Widok

Cesarskie cięcie Kliniczna

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,
3 lata temu urodziłam na kliniczniej córkę drogą cesarskiego cięcia. Teraz jestem w ciąży. Czy w związku z tym, ze poprzedni porod był cc to tym razem rowniez bedzie? Czy w tej sytuacji mozna zglosic sie wczesniej do szpitalaci umowic na planowane cc? Czy mogą zmusić mnie do porodu siłami natury?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest mnóstwo takich wątków, całkiem aktualnych,wystarczy poszukać. 1szy porod cc nie jest żadnym przeciwskazaniem do porodu sn. i na klinicznej raczej nie "umawiają" cc
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

na Klinicznej absolutnie w takich sytuacjach nie umawiają na cc, a poprzedni poród cc nie jest wskazaniem do kolejnego cc. W ogóle żaden państwowy szpital nie umówi się na cc tylko dlatego, że w taki sposób zakończył się poprzedni poród.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza sie. Ja pierwszy porod mialam przez cc. A drugi odbyl sie silami natury i nikogo nie obchodzilo jak rodzilam za pierwszym razem. Jesli nie ma wskazan do cc to rodzisz ''normalnie"...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"W ogóle żaden państwowy szpital nie umówi się na cc tylko dlatego, że w taki sposób zakończył się poprzedni poród."
Oj tu się mylisz, bo cała masa szpitali publicznych w całej Polsce umawia na CC tylko dlatego, że pacjentka ma za sobą jeden poród CC. Niektóre nawet nie chcą skierowania od ginekologa, tylko same sobie wypisują to skierowanie przez lekarza na Izbie Przyjęć. To w Trójmieście nie ma takich szpitali po prostu. W Polsce są.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mój błąd, chodziło mi o Trójmiasto. Może w Kościerzynie dałoby radę. Podobno tam jest luźniejsze podejście do cc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiekszosc watkow ktore znalazlam dotyczą umawiania sie na cc ze wskazaniami od innych lekarzy. Lub gdy kobietom zalezy na porodzie sn mimo, ze rodzily cc. A mi zalezy na cesarskim cięciu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To bez wskazań lekarskich pozostaje tylko prywatna klinika. Nie wiem na kiedy masz termin, ale w tym roku ma się otworzyć porodówka w SwissMed
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

6 tysięcy za SN a cesarką pewnie 7 albo więcej... Koszmar
Sama też miałam dwa lata temu CC i zastanawiam się jak będzie teraz...
Dlaczego tak się upierasz na drugim CC?
Ja bardzo długo do siebie dochodziłam, miałam problem z gojeniem rany.
Niby CC też bym chciała z jednej strony bo wiem czego się spodziewać, ale jak pomysle o bólu i komplikacjach to już mi się odechciewa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moje cesarskie cięcie to 'uwieńczenie' kilkugodzinnego porodu sn. Nigdy więcej nie podejme nawet próby sn i nie obchodzi mnie co ktoś o mnie pomyśli. Ja po cc miałam się bardzo dobrze.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bogna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To może od psychiatry zaświadczenie załatwić? Wiele kobiet po takich przejściach udaje się na terapię do psychiatry (nie psychologa!), który ocenia czy psychicznie jest się w stanie znieść poród sn. Jeżeli uzna, że nie, to wydaje zaświadczenie, które musi być respektowane w każdym szpitalu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powinno ale nie jest. Bogna w którym tc jestes?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, bo ja mam historię 1. poród kleszcze 2. nieudane sn zakończone cc i mój prowadzący obiecał, że zrobimy tak, żebym była zadowolona - mogę się upierać przy sn, ale przy takiej historii może też wypisać skierowanie do cc. Ze skierowaniem zamierzam sobie poszukać szpitala na cięcie przed terminem, mogę nawet i do Elbląga jechać, bo mi się nie będzie spieszyło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kliniczna nie respektuje zaswiadczen od psychiatry.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale Zaspa tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaspa już też nie, bo zmienił się ordynator na jakiegoś idiotę - fanatyka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ania możesz coś więcej napisać o ordynatorze? Rodziłam tam dwa lata temu i teraz też to rozważam ale jeśli on wprowadził jakieś chore zmiany to podziękuję. Jakbyś mogła napisać więcej będę wdzięczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Kościerzynie jeżeli pierwszy poród był przez cc możesz po prostu nie wyrazić zgody na SN. Na izbie przyjęć podpisujesz specjalny dokument o braku zgody na SN i robią cc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

do góry