Odpowiadasz na:

Re: Gdzie są najlepsze fale na Pomorzu? Surfing, Bałtyk.

Gdy wieje z zachodu, fale 1m-1,5m - Chałupy wyjście 11
Gdy wieje z zachodu, fale 1,5-3m - Rurociąg (Władek za stacją Statoil)
Gdy wieje północ, fale >2m - też Rurociąg, ale spot w... rozwiń

Gdy wieje z zachodu, fale 1m-1,5m - Chałupy wyjście 11
Gdy wieje z zachodu, fale 1,5-3m - Rurociąg (Władek za stacją Statoil)
Gdy wieje północ, fale >2m - też Rurociąg, ale spot w głębi przy pirsie portowym, wyjscie do fali na ripie (taki prąd wyciągający w morze, piękna sprawa), trzeba iść tak długo w stroneportu aż minie się sieczkę na morzu i zobaczy się łądnie łamiącą się prawą falę - uwaga na ptasie gówna, tego kawałka plaży ludzie zwykle nie odwiedzają:)
Gdy wieje południowy zachód lub południe a przedtem przez 12godzin wiał zachód >5Bf, można wybrać się do Karwii (Ostrowo wyjście 38, lub do Jastrzębiej Góry)
Gdy wieje zachód lub południowy zachód, ale fale nie są za wielkie, super fale są na Rozewiu (trzeba mieć buty gumowe bo na dnie są kamienie). Przy większym falowaniu robi się tam hardcore dla ekspertów.
Gdy wieje pólnocny wschód, fale są nawet w Sopocie pod molem lub w Redłowie pod molem - takie coś jest bardzo rzadkie, ale surfing tam już miał miejsce nie jeden raz.

Mniej zbadanym rejonem jest mierzeja wiślana. Z pewnościa dostaje bardzo dobre fale, ale brak tam zatoczek, pirsów portowych, które chronią od wiatru, trzeba zatem polować na odkrętkę wiatru na offshore po srogim sztormie.

Najlepsze fale są jesienią od końca sierpnia do listopada oraz w maju i czerwcu. Latem zdarzają się całe tygodnie bez fal, ale ogólnie nie trudno zaliczyć w sezonie 30 dni na surfie na Pomorzu, trzeba tylko trochę się nauczyć o morzu i falach i korzystać z prognoz falowania i wiatru na morzu, np. http://www.dmi.dk ma bardzo przydatny zestaw prognoz.

Możesz wierzyć lub nie, ale sporo osób pływało na Bałtyku na falach powyżej 2m, a i przejazdy w tubach już miały miejsce.

zobacz wątek
10 lat temu
~BigZ

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry