Widok

Centrum używanych art. dziecięcych

Witam!
Od pewnego czasu planuję prowadzić własny biznes, chciałabym otworzyć sklep-komis z używanymi rzeczami dla dzieci. W trójmieście jest kilka komisów, ale według mnie albo mają bardzo mały wybór albo wysokie ceny.
Mam własny ponad 100m2 lokal w Gdyni Wiczlinie, chciałabym otworzyć miejsce gdzie będzie naprawdę duży wybór wózki, łóżeczka, leżaczki, zabawki, ubranka itp. wszystko dla dzieci od 0 do 6 lat, tylko rzeczy zadbane w bardzo dobrym stanie.
Wszystkie doskonale wiemy ile potrzeba rzeczy dla dziecka i jak długo się ich używa oraz jakie są ceny w sklepach, w internecie jest mnóstwo ogłoszeń, także tutaj na forum, sama często z nich korzystam, ale powiem szczerze wolałabym kupować w miejscu gdzie mogę wszystko dokładnie obejrzeć lub porównać, gdzie skompletuje całą wyprawkę dla dziecka lub zestaw ubranek np. na zimę. Chciałabym aby ceny były naprawdę okazyjne dlatego część rzeczy kupowałabym za gotówkę, aby wynegocjować lepszą cenę oraz przyjmować towar w komis, oprócz tego chciałabym równolegle prowadzić sprzedaż w internecie.
Jak myślicie czy takie miejsce ma szansę powodzenia? Czy chciałybyście robić w nim zakupy?
Lokalizacja jest trochę mało ciekawa ponieważ Wiczlino to jeszcze stosunkowo mało zamieszkana dzielnica. Lokal leży ok 500 m od szkoły i żłobka, samochodem 5 min od obwodnicy, obok w perspektywie roku powstanie przedszkole, jednak jak na razie nie ma co liczyć na klientów z tzw. ulicy. Lokal mam własny i staram się o dofinasowanie w urzędu pracy, więc dużych kosztów ani ryzyka nie ponoszę, marża przez to nie będzie musiała być wysoka, więc ceny będą stosunkowo niskie
Proszę o szczere opinie, oraz informacje czy byłybyście zainteresowane zakupami w takim miejscu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby ceny były niewysokie, a ubranka rzeczywiście w dobrym stanie, ja osobiście mogłabym podjechać na zakupy. ;-) Szczególnie jak bym potrzebowała większej ilości ubranek. Uważam też, że fajnie jak by znalazły się tam też ubranka na większe dzieci. Na maluszki do roczku jest full wszystkiego i wszędzie, a na starsze dzieci już dużo mniej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja piszę zdecydowane TAK :)

Mieszkam na nowym osiedlu Hossy między Chwarznem a Wiczlinem, więc lokalizacja jak dla mnie super.

Zresztą tu powstało bardzo dużo nowych osiedli, na których w większości mieszkają ludzie już z małymi dziećmi albo młode mamy dopiero w ciąży, więc myślę, że taki interes ma szansę na duże powodzenie.

To moje skromne zdanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też myślałam o takiej własnej działalności ale na kaszubach.. wynajem lokalu 1500zł trochę sie boję zaryzykować
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałabym aby był duży wybór nie tylko dla niemowlaczków, ale też dla przedszkolaków ubranka, zabawki, rowerki itp. Takie rzeczy już ciężej dostać bo się dużo szybciej zużywają, ale planuje dawać ogłoszenia w przedszkolach o skupie rzeczy nie zniszczonych. Myślę że niektórzy rodzice będą woleli sprzedać jednorazowo większość rzeczy nawet w niższej cenie, niż wystawiać wszystko pojedynczo np. na allegro.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja właśnie zamykam swój sklep z art. dla dzieci, miałam też komis - mogę kilka rzeczy doradzić, jeśli będziesz chciała pisz na priw :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
może jeszcze jakieś opinie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak masz własny lokal do nie zastanawiaj się i próbuj!! :)
ja gdybym miała własne lokum też bym otwierała taki komis tym bardziej że ma sporą powierzchnię. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydownie tak!
Jeśli masz własny lokal to mało ryzykujesz.
A ja byłabym wstanie podjechać do dobrego komisu, gdzie znajdę dużo rzeczy w jedym miejscu.
Np. ja po ubranka na strat jeździłam z Gdyni na rynek na Przymorzu...opłacało mi sie.
Tak samo, ja mam wiele pięknych, niezniszczonych ubranek, sprzętów itd. Mam takie które kupiłam jako uzywane - więc chętnie za groszę odsprzedam i takie, które kupiłam czy dostałam jako nowe (większość z Angli next, gap i z primarka) i te odsprzdałabym za ok 1/2 ceny.
Nie chce mi się szczrze mówiąc, tak jak piszesz, wystawic ich osobno. Robić zdjęć, zakładac aukcje itd. Nie mam na to czasu. Na forum nie wystawiam, bo odzew zaden lub wielkie negocjacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie na tak, ale aby sie pozbywac rzeczy... Nie mam co z nimi robic, a po dwojce troche sie tego nazbieralo...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tego najbardziej się boję, że będzie dużo większe zainteresowanie sprzedających niż kupujących
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja siostra mieszka w stanach i tam jest siec sklepow-komisow i opowiadala ze co jakis czas sa przeceny to kolejki przed otwarciem stoja. Zasade maja jedna nie przyjma absolutnie nic zniszczonego. Ubranka nie moga miec zadnej plamki, mebelki nie moga byc porysowane itd. Maja ubranka markowe, jak nowe. Jak chcesz moge zapytac o nazwe kiedys wysylala mi link do ich strony. Bys podejrzala sobie jak to funkcjonuje.
Mi osobiscie odpowiadaja komisy, w Pruszczu np sa dwa maja sporo rzeczy... Tylko po pierwsze zawalone cale pomieszczenie. Z wozkiem nie da sie wjechac. No i duzo rzeczy w koszach. Fajnie by bylo jakby ubranka byly rozmiarami jakos osobno ulozone, zabawki tez moglyby byc wiekowo posegregowane. Mysle ze niejedna mama przyjdzie wtedy. No i ceny. Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystkie rady, sugestie chętnie przyjmę...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jak, otworzyłaś komis?
Jestem ciekawa i chetnie bym podjechała na zakupy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Otworzyłam :) zapraszam, sklep nazywa się Bobocentrum, próbowała dodać coś na forum niestety blokują reklamę. Działam już 2 miesiąc i zainteresowanie jest ogromne. Mam mnóstwo fajnych rzeczy w naprawdę niskich cenach.
Dziękuję wszystkim na forum za wsparcie, bez Was pewnie nie odważyłabym się na otwarcie!
Zapraszam http://www.bobocentrum.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo ładnie prezentuje się ten Twój komis. Dla mnie co prawda za daleko, ale jakbym miała sie pozbywać różnych rzeczy to wiem gdzie uderzyć.
P.s dobrze, że nie masz koszy w których trzeba grzebać. To jest masakra, która zniechęca
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naprawdę śliczny sklepik aż miło popatrzeć ,dla mnie tez daleko ale życzę powodzenia .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest naprawdę bardzo dobry pomysł na biznes - jestem pewna, że w ten sposób osiągniesz spory sukces. Pamiętaj, że warto jest jak najszybciej zaopatrzyć się w kasę fiskalną, bo jej brak może przysporzyć Ci sporo problemów. Na stronie: https://www.pckf.pl/ znajduje się ich spory wybór, kasy są nowoczesne i w dobrych cenach. Do tego na stronie możesz znaleźć wiele innych produktów, które mogą przydać się przy prowadzeniu własnej działalności. Dlatego polecam Ci przyjrzeć się tej ofercie - na pewno na coś się zdecydujesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W dobie zakupów przez internet, to naprawdę fatalny pomysł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jakie lozko kolejne polecacie? (6 odpowiedzi)

Witam, Bylo sporo watkow o lozeczkach ale nie znalazlam tam interesujacej mnie odpowiedzi, a...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

do góry