Odpowiadasz na:

Ceny mieszkań w Polsce pozostają stabilne z lekką tendencją do wzrostów. Ale niektóre miasta wyróżniają się na tle innych. Wybija się Wrocław, gdzie ceny rosną piąty miesiąc z rzędu. Deweloperzy... rozwiń

Ceny mieszkań w Polsce pozostają stabilne z lekką tendencją do wzrostów. Ale niektóre miasta wyróżniają się na tle innych. Wybija się Wrocław, gdzie ceny rosną piąty miesiąc z rzędu. Deweloperzy starają się wycisnąć z dobrej koniunktury jak najwięcej – piszą analitycy.

To wnioski z Indeksu Cen Transakcyjnych, obrazującego zmiany cen na rynku mieszkaniowym w najważniejszych miastach Polski. Z raportu przygotowanego przez Home Broker i Open Finance wynika, że najnowszy odczyt indeksu wynosi 851,6 punktów, o 0,23 proc. mniej niż rok temu i o 3,92 proc. więcej niż dwa lata temu. Wniosek? Ceny mieszkań w Polsce są stabilne, choć znajdują się na poziomie wyższym niż w okresie stabilizacji pomiędzy połową 2013 i połową 2016 roku.

Wysoką aktywność deweloperów widać w całym kraju. W ciągu ostatniego roku działające na polskim rynku firmy uzyskały 130,5 tys. pozwoleń na budowę mieszkań. Liczba lokali oddanych do użytkowania kształtuje się na poziomie 86,8 tys. rocznie.

Spore wzrosty cen zaobserwowaliśmy także w Gdańsku (o 10,2 proc.) i Łodzi (o 23,5 proc.). Specyficzny jest przypadek Łodzi, gdzie cenowy galop spowodowany jest większym zainteresowaniem kupujących mieszkaniami w dobrej lokalizacji i o podwyższonym standardzie.

zobacz wątek
2 lata temu
~naciagacz, corka dewelopera hahahaha

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry