Widok

Ciąża

Przeziębiłam się w ciąży.... chyba nie wytrzymam jak Nie wezmę czegoś od gardła albo od zatok ... Jakieś sprawdzone leki ??????? Proszę o szybka odpowiedz co można w ciąży ;(((((((((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inhalacje z soli fizjologicznej na zatoki.mleko z miodem na gardlo.wlasciwie herbate slodzilam miodem..
Na samym poczatku przeziebienia zjadlam kanapke z czosnkiem ale tylko wtedy gdy tylko poczulam ze gardlo mnie zaczyna bolec.
Poza tym jest prenalen dla kobiet w ciazy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A paracetamol?

Paracetamol tak (APAP też go zawiera). Nie wolno ibuprofenu.
Herbata z miodem i cytryną.
Kisiel w kubku też fajnie łagodzi drapanie w gardle.
Sól fizjologiczna do nosa.
Coś do ssania na gardło chyba też - w ulotce na pewno będzie napisane, że w ciąży wolno/nie wolno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do ssania to Isla, na kaszel syrop prawoslazowy,pilam herbate z lipy z miodem ,sok z bzu zalany wrzatkiem.

Syrop Prenalen- polecam, dał radę przy infekcjach w 2 ciążach.

Też brałam syrop Prenalen w obu ciążach, polecam. Paskudnie smakował, ale cóż. Ma pomagać a nie smakować hhe

Z syropami trzeba ostrożnie. Lekarz zwrócił mi uwagę, że większość syropów ma w składzie alkohol i nie wolno ich stosować w ciąży. Dlatego właśnie leczenie kaszlu jest w ciąży najbardziej uciążliwe. Bo w zasadzie nie ma czym leczyć...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cebula + cukier = syrop na kaszel. Do dzisiaj robię moim dzieciom.

Do ssania na ból gardła polecam plasterek obranego, świeżego imbiru. Trzymać w buzi, lekko przygryzać, żeby sok dotarł do gardła. Właśnie też się użeram z przeziębieniem w ciąży, bez leków. Zatoki sobie przepłukałam przy pomocy domowego zestawu do płukania /kupiony w aptece/.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

szałwia do płukanie gardła
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A coś na katar dziewczyny ? Robię inhalacje ale dalej mam zapchany nos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

spróbuj przepłukać zatoki solą fizjologiczną (ew. z dodatkiem paru kropel wody utlenionej). Tylko zanim zaczniesz musisz dobrze wydmuchać nos, żeby był przepływ z jednej dziurki do drugiej.

na gardło w ciąży można stosować tantum verde lub uniben, na zatkany nos płukanie zatok irigasinem lub czymś podobnym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

praca na platformie wiertniczej (39 odpowiedzi)

Hej, dziewczyny. Mój mąż od jakiegoś czasu szuka pracy na platformie wiertniczej, ale za każdym...

lekarz który pomoże zajść w 2 ciążę... (10 odpowiedzi)

Od prawie roku staramy się o drugie dziecko, niestety bez rezultatów...badania porobione, cykl...

Atrakcje dla dzieci (6 odpowiedzi)

Witam,w przyszłym tygodniu przyjeżdża do nas kuzynka 10 letnia. Mam 2 letnie dziecko także...

do góry