Odpowiadasz na:

Re: Dlaczego ludzie chcą kupować mieszkania bez pośredników?

Jesli kupuje sie mieszkanie od pośrednika na negocjację ceny z reguły nie ma co liczyć chyba że mówimy o 1-2 tysiącach złotych.

Bzdura. To własciciel sprzedaje, a nie pośrednik. I to... rozwiń

Jesli kupuje sie mieszkanie od pośrednika na negocjację ceny z reguły nie ma co liczyć chyba że mówimy o 1-2 tysiącach złotych.

Bzdura. To własciciel sprzedaje, a nie pośrednik. I to on decyzuje ile obnizy. I wcale nie sa to obnizki rzędu 1 tys.

2.Nikt lepiej nie dopilnuje sprzedazy mieszkania niż ty sam.
Pośrednikowi tak naprawde płacisz za to że przyprowadzi klienta.
Załatwienie księgi wieczystej to kwestia pół godziny w urzędzie (bo to oferuja pośrednicy) i możewsz to zrobić spokojnie samemu, dokument otrzymasz od ręki. Świstek ze spółdzielni o niezaleganiu też łatwo załatwisz sam i od reki. Ot wszystkie papierki pośrednika jakie załatwia za Ciebie.Faktycznie najeździ sie po urzędach. Może Ciebie umówić z notariuszem, ale chyba masz telefon.Zajmie to Tobie15 minut.Terminy u notariuszy to z regguły tydzien od dostraczenia przez Ciebie ksiegi wieczystej ,papierka ze spółdzielni i danych osobowych sprzedawcy i kupujacego.Notariusz udzieli tobie wszystkich prawnych informacji na temat sprzedazy mieszkania.

Tak kolezanko tylko nie zapominaj, ze sa jeszcze mieszkania spadkowe, z komornikami, z hipotekami i sa tzw. transakcje wiązane.

3.Wzór umowy przedwstępnej i wszystkie wskazówki jak powinna wyglądać znajdziesz w internecie. Umowa stworzona przez pośrednnika wcale nie daje Tobie gwarancji porawności przeprowadzenia transakcji.Radziłabym i tak zasiegnąc opinii znajomego prawnika, bądź notariusza który z reguły posiada sprawdzone wzory umów

Tak, wzory umów w internecie są super :). Ostatnio taką widziałam - przeniósł mi ją kupujacy, którego "wyrolował" sprzedajacy. Sami sobie napisali umowę :).

6.Kiedy pośrednik przyjeżdża z klientami to zwykle i tak Ty opowiadasz o mieszkaniu bo mało który pośrednik pamięta wszytkie szczegóły. Tak naprawde od Ciebie zależy czy zainteresujesz klienta kupnem.

Tak, tylko wyobraź sobie, że częśc osób umie korzystać z usług pośrednika i zostawia mu klucze. I ma w dupie wycieczki oglądaczy i frustratów :).

Reszty nawet nie ma sensu komentować.

zobacz wątek
12 lat temu
~pośrednik

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry