Widok

Cicho ciemni i niewidzialni

Do tego, że po drogach bez chodników przed świtem i po zmroku maszerują dziarsko ludzie ubrani na czarno zdążyłem się już przyzwyczaić.
Ale we wtorek po Księżycowej zasuwał z góry kompletnie nieoświetlony rowerzysta. Ubrany na ciemno, rower ciemny, żadnych światełek czy lampek.
Opaska odblaskowa na rękę to koszt nie wyższy niż 5 zł. Światełka na rower (przód i tył) to może 15 zł.
Pogrzeb to ładnych kilka tysięcy.
Potrzeba nam drugiej Kasi, żeby piesi zaczęli bardziej dbać o swoje bezpieczeństwo?
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odpier siè od Kasi, co do dbania to jak kto dba to tak ma, chyba słyszałeś mądralo?
Może chcesz pisowskim-pzprowskim zwyczajem zmusić ludzi do wszystkiego a może oni potrzebują trochę ryzyka i wyzwań? Jak jesteś taki dokładny i przewidujący to jedź zgodnie ze znakami 30 ku...a max i piesi w skrajni!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 31

Jakiej kur... Kasi ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może zgłosić zagrożenie na policyjnej mapie zagrożeń?
A może zgłaszać nominację do darwina?

Tyle opcji, a Ty tylko marudzić potrafisz...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

To nie jest marudzenie... Jak Ci mama mówi "ubierz czapkę bo zimno" to marudzi?

Jeśli choćby jedna osoba w Baninie przeczyta to i stwierdzi, że w sumie to zdarza jej się iść wieczorem bez odblasków... i jeśli ta osoba wsadzi sobie do kieszeni taką opaskę, lampkę czy cokolwiek innego i dzięki temu będzie po zmroku bezpieczniejsza na drodze, to znaczy, że było warto się rozpisywać.

Ofiary takich potrąceń nie mówią sobie przed wyjściem z domu - "Oj dzisiaj nie biorę odblasków. Tak mi się po cichu marzy złamanie z przemieszczeniem i jakiś mały wstrząs mózgu, więc może się uda i mnie ktoś z dalszych sąsiadów rozjedzie.".
A na refleksję w szpitalu to może być trochę późno.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uwaga na Brajanka i Dżesike z Rolniczej. Mądrzy rodzice nie wyposażył dzieci w odblaski. Tu nie tylko rodzice są bardzo mądrzy ale i dzieci musiały odziedziczyc inteligencję po Grażynce. Tyle sie mówi w szkole w telewizji ( nawet w TVP i Trwam). Mało brakowało a grabarz miałby robotę i klecha by zarobił. Samochod uruchomil tryb automatycznego hamowania aby uniknac kolizji salve regina
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Księżycowa to teren zabudowany, piesi nie są zobowiązani do noszenia w nim elementów odblaskowych, natomiast Twoim zafajdanym obowiązkiem jest jechać z prędkością umożliwiającą spostrzeżenie pieszego i ominięcie go lub zatrzymanie auta. Jeśli to proste zadanie przerasta Twe umiejętności i liczysz nadal na łut szczęścia to może rozważ niekorzystanie z samochodu po zmroku. Tak na marginesie: przerażają mnie kierowcy którzy nie liczą na swe umiejętności ale na cuda w postaci samoczynnego hamowania auta i więcej mają zaufania do dwóch ton stali i gumy niż do siebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14
Będziesz jechał przepisowe 30 km/h to zobaczysz delikwenta (jakkolwiek zgadzam się że chodzenie chociażby z odblaskiem to powinien być standard, a nieoświetlony rowerzysta to głupota). Gorzej, że lotnicza tak kiepsko oświetlona, że nie widać pieszych na przejściach :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tryb awaryjny w volvo dział tylko do prędkości 30 powyżej się nie włączy. Oślepiony przez inny pojazd nie zobaczyłem Brajanka z siostrą. Brawo volvo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czas na okulary i na testy, połowa tych co mają prawka nie powinna ich mieć, mając na uwadze proceder płacenia za zaświadczenie zdr.potrzebne do kursu, potem zero weryfikacji, w każdym kraju który posiada wydolną sieć, jak okulista Cię zdiagnozuje jest to w bazie danych i masz obowuązek zrobienia okularów i dochodzi elemnt w postaci następnych badań, możesz mieć soczewki, ale wszystko ma być ustalone. Może jednak to smartfonik Cię oślepił w który tępo się patrzyłeś i to ten niby System uratował tobie upsko?
Paralitycy u nas też mogą jezdzić nie wspominając o zaawansowanych cukrzykach...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

Brajanek i jego bezmózgie rodzice powinni dać mu odblaski ja mam wzrok sokoli ale oślepiony przez słoika z starego gruchota nie zobaczyłem ubranego na czarno Brajanka. Bravo volvo samo zachamowoalo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeżeli już to bezmózgowi, ze starego i jak tak samo przykładasz się do prowadzenia jak i do pisania to jesteś pretensjonalnym pajacem, najpierw od siebie potem od innych ty hamulcowy ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Daj Brajankowi odblaski i po sprawie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie na bank są kulki z farbą fluo do pistoletów paintballowych.

Jak idzie plecami do Ciebie i jest niewidoczny... seria po plecach nie zabije, a może da do myślenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Daj dziecku odblaski a nie fantazjujesz tutaj. Gruchoty typu NIL i inne pojazdy z Mazur jak wracają z sloikami w bagażniku to są mocno przeciążone i oślepiaja innych kierowców. Kierowcy z Mazur lub innej wylegarni słoików pojazdy posiadają regulację świateł. Jak masz na pace 1500 plus i bagażnik pełen przetworów od mamusi to obniż wysokość świateł.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak odświeżyć auto, zarobić na aucie?
Wystarczy pojazd z N na przodzie tablicy, przerejestrować na GKA.
Rdza znika, wszystko się naprawia, nawet paseratti w tdi przestaje dymic :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na leasingu nie zarobisz to trudniejsze słowo niż golf .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak auto z N na przodzie przerejestrujesz na GKA to i tak Ciebie poznam po zachowaniu na drodze. Słoik zawsze będzie słoikiem a z GKA będzie farbowanym słoikiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rzeczywiście, wg prawa, nie ma obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym. Prawo nie nakazuje też bycia inteligentnym. Co widać w Baninie dobitnie. Ludzie za nic mają zakazy oraz nakazy (zakaz zatrzymywania się i parkowania pod szkołą, ograniczenia prędkości itp.), więc jeśli nawet prawo nakazywałoby noszenie odblasków w terenie zabudowanym, to i tak spora część mieszkańców Banina miałaby to głęboko w poważaniu. Wystarczy odrobinę inteligencji by wiedzieć, że jadąc nawet 20km/h po wąskiej i nieoświetlonej drodze, będąc oślepionym światłami samochodu jadącego z naprzeciwka, można nie zauważyć pieszego. Odblaski dają bardzo dużo.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tyle sie o tym mówi w szkole w tv czyli wniosek jest taki że dziecko i rodzice tępi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy jest obowiązek noszenia odblasków czy nie to nie jest istotne. istotne jest to czy zdajemy sobie sprawę jak jesteśmy widoczni na drodze. Noszę odblaski przyczepione zawsze po zmroku niezależnie czy jest to teren zabudowany czy nie. Wiem ,że to może uratować moje życie lub zdrowie. Tego samego uczę moje dzieci. Moje dzieci są nauczone od małego noszenia odblasków i dla nich oczywiste jest ,że trzeba je mieć po zmroku....
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

przyczepiaj im tez karne kuta..iki na czoło...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dodam jeszcze młodych rowerzystów bez świateł i odblasków , ubrani na czarno . Masakra
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To głupie dzieci bo w szkole tyle o bezpieczeństwie się mówi. I te głupie dzieci z kilkanaście lat wydadzą na świat głupie potomstwo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Głupie dzieci, głupich rodziców, zapewne tych samych, którzy po drodze zamiast 30km/h jadą 70km/h, tych samych którzy furę muszą zaparkować w drzwiach szkoły, ciężko im przejść 50m i blokują drogę przy poczcie czy skwerze Banino. Od wychowywania dzieci są rodzice.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jadąc 30-40km/h w strefie 30km/h mam wrażenie że ci z tyłu chcą mnie conajmniej pogryźć...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie. Ostatnio jechałam poniżej 30km/h w strefie 30 i pani w samochodzie za mną trabiła, migała światłami, co rusz próbowała mnie wyprzedzić (nie dało się: piesi i inne samochody), w końcu z piskiem opon wyprzedziła mnie rysując kółko na czole.. ręce opadają..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To nie jest powód aby jechać szybciej. Jak zabijesz Brajanka to zamiast kółka narysujesz krzyżyk na czole .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja to wiem, ta pani nie. Ma gdzieś innych. Jak zabije Bratanka to pewnie i tak powie, że to jego wina bo nie uważał, bo się nie rozglądał itp. ot święta przepustowość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na jakiej ulicy to bylo? Ja tez mialam taka sytuacje, zachowanie bardzo agresywne wyprzedzanie z naruszeniem kilku przepisow, zajezdzanie drogi, agresja slowna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może jej się kupę chciało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie też jakiś czas temu jeszcze na Tuchomskiej bez asfaltu na wielkich dziurach i błocie wyprzedzał jakiś wariat w granatowym Chryslerze vanie, do tego trąbienie i zajeżdżanie drogi...buractwa tu coraz wiecej
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedziesz wolno? Daj się wyprzedzić.
Najgorszym burakiem jest jadący zgodnie z przepisami (maksymalnie 30km/h) Janusz, który do tego wali środkiem drogi, żeby go inni nie wyprzedzili. Do tego obowiązkowe zwalnianie do 5km/h przed każdym napotkanym progiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13

Odpowiedź godna kolejnego cymbała stosującego zasadę "przepisy są po to, by je łamać" i przy okazji pozbawić życia jakiegoś nieszczęśnika, który znajdzie się na jego drodze. Gratuluję inteligencji
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cymbały i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

do góry