Odpowiadasz na:

Re: Przez podatek bankowy mieszkanie droższe o 20 tys. zł

Panie AP strasznie jest Pan odporny na wiedzę :)
Szczerze to nie wiem po co się spieramy :)
Ja również podobnie jak Pan jestem zakredytowany.
Pierwszy kredyt brałem w 2012 roku.... rozwiń

Panie AP strasznie jest Pan odporny na wiedzę :)
Szczerze to nie wiem po co się spieramy :)
Ja również podobnie jak Pan jestem zakredytowany.
Pierwszy kredyt brałem w 2012 roku. Nie miałem wkładu własnego i poza 100% kredytu na mieszkanie dostałem jeszcze jakieś 15% na remont co pozwoliło mi zrobić mały remont a przede wszystkim mieć z tego pieniądze na notariusza agenta nieruchomości i ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Kredyt na marży 1,2%
Kolejny kredyt brałem w 2014 na przełomie z 2015. Tu już trzeba było mieć 5% wkładu a marża 1,49%
Oba kredyty bez kart kredytowych itp. produktów . Oczywiście obowiązkowe ubezp. niskiego wkładu własnego musiałem pokryć i niestety jeszcze prowizję za udzielenie kredytu.
Poza tym to o czym pisano wyżej. Spada wibor więc podnoszą marże. Tylko , że nie pamiętam aby taka zmowa podwyżek miała miejsce w przeszłości. Jest to OCZYWIŚCIE , że spowodowane wprowadzeniem podatku bankowego.
Jednak jak pisałem wyżej , ja już jestem na dwóch kredytach i specjalnie się tym nie martwię.
Szkoda mi tylko młodych którzy muszą wyjąć 15% wkładu własnego (ja miałem problem przy 5% ) oraz brać kredyt z marżą powyżej 2% , bo podwyższający się wibor w przyszłości może ich wykończyć.
Tak więc dobra zmiana :) 500+ i "do przodu".
No, jeszcze jedno, w tym roku do końca pierwszego kwartału duże rodziny mogą super preferencyjnie kupić mieszkanie w MDM na rynku wtórnym. Dostają 30% !! dofinansowania, kto ma możliwość powinien korzystać bo za chwilę wygaszą program.

zobacz wątek
4 lata temu
~Łuki

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry