Odpowiadasz na:

Re: Do mam które kp dłużej niż 6 miesięcy

Pytasz czy takie nocne wstawanie jest normalne? Tak, dla Twojego dziecka tak, bo tak jest przyzwyczajone. Obudzi się i jest cycek, wtuli nosek, pociumka i zasypia tak jak lubi.
Trzeba powoli... rozwiń

Pytasz czy takie nocne wstawanie jest normalne? Tak, dla Twojego dziecka tak, bo tak jest przyzwyczajone. Obudzi się i jest cycek, wtuli nosek, pociumka i zasypia tak jak lubi.
Trzeba powoli rezygnować z karmienia w dzień, najlepiej obciąć te w ciągu dnia, a potem nocne. Na koniec zostawić sobie kp poranne i do zasypiania.
Po jedzeniu stałym nie podawać cycka tylko wodę. Tak samo w nocy gdy się obudzi. Jeśli nie chce ze smoczka to polecam bidon ze słomką. Niech stoi zawsze w zasięgu ręki przy jedzeniu.
Łatwiejsze jest zejście z karmień dziennych,szczególnie tych po stałym posiłku i tak polecam zacząć. Podać bidon z wodą, zająć zabawą a na drzemkę wdrożyć nowy rytuał np u nas było to mówienie, że teraz idziemy na drzemeczkę, podchodze do okna robimy papa słonku/autom, zasłaniamy rolety, kładę do łózka, śpiewam kołysankę i głaszcze po pleckach. Oczywiście na poczatku będzie płacz bo dziecko jest przyzwyczajone do czegoś innego ale trzeba być konsekwentnym. Kłaść dziecko najedzone, dać wodę do picia, uspokajać, mówić że robimy aaa.
Gdy zejdziemy z karmień do drzemek wziełabym się za nocne pobudki i robiła tak samo, woda, uciszanie, głaskanie,cierpliwie tłumaczenie i w miarę możliwości nie brać na ręce (no chyba, że już będzie straszna histeria) tylko w łóżeczku przytulić, pogłaskać, gdy wstaje zachęcać do położenia się-tu jest podusia, mama pogłaska itd.
Tak samo cycek na noc zastępujemy nowym rytuałem- najedzony,kąpiel,bajka/kołysanka, głaskanie.
A przy tym wszystkim cierpliwość i konsekwencja, nie biorę na ręce, nie podaje cycka. Dziecku się krzywda nie dzieje, Twoim zadaniem jest być przy nim i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa.
Trzy dni płaczu i będzie zasypiać bez cycka. Tylko trzeba dać mu szanse. Jeśli dobrze je pokarmy stałe to już śmiało możesz rezygnować z dziennych karmień. Potem te nocne. A na sam koniec gdy już będziesz chciała zakończyć kp zostaw karmienie do nocnego zasypiania.
Powodzenia! Dacie radę!

zobacz wątek
5 miesięcy temu
~Luna

Odpowiedź

Autor

Ogłoszenie
Polityka prywatności
do góry