Widok

Awaria auta pomóż kobiecie...

Ostatnio wymieniałam silnik w aucie i było ok.Po paru dniach zauważyłam że to nie to auto już bo zaczął mi gazować chociaż wogólę nie dotykałam pedały gazu.Pomyślałam może to wycieraczka...lecz pojechałam do mechanika i powiedział że to pewnie linka od gazu.Wymienił mi linkę iii tydzień ok.Ale dziś znowu to zrobił,dodał gazu sam na obroty wyskoczył na maksa.Proszę o poradę co to może być?Dodam że auto to Clio!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Francuski wynalazek, to już samo w sobie dużo tłumaczy. Diesel to to czy benzyna?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Benzyna!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Silnik zmieniony pozostało jeszcze zmienić karoserię i wszystko będzie git.

P.S.
Benzyna to przed zmianą silnika czy po ? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

No po po tym kapitalnym remoncie on tak robi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tu proszę o pomoc a nie nalewanie się. ..że jeszcze karoserię zmienić...Włożyłam w niego trochę kasy i chcę jeździć nim.A mechaników papudraków i żartownisi nie brakuje,no nie!!!co kasują za sam wjazd do siebie.Więc może ktoś miał podobny problem.Auto samo wskakuje na obroty po czym duszę sprzęgło zmiana biegu i jest ok.Robi to sporadycznie.Proszę o rady???
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No ale też piszesz trochę niekompletnie.
Czemu był remont robiony? Co się stało wcześniej?
Jaki silnik był wcześniej? Jaki teraz? Dokładnie ten sam model?
Pytanie raczej do mechanika, który to składał, takie trochę wróżenie z fusów.
Z racji, że to renówka, to nie dziwię się serii komentarzy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Silnik 1,4 w benzynie był i taki został też włożony.No co za różnicą co mu było wcześniej???teraz ma inny silnik i kurczę wydaje mi się że to może on jakieś powietrze łapie czy co.Może coś z filtrem jakąś nieszczelność ma???no nie wiem sama już kombinuje tak na chłopski rozum.Bo jak mi chłop mówi no linkę od gazu wymieniłem ci-no nie mam pojęcia co tu ci poradzić-MECHANIK.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Być może problem nie leży w silniku tylko w komputerze? Jestem kierowcą od 20 lat i jakąś wiedzę mam ale coś takiego jeszcze mi się nie przydarzyło. Jedź do warsztatu i zapytaj żeby podłączyli go pod komputer to powinno wykazać błędy. Nie będę zgadywał bo nic mi nie przychodzi do głowy ale stawiam na elektronikę, zapewne jakiś czujnik albo komputer wariował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

to takie trochę wróżenie z fusów
nie mogl być włożony inny silnik bo to trochę jak z przeszczepem u ludzi, szanse 50%na 50% na przyjęcie (inna instalacja elektryczna no generalnie wszystkie instalacje do przerobienia i raczej takich rzeczy się nie robi chyba że hobbystyczne bo efekt niepewny
dlatego mniemam że taki sam tylko z innego auta
jak miałam uszkodzoną uszczelkę pod silniczkiem krokowym to właśnie było że silnik wyskakuje od razu na wysokie obroty przy oddaniu gazu a na biegu halowym obroty faluja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

*na biegu jałowym obroty falują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pocieszę to pewnie jakiś pierd związany ze sterowanie podciśnienia w każdym aucie teraz tego pełno szukałbym w okolicy filtra powietrza na połączeniach przewodów powietrza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po pierwsze - mówisz że te objawy są od zmiany silnika - wniosek lecisz z reklamacją do tego co wymieniał - przy wymianie można dużo rzeczy spier....ć skąd internauci mają wiedzieć co ?
Po drugie - jak pytasz się o radę podaj informacje rocznik , silnik itd itp skąd mamy wiedzieć czy np jest tam turbo.
Po trzecie - auto którego emblemat to wagina - zatem należy się spodziewać rzeczy niespodziewanych ;D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

"...auto którego emblemat to wagina..."

Świetny przykład tego jak się dziwnie niektóre rzeczy niektórym ludziom potrafią kojarzyć. ;-)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

wdr poleciał Aradashem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aradash napisałby piz*da a nie wagina ;P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

po każdym samochodzie można się spodziewać niespodziewanego
wszystko zależy od właściciela i "fachowosci" poprzednich napraw
nie od auta
"ta marka już tak ma" to typowe tłumaczenie jak się nie potrafi z czymś poradzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kocio , ale prawda jest taka że problemy są typowe dla marek , jak wpisuje w google problem jaki mam z autem czy to dla przykładu vw , toyota albo inny szmelc to okazuje się że identyczne problemy mają setki osób ;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

owszem, podpowiedzi fanów marki są równie pomocne jak podpięcie się do komputera
niby coś podobnego, albo wskaże ci rejony w których może awaria występować i wychodzi nagle że na dobrą sprawę musisz pół samochodu sprawdzić. Diagnoza przez internet to jak sprawdzanie objawów choroby w googlach
niby wiesz co a jednak i tak finalnie idziesz do fachowca bo sam sobie recepty nie wypiszesz
tak samo jest z samochodem, nawet jak już wiesz to zazwyczaj nie masz odpowiednich narzędzi żeby to zamontować lub mierników by posprawdzać :P a zakup takowych byłby po prostu bez sensu i droższy niż fachowa naprawa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie zrozumieliśmy się , a dokładniej nie zrozumiałaś mnie ;D

mam na myśli że jak coś się psuje w aucie to niemal pewne jest że nie nam pierwszemu się to zdarza , auto każdej marki ma od kilkunastu do kilkudziesięciu przypadłości typowych ( w jednych będzie to turbo ,w innych zamki, a w jeszcze innych np silniki wycieraczek) więc stwierdzenie "ten typ tak ma" jest jak najbardziej słuszne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wymiana silnika nie należy do typowych napraw serwisowych
I tak sam wielu rzeczy sam nie sprawdzisz bo nie masz czym
I niestety nie jest prawdą że pewne rzeczy są typowe dla danej marki
bo podobne usterki powtarzają się też w innych markach
wystarczy że konstrukcja np. aparatu zapłonowego podobna
marka to detal, jak zwykle liczy sie wnetrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie masz faceta? nie pytaj się o przyczynę bo i tak nie masz zielonego pojęcia a o rzetelnego mechanika - chociaż o to bym się tutaj nie pytał a raczej rozpytał znajomych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No kochani i to są wskazówki na wagę złota ...Dzięki bardzo za każdą pomoc i poradę.Rocznik to 2001 benzyna,1:4.Nie no ale najlepsze to było tu skojażenie znaczka reno... szok .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Cross, @Edytka:

To skojarzenie to ze starego dowcipu, którego lepiej pokazać niż opowiedzieć.
Rozpościera się dłonie i składa się razem oba palce wskazujące i oba kciuki.
Głuchoniemy tak robi i zaczyna lizać opuszki palców wskazujących, chcąc się kumplowi pochwalić, ze strzelił babce minetę.
Ten po chwili zastanowienia... Aaaaa.. wziąłeś Renault w leasing?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

17 letni francuz -Clio....i wszystko jasne....
kupiła byś fiata lub citroena lub alfa romeo i klapa!!!!!!!!!!!
te marki to .........to tak jakbyś kupiła ruską Ładę
Kup 17 letnią toyotę lub hondę, mitshubishi lub merola lub vw
zaś o mazdzie, nissanie zapomnioj
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

1.9tdi najlepsza padaka dla Polaka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Prawie 20 letnie auto... Czego chcecie ze bedzie jezdzilo jak nowe? Bez roznicy czy to renault czy wv czy merc... Swoje wyjezdzil i zaczynaja sie problemy... A z mojej strony moge polecic renocar na kartuzkiej... Specjalizuja sie w reno wiec moze cos zaradza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę że amatorzy francuskiej technologi nie doceniają mojej pomocy, ehh.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moze byc silniczek krokowy do wymiany mialem podobne objawy w fordzie kiedys .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak do tej pory nie udało się naprawić to tylko złom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim jeśli silnik był wymieniany to najczęstsze przyczyny jego złej pracy tkwią w elektryce. Trzeba podłączyć pod komputer i przeprowadzić diagnostykę komputerową. To na dzień dobry. Być może jakiś czujnik jest uszkodzony np. na wale korbowym. Jeśli auto samo gazuje to może być ten czujnik na wale korbowym. Ale porady tego typu to gdybanie... ktoś to musi obejrzeć. PS. zakładam, że silnik jest sprawny skoro wchodzi na obroty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Edytka.zostaw nr kontaktowy. Oddzwonię. Może pomogę. Jeśli nie nic nie zapłacisz.. Fizolow@wp.pl.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

He, he -jeszcze raz wymień silnik, tym razem na sprawny ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Grażyna dawej mnie te Renufke na warsztat, zobaczym z Mietkem co tam je ni tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

Właściciele samochodów elektrycznych, ile $ oszczędzasz na zamianie? (7 odpowiedzi)

Otrzymuję tak dużo odzewu od ludzi na temat samochodów elektrycznych. To jest absolutnie szalone....

Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód? (35 odpowiedzi)

Tak jak w temacie. Szukam używanego i chciałbym je kupić w Trójmieście, ewentualnie okolicach....

do góry