Widok

Badanie drożności jajowodów

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy któraś z Pań wykonywała wspomniane w temacie badanie?Jest po ciąży pozamacicznej, usunięto mi jeden jajowód (w lutym). Teoretycznie ginekolog powiedział, żeby zrobić badanie drożności, z tym, że w żadnym szpitalu tego nie wykonują. pozostają kliniki prywatne, gdzie ceny wahają się od 1500 do 2500zł za cały ten "proces". Moje pytanie brzmi, czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji, że usunięto jej jajowdów i nie robiąc badania podjęła kolejną próbę zajścia w ciążę?Albo drugie pytanie - czy któraś z Pań to badanie wykonynywała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

w marcu 2019 straciłam jajowód w wyniku ciąży pozamacicznej.
Lekarz sugerował, że po pół roku od operacji mogę starać się ponownie o dziecko. Dodam, że bardzo często mam cykle bezowulacyjne, a także PCOS, także nastawialam się na długie starania. Badanie drożności drugiego jajowodu miało nastąpić dopiero po tym jakby w ciążę nie udało się zajść przez dłuższy okres ani samoistnie ani po monitorowaniu wywolywanych owulacji.
W styczniu 2020 zaszłam w ciążę. Akurat miałam samoistna owulacje po tej stronie gdzie pozostał jajowód.
Także obeszło się i bez wywoływania owulacji i bez badania drożności pozostalego jajowodu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam badanie na drożność jajowodów po ponad roku bezowocnych starań zajścia w ciążę. W szpitalu w wojewódzkim na nfz. Bez znieczulenia. Bolało okrutnie, ale do przeżycia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja znajoma straciła jeden jajowód. Z drugim miała problem, że nie było w nim owulacji. Brała jakieś leki ale ponoć nie miała dużych szans, a jednak urodziła córkę więc jednak się da. Tobie też zyczę powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć
Miałam badanie drożności jajowodów na nfz, za darmo. Bardzo bałam się tego badania, bo podobno solidni boli i poszukałam gdzie robią najbliżej na nfz ze znieczuleniem. Niestety najbliżej było we... Włocławku (a jestem z Gdyni). Pojechałam tam jednak i wykonali mi badanie pod narkozą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

potrzebuję opini dr Tomasz Milczek, jacek sznurkowski, dagmara Mazurkiewicz- klasa. (19 odpowiedzi)

Proszę o opinie o tych lekarzach- nie wiem którego ginekologa położnika wybrać.

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

Co na prezent dla babci na 80lat?? (38 odpowiedzi)

dajcie jakies pomysly na 80 ur dla babci, max do 100zl.

do góry