mi ilość mieszkańców (ich przyzwyczajenia) oraz dbałość o czystość. Wiem świadomość i kultura ludzi się zmienia ale wydaje mi się, że nie nadaję się. Lepiej czuję się jak wokół mnie jest mniej osób.

Przeglądam sobie często oferty deweloperów ale mankament mam ten, że nie mieszkam na miejscu i nie mogę działać tak szybko. Każdy zachwala swoje.

P.S.
mam nadzieję, że profesjonalista od nieruchomości mi pomoże;-)

zobacz wątek
3 lata temu
~życie to przygoda

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry