Widok

Alimenty

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam. Zostałam zmuszona do wniesienia sprawy o alimenty na syna bo tatuś jego o przysłowiowa bułkę by sie targował i nie jest chętny do płacenia. Próbowałam z nim rozmawiać ale on woli najpierw skonsultować sie z adwokatem wiec i ja chyba muszę jakiegoś poszukać. Kogo polecacie najlepiej w Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoc Ormiance lub Uzbeki dobrze sciagaja kase
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

czeczency lepsi
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

najlepszy Abdullah i brat jego ahmed i Sasza Pitbul- sciągną wszystko
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

najlepszy jest M.Helta w gdansku wrzeszczu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukam kogoś w Gdyni. Słyszałam o dwóch Paniach Kozłowskich Izabeli i Annie i teraz nie wiem do której sie udać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie kasy nie ściągną ....lepsi ci panowie z gory z rekomendacji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umiecie czytać . Ojciec płaci tyle że kombinuje aby dac jak najmniej więc jak na razie ściągać nie potrzeba bo i nie ma co. Najpierw trzeba mieć zasadzona kwotę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wszyscy czytaja i proboja doradzic. Badz tolerancyjny. Tolerancja to rzecz swieta.
Najlepsi sa Ahmed...Muamar i reszta ze Wschodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak tu być tolerancyjnym jak tatusiowie jak juz znajda czas dla dziecka to są od zabawy a nie od płacenia, gotowania, zajmowania sie w nocy chorymi dziećmi, prania, odprowadzania i odbierania z przedszkola itp... Szkoda słów na tych tatusiów...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy przypadkiem to mamusia nie wybrała sobie takiego przedstawiciela płci odmiennej na tatusia jej dziecka?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

czecznce wszystko rozwiążą
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy któryś z tych przedstawicieli na początku ostrzegał że nie będzie płacił alimentów? No właśnie, na początku wszyscy są idealni.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

W życiu różne sie błędy popełnia ale córeczkę mam super i nie zamieniłabym jej na żadna inna :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomyśl o wprowadzeniu opieki naprzemiennej Tydzień u taty, tydzień u mamy i nie ma że komuś akurat nie pasuje.
opłaty jak szkoła czy kursy po połowie i sprawa załatwiona.
Ty zyskujesz wolny czas, u niego w kieszeni zostają pieniądze, a dziecko ma oboje rodziców!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

z Gdyni to Magdalena Augustyniak polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

opieka naprzemienna? tzn. dziecko ma dwa domy, dwa łóżka, wszystko podwójne, czy co tydzień/kilka dni przenosi się ze swoimi rzeczami osobistymi w dwa różne miejsca? najgorsza forma jeśli chodzi o dziecko. dziecko potrzebuje stabilizacji, poczucia bezpiecznego kąta, domu. dom ma się jeden. może Ty zamieszkaj w dwóch hotelach, tydzień w jednym tydzień w drugim?i żyj tak ileśnaście lat...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Opieka naprzemienna (tak, na dwa domy - mamy i taty) to najbardziej sprawiedliwą forma opieki nad dzieckiem w razie rozstania którą do tej pory wynaleziono. Polecam z własnego doświadczenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

sprawiedliwa dla kogo?dla rodziców, bo przecież dziecko to kupon przetargowy, można je przedrzeć na pół i życie mu rozwalić na połowę, tylko nie ma to nic wspólnego z dobrem i poczuciem stabilizacji i bezpieczeństwa dziecka. a chyba o to powinno przede wszystkim rodzicom chodzić, a nie o własne zaspokajanie sumienia wobec dziecka albo jak to wyżej napisano,dodatkowo masz dziecko co drugi tydzień z głowy...wg mojej opinii, ludzie którzy się na takie coś godzą są po prostu niedojrzali i nie myślą o dobru dziecka. dla dorosłego człowieka życie na walizkach to mega obciążenie, co dopiero dla dziecka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

mój sposób jest rozsądny, przetestowany a co najważniejsze właśnie dba o dobro dziecka w tej sytuacji
krytykować innych kazdy głupi potrafi
chętnie dowiem się jakie są inne opcje w takiej sytuacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobro dziecka, to dwa domy, co tydzień inny? w każdym panują inne zasady przecież, dzieci mają swoje kąciki, tajemne skrytki, biurka, skarby, zabawki, szkołę, sąsiadów, koleżanki podwórka, rzeczy osobiste do higieny itd itd...jeśli uważasz, że mnożenie tego razy dwa jest normalne i nie pozostawi znamiona na psychice w przyszłości no to gratuluję. dobro dziecka wyjdzie po latach jak będzie członkiem DDDR, jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jako matka 3letniego dziecka,że co drugi tydzień ot tak podrzucam je ojcu, z którym miałabym się rozwieźć...już pomijam fakt ,że mama i tata mieliby mieć kolejne rodziny, ciocie wujków i przyszywane rodzeństwo...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widziałam kiedyś inny rodzaj opieki naprzemiennej(myślę, że lepszej niż dwa domy). Dziecko/dzieci mają jeden dom/mieszkanie i cały czas są w nim,a to rodzice co kilka dni wymieniają się(tylko tutaj trzeba poświęcenia rodziców). Tym sposobem dzieci nie są rozdzierane między dwoma domami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to już w ogóle jakieś absurdalne co piszesz i raczej nieprawdopodobne, poza tym poza aspektem materialnym/rzeczowym chodzi też o aspekt psychiczny- nie ma dwóch takich samych domów, rodzin, w każdym panują inne zwyczaje, zasady itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

U Ahmeda nie ma rozwodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

Kartony do przeprowadzki ! PILNE!!! (111 odpowiedzi)

Dziewczyny pomóżcie...w piątek czeka mnie przeprowadzka, a jeszcze nie mam kartonów. Potrzebuje...

do góry