Odpowiadasz na:

Re: Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć?

Moim zdaniem to trochę nienaturalnie szukać sobie hobby. Zgadzam się z poprzedniczką, że albo coś nas interesuje albo nie i ciężko jest "wynaleźć sobie pasję czy zaplanować - od dziś interesuje... rozwiń

Moim zdaniem to trochę nienaturalnie szukać sobie hobby. Zgadzam się z poprzedniczką, że albo coś nas interesuje albo nie i ciężko jest "wynaleźć sobie pasję czy zaplanować - od dziś interesuje mnie to i to. Jeżeli Twoja potrzeba wynika z tego, że się nudzisz to jeszcze ok bo może w końcu trafisz na coś co obudzi w Tobie zainteresowanie - jeśli powodem jest chęć posiadania pasji bo to teraz takie na czasie (bywa, że osoby bez pasji traktowane są jako nieciekawe) to będzie gorzej. Na siłę nic się nie da.

Ja też ubolewałam nad tym, że nie mam tak ciasno sprecyzowanych zainteresowań jak np mój mąż. Uwielbiam czytać ale to takie hobby 80% Polaków. Jesteś chyba wyjątkiem z jedną przeczytaną książką bo ludzie raczej czytają... Jeden mniej, drugi więcęj, ale kiedyś tam po tą książkę sięgają.

Jednak jeszcze bardziej nienaturalne wydawało mi się szukanie hobby. Zwłaszcza teraz kiedy pod wpływem głównie mediów jak grzyby po deszczu wyrastają pasjonaci prawie wyłącznie kategorii: gotowanie, stylizacja, fitness i zdrowy tryb życia, także projektowanie ale to już wydaje mi się wyższa szkoła jazdy i jakiś zmysł trzeba mieć.

Miałam bardzo podobne przemyślenia i w końcu jakoś samo do mnie przyszło, że chyba jednak jakieś zdolności manualne mam i zainteresowała mnie równie popularna dziedzina jak inne czyli tzw hand-made. Szyję różne fajne rzeczy z filcu i sprawia mi to ogromną radość :)

Może zastanów się nie nad tym co mogłabyś robić ale co sprawia Ci naprawdę ogromną radość:) pomyśl co jest Ci w stanie poprawić humor w każdej sytuacji. Nawet jak jest to banał jak wydawanie pieniędzy ;) to i takie zainteresowanie może zamienić się w hobby ! Mam bystrą kumpelę, która bynajmniej nie ma pusto w głowie a sama przyznaje, że jej hobby to ... wyszukiwanie promocji ! :) sprawia jej to radość a jeszcze jakie wymierne korzyści :)

Powodzenia!

zobacz wątek
6 lat temu
~Larisa28

Odpowiedź

Autor

Ogłoszenie
Polityka prywatności
do góry