Widok

Adam nie znalazł partnera wśród zwierząt, dlatego otrzymał małżonkę

Faryzeusz Jedraszewski wyjaśnia Pismo głupim Owieczkom z organizacji kościoła katolickiego w Polsce :

w Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane czyńcie sobie ziemię poddaną. Adam jest kimś kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje i nie znajduje wśród nich kogoś kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie.

A tak w ogóle ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne

https://www.dorzeczy.pl/kraj/124505/abp-jedraszewski-ekologizm-to-zjawisko-bardzo-niebezpieczne.html
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

(Ekologizm) to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki (Grety Thunberg), to coś co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trudno się z tym nie zgodzić, ale to nie są chyba twoje słowa, zatem wypadałoby to zaznaczyć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Zapomniałem, ze jesteś skromny intelektualnie. Autor tych słów jest w pierwszym poście.

W czym to, co mówi Greta stoi w sprzeczności z Pismem ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

> Autor tych słów jest w pierwszym poście

Nie śmiałem cię podejrzewać o nagły przebłysk rozsądku, ale ktoś nieobeznany mógłby uznać, że wpis, który "firmujesz" własnym nickiem, jest twojego autorstwa. Jest taki znak graficzny, nazywający się "cudzysłowem", ktory (jak łatwo się domyslić) należy stosować, cytując cudze słowa.
Wypowiedź ta zresztą jest w linku, który podałeś w pierwszym wpisie. Jaki zatem ma sens jej powtarzanie w twoim wykonaniu, dzień później?
Normę wierszówki wyrabiasz w Święta?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Papież Franciszek, który w przeciwieństwie do Faryzeusza Jedraszewskiego nie jest funkcjonariuszem bolszewickiej Partii PiS, napisał encyklikę Laudato si i ostrzega w niej przed grzechem ekologicznym, czyli niszczeniem przez człowieka dzieła Stworzenia.

Funkcjonariusze organizacji polskiego kościoła katolickiego odlecieli jednak od Kościoła Chrystusa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czyli, jak rozumiem, sens twojego wątku jest taki, że funkcjonariusz organizacji kościoła katolickiego Marek Jędraszewski ma odmienne zdanie od funkcjonariusza organizacji kościoła katolickiego Jorge Mario Bergoglio? Przy czym z faktu, że Bergoglio jest zwierzchnikiem Jędraszewskiego wynikać ma słuszność racji tego pierwszego?

No bo gdyby stosunek zależności służbowej nie miał nic do rzeczy w kwestii tego, kto ma rację, to chyba byś o tym nie wspominał, nieprawdaż? ;>
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pan Jedraszewski ma tyle wspólnego z Kościołem, co Banaś z kryształem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Co raz częściej mam dylemat co jest faktycznie Słowem Bożym. Dlaczego biskupi KK zamiast przyciągać wiernych, tak łatwo ich zniechęcają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: "Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?"

Odpowiedział im: "Słusznie prorok Izajasz powiedział o was obłudnikach, jak jest napisane: «Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad, podanych przez ludzi». Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Masz kciuk w górę :)

Ps
faceci to gatunek ginący
Teraz już wiecie (?) dlaczego ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bo przestali myć ręce?

Rysiu z Klanu = antychryst

Hejka, Krecja
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uhm... ;) aż TAK mi się nie "nudzi" by rozwijać ten... hłe he wątek :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tak jak PISowscy prawnicy na swój sposób interpretują polską Konstytucję i prawo, to podobnie czynią pederaści w sutannach, swoiście interpretując Pismo Święte i polecenia Papieża. Kanalia w sukience może być bezkarny bo chronią go inne s....yny w sukienkach, a kanalię z Żoliborza chroni większość parlamentarna.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Biskup Jędraszewski przypomina mi taką mamusię, która marcu swojego 4-letniego synka, okładającego pięściami babcię słowamj: "nie bij babci, bo się spocisz".
"Ekologizm, to coś, co się narzuca, a aktywistka staje się wyrocznią dla sił politycznych,... " i według biskupa to jest zasadniczy powód, żeby stał się niebezpiecznym zjawiskiem.
Od biskupa chyba można wymagać więcej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Jako biskupi zgromadzeni na spotkaniu świątecznym solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków, jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej. Zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga. Zapewniamy o braterskiej modlitwie i jedności w Chrystusie"

To fragment listu, jaki wystosowało 15 biskupów do abpa Marka Jędraszewskiego, na ich spotkaniu w Rzeszowie, dwa dni temu.
https://wiadomosci.wp.pl/list-biskupow-w-obronie-abpa-marka-jedraszewskiego-solidaryzujemy-sie-z-toba-6461983760341121a
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

15 na ponad setkę i tylko z pisowskiej, wschodniej części Polski.
Jest jeszcze nadzieja dla polskiego KK
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale co z tego wynika, że tych 15 panów napisało list ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z tego wynika, że nie tylko pojedynczy biskup Jędraszewski, ale jakaś część KK ma podobne do jego poglądy. Na szczęście jest to część niewielka (mam nadzieję).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z czego wnioskujesz, ze pan Jedraszewski jest częścią Kościoła ? To, ze ktoś ma przed nazwiskiem biskup oznacza tyle, ze znajduje się w strukturze funkcjonalno-organizacyjnej tej organizacji.
Przynależność do Kościoła to nie kwestia organizacji, a wartości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

KK to Kościół Katolicki, zorganizowany. Wyznawanie wartości chrześcijańskich, w tym KK, nie wystarczy, aby być częścią KK.
Jędraszewski jest częścią KK. W tym, co głosi w większości jest prawdą, ale wydaje się, że nie wszystko niestety. O ile jego poglądy są zapewne kontrowersyjne, to sposób w jaki je przedstawia jest dla wielu po prostu nieakceptowalny. W taki sposób nie umacnia Kościoła, ale przeciwnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rozumiem, że Strony dostrzegają punkt wspólnych swych poglądów (?)
Panowie rozumieją, że bliżej im do siebie w myśleniu niż dalej (?)

Ps
Udanego sylwka !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chrystus tworząc Kościół nie dzielił ludzi na katolików i niekatolików.
Organizacja kościoła katolickiego jest jedną z wielu, które mają wspólne z chrześcijaństwem to, ze starają się ludziom tłumaczyć naukę Chrystusa. Tworzą sobie różne zasady np celibat, które nie maja nic wspólnego z Chrystusem.

Pan Jedraszewski jest funkcjonariuszem organizacji, ale nie jest częścią Kościoła.
Opinie typu : Adam nie znalazł partnera wśród zwierząt, dlatego otrzymał małżonkę są jakimiś opiniami pana spoza Kościoła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziennikarze usilnie próbują znaleźć szokujące fragmenty również w homilii wygłoszonej przez Jędraszewskiego podczas pasterki. Wydaje się, że tym razem na próżno. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tym samym wywiadzie abp. Jędraszewski mówi również:

"Jest bardzo wiele zła wpisanego w kulturę zachodu, zwłaszcza od XVIIw., kiedy (...) mamy do czynienia z napięciem między podmiotem - człowiekiem - a przedmiotem. (...) Właśnie wtedy uważano, że świat jest takim przedmiotem, który można bezkarnie wykorzystywać do doraźnych celów, zwłaszcza ekonomicznych. (...) Dokonało się wiele zła i te różne problemy ekologiczne, które dzisiaj występują są przejawem niewątpliwie czegoś, co domaga się głębokiego nawrócenia - uszanować to Boże dzieło, które nam dał Pan Bóg."

Doceniam, że KK jest teraz doraźnym chłopcem do bicia, ale kochani, chociaż sprawdźmy u źródeł to o czym piszemy. Dla ułatwienia tutaj jest dostępna wypowiedź - od 11:55 do 20:20

https://youtu.be/HIvxDVurf5Y?t=715
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z równym "sensem" ten gość mógłby tłumaczyć historią Wiedzmina. Coś, co u podstaw jest nonsensem, nie można w racjonalny sposób rozpatrywać. Bo gdyby tak było jak jemu podobni głoszą, to każdą rzecz I zjawisko można wytłumaczyć "Bóg tak chcial". I to powinno rozwiać każdą wątpliwość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Taj, Bóg tak chciał i dał każdemu wolną wolę, z której ludzie korzystają w sposób mniej lub bardziej zgodny z nauką Chrystusa. Dzięki wolnej woli postępowanie ludzi może podlegać ocenie, również na sądzie ostatetycznym.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zagadnienie "wolnej woli" onegdaj niezmiernie mnie frapowało. Gotów byłem pierwotnie postrzegać ją jako "róbta, co chceta", a będzieta z tego rozliczeni. Po pewnym czasie doszedłem jednak do wniosku, że "wolna wola" rzeczywiście oznacza swobodę wyboru, ale w sytuacji, gdy siedzisz przypięty do puszczonego w ruch rollercoastera i śmigasz sobie po zbudowanej przez kogoś zjeżdżalni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Korzystasz z rollercoastera i zjeżdżalni, to żeby zminimalizować ryzyko, które zawsze istnieje, powinieneś dostosować się do warunków i zasad panujących na zjeżdżalni. Jak doświadczenie uczy, są jednak tacy którzy mają gdzieś te zasady i np. próbują wchodzić po zjeżdżalni pod prąd. Takie postępowanie zazwyczaj kończy się guzem, niestety czasami również dla tych, którzy wydaje się, że zasad na zjeżdżalni przestrzegają. Każdy ma jednak ma wolną wolę i nawet podczas ostrej jazdy można ominąć przeszkody :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"ominąć przeszkody" w sensie, że jest szereg zabezpieczeń i czujników, ponadto ktoś z zewnątrz jednak kolejką steruje i może ją zatrzymać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pobiegnijmy na wolne pole,
na wolny łan znajdźmy czas,
by zwolnić wnet wolną wolę
właśnie tam, właśnie tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Bóg tak chciał i dał każdemu wolną wolę, z której ludzie korzystają w sposób mniej lub bardziej zgodny z nauką"
Nonsens. Gdyby tak było, to czy wolnej woli ludzie wchodzili do komór gazowych ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jedni szli do komór, inni rzucali się na druty. Był Witold Pilecki, byl też Ojciec Maksymilian Kolbe. Nawet w tak okrutnych czasach kazdy miał wolną wolę.
Wolna wola, to nie to samo co wszechmoc.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy chcesz przez to powiedzieć, że dzięki kaprysowi Stwórcy, każdy mógł wybrać ? Wybór pomiędzy dżuma a cholera nie jest wolnym wyborem. To jest nonsens.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Stoją naprzeciwko siebie dwie armie. Jedna I druga ma na poświęconych sztandarach sentencje : Bóg z nami. Got mit uns.
Dlatego twierdzę, że te słodkie dyrdymaly purpuratów typu "Ziemia jest stworzona dla czlowieka" bo tak Pan Bozia rzekl, jakoś mnie nie przekonują. I nie chodzi mi o wiarę w Boga, ale o ludzi, którzy kupcza tą wiarą, stawiając siebie jako sędziów rozstrzygajacych w Jego imieniu, co jest dobre, a co zle i co On miał na myśli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Hydepark

a to na rano ;) (344 odpowiedzi)

tiaaa...a to na rano. jakie szczęście, że nikt wcześniej na to nie wpadł :)...

Muza musi grać. (2299 odpowiedzi)

:) Dobrze jest jak gra, (co by nie zabrzmiał tytuł wątku zbyt autorytatywnie)....

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

do góry