Odpowiadasz na:

Po prostu od małego uczy się nas, w kulturze zachodniej, że mężczyzna musi chodzić w spodniach, ponieważ spódnica jest typowym damskim ubiorem. Ale przecież tak nie było zawsze. Spodnie, czyli tzw.... rozwiń

Po prostu od małego uczy się nas, w kulturze zachodniej, że mężczyzna musi chodzić w spodniach, ponieważ spódnica jest typowym damskim ubiorem. Ale przecież tak nie było zawsze. Spodnie, czyli tzw. nogawice, pojawiły się dopiero po najeździe Mongolskim na Europę. Były noszone przez jeźdźców. Popularność spodni zwiększyła się w XIX wieku podczas rewolucji przemysłowej. Spodnie są po prostu wygodne i bardziej praktyczne w pracy. Wcześniej mężczyźni nosili sutannę lub coś na wzór getrów lub rajstop.
Dżins został wymyślony 150 lat temu jako materiał na spodnie robocze, szyty z płótna do namiotów i żagli.
Cechą charakterystyczną mody męskiej jest praktyczność ubioru. Kobiety lubią zdobienia, zbędne z punktu widzenia mężczyzny ozdoby. Również one zauważyły, że spodnie są wygodne i można w nich wyglądać atrakcyjnie. Pierwsze próby transferu spodni do mody damskiej nastąpiły po I wojnie światowej jako część emancypacji kobiet. Spodnie były i są po części symbolem męskiej dominacji i siły.
W drugą stronę to nie zadziałało ponieważ: spódnica jest kojarzona z damską słabością, mężczyźni są wzrokowcami i ubieranie się jak "kobieta" było by odbierane jako homoseksualizm. Poza tym masowa kultura promuje mężczyznę w spodniach jako symbol macho. Do tego siłownia, tatuaż i wygląda się jak bohater z filmu.

zobacz wątek
2 miesiące temu
~Zorro

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry