Odpowiadasz na:

Re: Jaki samochód kupić do 10 000zł ??

Za 9,3 tys zł kupiłem fabię 1.9 SDI z 2001 roku. Do roboty były progi i kawałek podłogi za przednim kołem (uszkodzenia mechaniczne, które zaczęły korodować, 2 dni roboty samodzielnej na kanale... rozwiń

Za 9,3 tys zł kupiłem fabię 1.9 SDI z 2001 roku. Do roboty były progi i kawałek podłogi za przednim kołem (uszkodzenia mechaniczne, które zaczęły korodować, 2 dni roboty samodzielnej na kanale łącznie z konserwacją profili) i ranty przednich nadkoli (ogolone z lakieru piaskiem, pomalowałem pędzlem lakierem reaktywnym dwuskładnikowy, później akryl dwuskładnikowy i 3x grubopowłokowa farba epoksydowa o zwiększonej odporności na ścieranie - bez szans, żeby kiedykolwiek starło się od tego co leci z kół). Do wymiany były wszystkie hamulce (ok 600 zł) + przełącznik szyb elektrycznych (117 zł oryginał w sklepie skody na wielkopolskiej w Gdyni) + wycieraczki przednie (coś ok 100 zł) + komplet filtrów (ok 200 zł) + olej silnikowy (5w40 durablend od valvoline - 100 zł).

I jaki efekt? Auto jeździ świetnie, nic się od roku nie zepsuło, nic nie gnije (bo dobrze pomalowane uszkodzenia). Tylko teraz już wymaga wymiany oleju silnikowego ze względu na osiągnięcie przebiegu.

Ile pali? według komputera 5,7-6,3 l/100 km, według dystrybutora na stacji i licznika przebiegu 4,4-4,8 l/100 km w mieście.

Wrażenia z jazdy? Ten samochód w ogóle nie ma słyszał o czymś takim jak przyspieszenie. Autobus miejski jest bardziej dynamiczny, do trolejbusu w ogóle nie ma co startować :)

zobacz wątek
9 lat temu
~Kuba

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry