Odpowiadasz na:

36 dzieci wraz kadrą trenerską z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni miało 29 czerwca wylecieć z Warszawy do Grecji na wyspę Kefalonia. Odbywa się tam corocznie wielki festiwal gimnastyczny... rozwiń

36 dzieci wraz kadrą trenerską z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni miało 29 czerwca wylecieć z Warszawy do Grecji na wyspę Kefalonia. Odbywa się tam corocznie wielki festiwal gimnastyczny Kefalonia Gym Festival „Anna Pollatou”, w którym dzieci miały wziąć udział. Do tego wyjazdu kadra, rodzice a przede wszystkim dzieci przygotowywały się od grudnia 2016roku, kiedy to zapadła decyzja o wyjeździe na festiwal. Ofertę na zorganizowanie wyjazdu przedstawiło Biuro Turystyczno-Usługowe "GRO-TOUR" W.T. Piotrkiewicz Spółka Jawna. Umowę z biurem turystycznym Gro-Tour zawarł w grudniu Dyrektor MDK Eugeniusz Korek. Pierwszą zaliczkę w kwocie w kwocie 24 120 zł przelano w grudniu, żeby wg zapewnień biura podróży mieć zarezerwowane miejsce w samolocie i miejsce w hotelu. 29 maja 2017r dokończono sprawy finansowe i na koncie biura znalazło się 56 340 zł. W sumie na konto firmy Gro-Tour wpłynęło 80460zł.
W środę 28 czerwca 2017r około godziny 18ej, na kilka godzin przed planowaną zbiórką rodzice otrzymali wiadomość, ze wyjazd dzieci zostaje odwołany. Wiadomość brzmiąca jak ponury żart, okazała się prawdą. Rozgoryczeniu dzieci nie było końca. Z nie potwierdzonych wiadomości, bilety na samolot oraz miejsce w hotelu nigdy nie zostały dla dzieci zarezerwowane. W piątek 30 czerwca doszło do spotkania Dyrektora MDK z rodzicami. Dyrektor uznał, że najważniejsze jest, by odzyskać wpłacone pieniądze. Zawarł umowę ustną z właścicielką Gro-Tour, że cała kwota ma znaleźć się na koncie MDK w środę do godz. 15:00. Tak się jednak nie stało. 05 lipca rodzice zostali poinformowani, że w dniu następnym Dyrektor MDK wdraża procedurę upadłości biura w Urzędzie Marszałkowskim, aby odzyskać pieniądze od Ubezpieczyciela. Na samym końcu tej historii pozostają bardzo smutne dzieci, które całe swoje serce i ciężką pracę włożyły w przygotowania do festiwalu, które chciały swoimi umiejętnościami reprezentować Polskę i Młodzieżowy Dom Kultury. Dla wielu rodziców ten wydatek to wielki wysiłek finansowy, część z dzieci nie pojedzie na żadne wakacje.
Biuro podróży Gro-Tour dalej w swojej ofercie ma wycieczki dla dzieci i młodzieży ….

zobacz wątek
4 lata temu
AgaaR

Odpowiedź

Autor

Ogłoszenie
Polityka prywatności
do góry