Odpowiadasz na:

Re: Dlaczego ludzie chcą kupować mieszkania bez pośredników?

Zgadzam się z większością Twoich tez. Jest jednak jedna kwestia, w tej dyskusji praktycznie nie poruszona, o której wspomniał pośrednik - rynek pośrednictwa w Polsce jest tak skonstruowany, że... rozwiń

Zgadzam się z większością Twoich tez. Jest jednak jedna kwestia, w tej dyskusji praktycznie nie poruszona, o której wspomniał pośrednik - rynek pośrednictwa w Polsce jest tak skonstruowany, że pośrednik za to, co ma najcenniejsze, czyli wiedzę i informacje, nie otrzymuje wynagrodzenia. Możesz mieć problem, pójdziesz z nim do pośrednika, który zajmie się nim od początku do końca, a na końcu i tak nie kupisz/sprzedaż przez niego mieszkania. Efekt? Praca wykonana, a pieniędzy - brak.

Moim zdaniem główna oś tego tematu powinna być przeniesiona właśnie na ten problem, a nie na to, że płacenie prowizji to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Teraz jest tak, że jedna osoba płaci prowizję w zastępstwie 30 osób, które wcześniej korzystały z usług pośrednika, ale nie sfinalizowały transakcji. Stąd takie kwoty i stąd taka niechęć do pośredników. Gdyby każdy płacił po prostu ryczałt za określone czynności, np. 100 zł za umieszczenie ogłoszenia w internecie, 300 zł za sporządzenie umowy,1000 zł za finalizację transakcji, 30 zł za pokazanie mieszkania - byłoby uczciwie i każdy byłby zadowolony. Tylko KTO by na to poszedł, skoro może teraz wykorzystać pośrednika, a potem zrobić transakcję na boku?

Pozostawiam do przemyślenia.

zobacz wątek
11 lat temu
~pilaszek

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry