Widok

Chcę mieć swój dom

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mieszkam z treściami od 5 lat. Mój mąż ma zapisane pół domu. Wpakowalismy tu mnóstwo pieniędzy, ogólnie teraz nie jest źle, ale swoje tu przeszłam. Wiadomo jak jest. Na dzień dzisiejszy najbardziej przeszkadza mi brak prywatności i poczucia że jestem u siebie. Teraz mam okazję kupić ziemię i być może zacząć budowę własnego wymarzonego domu. Mąż nareszcie zrozumiał że lepiej nam byłoby na swoim. Problem polega na tym że nie jestem w stanie odzyskać pieniędzy włożonych w dom i podwórko bo to jest wspólnota. A na budowę musiałabym odkładać lub wziąć kredyt. Może ktoś mi doradzi czy warto teraz zaczynać życie od nowa? Czy warto zostawić wszystko czego dorobiłam się przez te 5 lat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zostawiłbym wszystko i rozpocząć nowe życie z moim mężem. Spędziłeś za dużo czasu. Życie jest jednym. Żyj to dla własnej przyjemności.
Oczywiście, że to trudne. Ale życzę ci siły, aby podjąć właściwą decyzję.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zostaw wszystko i zacznij żyć z mężem!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

spójrz na to z drugiej strony, gdybyś miała płacić za wynajem również zostawiłabyś mnóstwo pieniędzy bezpowrotnie;
nie są to więc pieniądze wyrzucone w błoto; idź do przodu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

To się nazywa pułapką poniesionych kosztów. Uciekaj nim będą jeszcze większe. Poza tym jak jest już przepisane na męża to może za jakiś czas odsprzeda te pół domu...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Już widzę chętnych na kupno połowy domu i zamieszkanie ze starszymi osobami.Co do kosztów to nic nie zrobisz jak połowa domu przepisana na męża no chyba ,że trzymacie rachunki i będziecie się domagali zwrotu połowy kosztów z poniesionych inwestycji od teściów ale sukcesu i tu nie wróżę.Jak prowadzicie osobne gospodarstwo domowe tzn. macie osobną kuchnię,łazienkę i własną przestrzeń to nie jest tak źle a jak nie to wpakowaliście się w niezły kanał,ja z własnymi rodzicami mieszkać jako osoba dorosła nie dałabym rady i chodzi tu o przyzwyczajenia moich rodziców a nie konflikty a co dopiero z teściami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z tobą i oczywiście rodzice będą przeciwni sprzedaży połowy domu. Nastąpi tylko nowa fala skandali.
Gospodarstwo jest częściowo prowadzone osobno.
Postanowiliśmy wynająć mieszkanie na jakiś czas. Mamy miesiąc do namysłu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawda, nawet o tym nie myślałem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (28 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

Przeprowadzka - jaką firmę polecacie? (52 odpowiedzi)

Hej! Jaka firmę przeprowadzkową polecacie?? Za dwa tygodnie mnie to czeka i chciałabym...

do góry