Odpowiadasz na:

na posiedzeniu egzekutywy wojewódzkiej organizacji PiS"....zero empatii, ale jest maczuga z takim dodatkowym małym ostrym haczyczkiem.
Zgodnie z art. 130 §1 ustawy  Prawo spółdzielcze1 do... rozwiń

na posiedzeniu egzekutywy wojewódzkiej organizacji PiS"....zero empatii, ale jest maczuga z takim dodatkowym małym ostrym haczyczkiem.
Zgodnie z art. 130 §1 ustawy  Prawo spółdzielcze1 do ogłoszenia upadłości spółdzielni dochodzi w razie jej niewypłacalności. Stan niewypłacalności spółdzielni mieszkaniowej zachodzi wówczas, gdy według sprawozdania finansowego spółdzielni ogólna wartość jej aktywów nie wystarcza na zaspokojenie wszystkich zobowiązań.

Wskazać przy tym należy, iż przesłanka niewypłacalności zachodzić będzie także i wtedy, gdy spółdzielnia nie będzie wykonywać swoich wymagalnych zobowiązań w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze2.

Po wejściu w życie ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o licencji doradcy restrukturyzacyjnego (wcześniejsza nazwa: o licencji syndyka (Dz.U. z 2016 r. poz. 883)) zawód doradcy restrukturyzacyjnego stał się zawodem regulowanym i został zaliczony do katalogu wolnych zawodów, wykonywanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Syndyk-likwidator (w rozumieniu funkcji a nie zawodu) powoływany jest w przypadku ogłoszenia upadłości. W przypadku otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego powołuje się nadzorcę sądowego - w przypadku pozostawienia zarządu majątkiem dłużnikowi lub zarządcę - w przypadku zabezpieczenia postępowania poprzez odebranie dłużnikowi zarządu nad majątkiem. Zarządcę przymusowego powołuje się również w przypadku egzekucji z przedsiębiorstw lub gospodarstw rolnych według przepisów kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji sądowej.

W dawnej Polsce syndyk był urzędnikiem miejskim.
Całość:
http://www.administrator24.info/artyku nial/id7205,upadlosc-spoldzielni-mieszkaniowej-wybrane-zagadnienia.

zobacz wątek
4 lata temu
~Komandos

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry