Odpowiadasz na:

jaq :Jest tutaj na forum kilku pokrzywdzonych przez historię i oszukanych przez "układ gdański" . Że wymienię łowcę, ravena, Komandosa. Przedstawcie swoje historie, bo ciągle piszecie ogólnikami i... rozwiń

jaq :Jest tutaj na forum kilku pokrzywdzonych przez historię i oszukanych przez "układ gdański" . Że wymienię łowcę, ravena, Komandosa. Przedstawcie swoje historie, bo ciągle piszecie ogólnikami i frazesami. Mnie nikt nie oszukał, nikt mi niczego nie dał oprócz wolności."
Że cooooooooo?
Mnie historia nie skrzywdziła. Mnie nie historia okradła z marzeń, wyobrażeń o Polsce. Okradli mnie ci, którzy w 1988/89 zmienili się z moich mentorów w kompradorów, czyli popleczników tych, przeciwko którym w salkach przykościelnych,( gdzie mogliśmy się bezpiecznie spotykać) od 1981 do 1989 r. gardłowali ( mogę tu wymienić z nazwiska tych mentorów dla których krążyła czapka na kasę, żeby mieli na powrót pociągiem do Warszawy po spotkaniu). To byli ludzie wtedy o statusie majątkowym podobnym do naszego. Od momentu zmiany frontu, zdumiewająco szybko ich status majątkowy szybował i oddalał się od przeciętnego.
Ale ja tu broń Boże nie o majątku chciałem pisać, nie o jednostkowym dorabianiu się w gronie rodziny, znajomych, bo nigdy sam o dorabianiu się nie marzyłem. Pytam, jak ze zgrzebnego socjalizmu, w takich samych blokach startowych wskoczyliśmy w krwawy kapitalizm znany mi z opisów kryzysu światowego z początku lat 30-tych.
O tym piszę za tych, którzy nawet nie są w stanie tego sformułować w miarę jasno dlaczego czują się oszukani. O tych piszę, którzy nie wiedzieli, że od 4 czerwca przestaje istnieć solidarność i solidarność, ja tu nie mówię o jednostkowych losach.
cdn nastąpi jak ochłonę.

zobacz wątek
4 miesiące temu
~Komandos

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry