Widok

Akt notarialny - zerwanie umowy?

Witam chciałam się zapytać czy istnieje możliwość zerwania umowy deweloperskiej i aktu notarialnego z 7 niebem jakie są tego konsekwencje czy ktoś się orientuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pilnie Proszę o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kris lepiej będzie dla Ciebie jak poprosisz o pomoc prawnika.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Akt notarialny ,a zerwanie umowy to dwie różne sprawy .
I faktycznie najlepiej udaj sie do prawnika .Tu na forum nie uzyskasz
rzetelnej porady
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Akt notarialny to tylko forma zawarcia umowy. Część sankcji związanych z zerwaniem umowy deweloperskiej powinieneś mieć wskazane w samej umowie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia ze strony dewelopera to masz podstawę by rozwiązać umowę deweloperską. Więc musisz się czegoś doszukać, jednak tylko prawnik może Tobie odpowiednio pomóc. Nie polecam ekspertów z forum :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sprawa jest prosta. Jeśli chęć zerwania umowy wynika z Twojego widzi mi się to deweloper może żądać przeniesienia prawa własności przez sąd.

Uchybienie nie stanowi podstawy do zerwania umowy, a jedynie rażące naruszenie jej warunków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie mamy 2 transze wpłacone a mąż ma stracić teraz prace i chcielibyśmy się z tego wycofać a nie wiemy jakie mogą być tego konsekwencje .?. A inaczej można kupić nieruchomość na kredyt i odsprzedać komus z zadłużenie hipotecznym ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Można.Co prawda formalności sporo, ale można.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fatalna sprawa! "Tak" czy "Owak" wiąże się to z dużą stratą. Konsekwencje niedotrzymania warunków umowy masz w samej umowie.

a. umowa z developerem,
b. umowa z Bankiem (jeśli te transze były wpłacane przez Bank).

Sprzedaż po wpłaceniu wszystkich transz jest oczywiście możliwa. Tylko Czy twój bank nie zastrzegł sobie w umowie prowizji od wcześniejszej spłaty Kredytu? - masz to wszystko w Umowie.

Poza tym, jeśli sprzedaż mieszkanie zaraz po jego przejęciu to Czy ono będzie atrakcyjne dla nowych kupujących (atrakcyjne cenowo)! Czy nie trzeba od razu na dzień dobry sporo obniżyć by ktoś to wogóle kupił! To zależy od developera, lokalizacji.

Tak czy Owak! Duża strata!

Lepiej radzę spróbować By mąż szybko znalazł pracę. Jakąkolwiek bykle by ten okres do przejęcia mieszkania od developera "jakoś" dotrwać. Później może się wszystko odwrócić i mąż może mieć dobrze płatną pracę lub "NIE". Życie jest jak pudełko czekoladek ...

P.S.
W jakiej lokalizacji jest to mieszkanie i od jakiego developera? i Jkaiej wielkości? Pytam: Bo może Ktoś z moich znajomych ewentualnie byłby zainteresowany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla mnie akt notarialny ostatnio sporządzała notariusz Cejrowska z Tczewa. Jestem zachwycona jej zaangażowaniem i podejściem do klienta. Zależało mi na szybkim załatwieniu sprawy i ona mi to umożliwiła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Zakup mieszkania w trójmieście (73 odpowiedzi)

Witaj Was wszystkich rodowitych trój-mieszczan jak i trójmiejskich imigrantów, ;) tych drugich...

Budowa domu w Trójmieście (27 odpowiedzi)

Czy ktos mógłby mi powiedzieć ile w warunkach trójmiejskich kosztowała by budwa takiego domu:...

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (31 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

do góry