Odpowiadasz na:

PKP ekrany

Co do hałasu pociągów to proponuje porozumieć się z pkp plk, dowiedzieć sie - z tego co czytałem w kilku miejscach, planują bądź planowali pomiary hałasu wzdłuż trójmiejskiego odcinka linii... rozwiń

Co do hałasu pociągów to proponuje porozumieć się z pkp plk, dowiedzieć sie - z tego co czytałem w kilku miejscach, planują bądź planowali pomiary hałasu wzdłuż trójmiejskiego odcinka linii kolejowej i w miejscach gdzie hałas jest przekraczamy - montaż ekranów. Zresztą proszę spojrzeć na Gdańsk - Orunia, Przymorze - wszędzie gdzie w pobliżu zabudowa, tam stawiają ekrany. Oczywiście najlepiej żeby to były szklane ekrany żeby estetyka nie ucierpiała. Uwazam, ze Invest Komfort, planując nowy, 3ci etap tuż przy nasypie, powinien włączyć się w ustalenia z PKP, jak również miasto, które utworzyło taki a nie inny plan zagospodarowania. Proszę pamiętać, że normy hałasu są ściśle określone i mierzalne i nie ma mowy, żeby na mieszkańcach skupił się efekt zaniedbań któregoś z podmiotów - czy to miasta czy to PKP czy też inwestora, który sprzedał mieszkanie w miejscu, gdzie normy są przekroczone i nie informował o tym, nie zastosował specjalnych rozwiązań ochronnych.
Sam temat przerabiałem gdzie indziej i sprawa jednoznaczna - normy, pomiary, decyzje administracyjne lub sądy. Tylko trochę czasu i energii potrzeba.

zobacz wątek
2 lata temu
~Doradca

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry