Odpowiadasz na:

Re: listopad ceny

Średnie ceny za 1m2 powierzchni użytkowej mieszkania liczone są w oparciu o bliżej nie sprecyzowane kryteria. W jednym z poprzednich wątków poruszyłem ten temat na przykładzie portalu trójmiasto.... rozwiń

Średnie ceny za 1m2 powierzchni użytkowej mieszkania liczone są w oparciu o bliżej nie sprecyzowane kryteria. W jednym z poprzednich wątków poruszyłem ten temat na przykładzie portalu trójmiasto. Poszedłem za radą ~naciagacz, corka dewelopera hahahaha i zapytałem portal. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Podawane średnie ceny mieszkań nie mają wartości nawet jako ciekawostki, przynajmniej dla mnie. Cena 6500zł za 1 m2 w Gdańsku nic kompletnie nie mówi. Po co porównywać cenę w stosunku do innych miast, jak cena w Gdańsku waha się np. od 4 -14 tys.za 1 m2.
Bardziej interesujące są ceny w poszczególnych dzielnicach miast, ale i w tym przypadku też nie odzwierciedlają wartości rynkowej. Weźmy przykładowo tylko jeden nowy blok, oddawany w stanie deweloperskim: ceny mieszkań mogą różnić się w jednym budynku np. o 2-3 tys zł na 1 m2. Jaki cel ma porównywanie miast? Widziałbym jakiś cel, gdyby równocześnie podano kryteria w oparciu, o które średnia cena była liczona. Być może porównanie śródmieści Warszawy i Gdańska dawałoby jakiś obraz, być może Mokotów, Wola, w Warszawie i Wrzeszcz, Oliwa w Gdańsku są porównywalne. Porównywanie miast jako całości, nic kompletnie mówi.

zobacz wątek
4 lata temu
~Alfi

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry