Widok

Aktualne normy krzywa cukrowa w ciąży 2020

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej! Jakie są aktualne normy dla ciężarnych dla krzywej cukrowej dla wyniku po 1h i po 2h? Będę wdzięczna za informację!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bodajże na czczo do 90 po 1h do 180 a po 2h do 140.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na czczo do 92 , po 1h do 180 i po 2 do 153

Ja mam stwierdzona cukrzyce a przekroczyłam tylko wynik na czczo-mialam 93. Ale jak masz 92 to juz jest cukrzyca. Pozostałe mialam w normie, nawet nie blisko górnej normy. Jestem na bieżąco.

W dodatku u mnie na poczatku, bo w 8tyg to stwierdzono.. wiec słabo.

Moim zdaniem jest to trochę naciągane ale co zrobisz... wszystkie wyniki mam ok cały czas, ale pilnować i kluc sie trzeba 4 razy dziennie... na początku 6x...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

PrzyszłaMama,a w którym tc jesteś? w sumie ciesz się, że lekarz pilnuje. Ja miałam na początku ciąży glukozę 92 i lekarz nic nie powiedział, wtedy jeszcze nie słyszałam nic o cc, a znane mi były normy do 99.. w 24 tc na krzywej już 164 po 2 godz., więc dieta... i strach o syna. do dziś żałuję, że od początku się nie pilnowałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem w 36tc.
Wyniki ciagle w normie
Na czczo do 90 po posiłkach nie przekraczam, a czasem jem "normalne" posilki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

do góry