Widok

Czy istnieją kaszki ryżowe (smakowe - owocowe) bez cukru????

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Szukałam i nie znalazłam :P


Czemu kaszki dla najmłodszych dzieci (4miesięcznych) zawierają cukier?????????


czy są jakieś bezcukrowe?



kupiliśmy Nestle ryżową z jabłkiem - dopiero później wyczytałam, że ma cukier :P


dzisiaj w akcie desperacji kupiliśmy kleik ryżowy i purre ryżowe z dynią - oba bez cukru :P



ale chciałabym dawać Gabrysiowi kaszkę owocową :P i co teraz?



koniecznie bez mleczka - bo jest na Bebilonie Pepti :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to kup nieowocową...np Sinlac - tylko nie wiem od którego miesiąca ona jest - i dodaj świeże owoce albo sok z owoców

moje dziecko tak własnie je...kaszkę ze świeżym kiwi, pomarańczem albo bananem
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a już wiem...od 5 miesiąca jest
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są kaszki Nestle Befidus, one na pewno nie mają cukru. Ryżowa jest z marchewką, owsiana ze śliwką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a mogę do kleiku ryżowego(na moim mleku lub bebilonie pepti) dodać np. trochę soczku jabłkowego?

Gabryś jeszcze jest za mały na świeże owocki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem to bez cukru są tylko kleiki ryżowe i kukurydziane, owocowych kaszek chyba nie ma, też kiedyś przerabiałam ten temat:)
image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No chyba, że zamówisz sobie przez internet

http://www.ekozakupy24.pl/produkt/483/kaszka-jaglana-bio-z-jablkiem-i-gruszka-250g
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :) tylko, że te HIPPy u nas odpadają - bo są mleczne :/



A Wy dziewczyny - patrzyłyście na to, czy kaszka ma cukier? czy nie - i dawałyście takim maleństwom kaszki z cukrem?


bo ja już cała głupia jestem :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie jedyne kaszki dostępne u nas w sklepach są na mleku.
Tylko jedyne ta firmy Holle jest bez obu tych składników.

Ja w końcu podawałam małej z cukrem ale starałam się nie dawać za często.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Produkty Holle w dobrych cenach są w http://www.galeriabobasa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupuję przez allegro,niemiecka- HUMANA Apfelbrei, bezmleczna, bezcukrowa, bezlaktozowa od 4 msc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w PL, we wszystkich owocowych-m bezmlecznych jest cukier, nie ma tylko w serii "zdrowy brzuszek", ale smaki są warzywne, marchew, etc.
dla przykładu w UK, cukier jest w produktach dla dzieci od 1 roku, a u nas w większości deserków, soczków, kaszek, etc. Ja cukrowi mówię nie, i póki, co moje dziecko nie zna jeszcze smaku cukru ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Taaa, moze i bez cukru, za to slodzone syropem galaktooligosacharydowym i glukozowym. Ti chyba na 1 wychodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie lepiej dodawać zwykły kleik do mleka? Te kaszki "owocowe" niewiele mają wspólnego z owocami, pomagają tylko hodować kolejnego dzieciaka lubiącego sztuczydła.

Czteromiesięczniakowi już można podawać kilka łyżeczek delikatnych owoców między posiłkami, lepsze to od tych kaszek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
póki co jesteśmy na etapie jabłuszka ;) (z owoców)

i Gabryś dostaje soczek albo deserek :)



tylko chciałam dawać Mu jakąś smakową kaszkę :P ta jabłkowa tak Mu baaaaaaaardzo smakowała :P



można do kleiku na mleku dodać soku? albo przecieru?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie, że mozna, przecież to dopiero będzie prawdziwa kaszka owocowa na mleku.

Jednak wiele osób odradza takie "ulepszanie", bo łatwo sprawić, że dziecko przestanie tolerować proste, czyste smaki. Lepiej deser pozostawić deserem, a konkretne posiłki niech samkują konkretnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie do końca się z Tobą zgodzę, kaszki mimo pustych kalorii, mają wiele witamin, zaś sam kleik tylko wit. B
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sztuczne witaminy są już w Bebilonie, dodatkowe z kaszki są zbędne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jak narazie kleik tylko do zupki dodałam. Właśnie, na 180 ml mleczka ile kleiku powinnam do butli dodać żeby młoda wypiła przez smoczka? No i jaki smoczek?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na 180 ml dodaję trzy miarki (te od mleka) kleiku, smoczek Aventu do papek. Ale mój młody ma prawie rok, a kleik zaczęłam dodawać do mleka dopiero w siódmym miesiącu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Agatha dzięki za info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy kaszki ryżowe BoboVity tez maja cukier w skladzie??

Przerabialam ten temat i tez poszukiwałam jakis dostepnych w sklepach i wlasnie wydaje mi sie, że te ryżowe nie mają cukru.... Ale pewna nie jestem :)
No i na pewno Nestle Bifidius, ma aromat waniliowy czy cos takiego, ale nie ma cukru, tylko pamiętam, że była trudno dostepna... Nie wiem jak teraz

A dla starszaków polecam kaszę mannę z owocami :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dawałam i daję Małej kaszki mleczno- ryżowe owocowe i nie uważam, że daję Jej zbyt dużo cukru.
Moim zdaniem nie można popadać w skrajności...
Matyda, ur. 15.10.2008; 3430g, 54 cm
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
ZGadzam się z lolą, nie można popadać w paranoję.
Wychodzę z założenia że skoro coś jest przeznaczone dla niemowląt to możńa im to dawać.
Miśka codziennie zjada porcję kaszki ryżowej lub mleczno-ryżowej, owocowej albo czystej.
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
No może i prawda, ze nie mozna popadac w paranoje, ale co w tym zlego, ze nie chcemy w swoje kilku, kilkunasto miesieczne dzieci pakowac cukru...

Kaszki bez cukru sa dostepne chociazby przez internet wiec nie widze potrzeby przyzwyczajania malego dziecka do codziennej porcji cukru...

Jeszcze sie go w zyciu najedzą :)
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia - nic prostszego wchodzisz na www.doz.pl i tam możesz poszukac tych kaszek Nestle bez cukru

Ja mam hopla na pkt cukru, bo moja rodzina w większości to cukrzycy. Chce podawać go młodemu jak najpóźniej.
Jak pisałaś że dajesz już kaszkę to dlatego w naszym wątku zwróciłam Ci uwagę i zapytałam czy zawiera cukier.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widzę, że na doz. są zdrowy brzuszek z nestle ze śliwką i tez kaszka z merchewką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
o doz.pl nie pomyślałam ;P

właśnie dopiero jak Ty - Cytrynko - zapytałaś o cukier w kaszce - to sprawdziłam i się zdziwiłam :P


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wychodzi na to, że tylko ryżowa jest po 4 m-cu, a reszta po 6 i 9

http://n2.home.pl/zb.aspx?ArticleID=331
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusia, totalnie mie zastrzelilas tym cukrem
sprawdzilam, i cholerka jest w kaszce :(

patrzylam na dozie na te kaszki bez cukru, ale one niestety na mleczku sa a ja nei che wprowadzac mlodemu modyfikowanego do diety :/
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja póki co nie mogę dawać Gabrysiowi zwykłego mleka :P bo jest na Pepti :P


totalna głupota - kaszki mleczne mogą być bez cukru, a te bez mleka już nie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie
pamietam ile trwalo w sklepie az w koncu znalazlam kaszki bezmleczne !
(zupelnie gdzies z tylu wepchniete na polke) :/
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj dostałam kolejną paczkę produktów dla niemowląt ;)

Tym razem kaszka Nestle brokułowa, soczek Bobo Frut i deserek Gerbera "marchewka z jabłkiem" i mleko NAN 2R

do tego poradnik "Czas na nowe smaki" :P
jest tam artykuł na temat 6 błędów żywieniowych :P no i jednym z błędów jest dosalanie i DOSŁADZANIE pokarmów dla niemowląt!!!


właśnie napisałam maila do ich doradcy żywieniowego - jak to możliwe, że szprycują nasze dzieci cukrem, skoro sami piszą, że to błąd???? :P
ciekawe co mi odpiszą ;)


dla porównania - kaszki ryżowe warzywne zawierają syrop glukozowy :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez dodatku cukru są kaszki firmy Holle (ja zamówiłam na Allegro, ale można je znaleźć też w sklepach ze zdrową żywnością). Polecam!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te kaszki można także kupić w Bomi - od niedawna są dostępne i trochę taniej niż w sklepach typu Organic. Dodatkowo polecam Nestle Sinlac a trochę później Zdrowy Brzuszek - 7 czy 5 zbóż jest bez dodatku cukru i mleka. Trzeba pamiętać, że kleik ryżowy potrafi być sprawcą zatwardzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super, ja nie chodzę do Bomi, ale dobrze wiedzieć że tam są kaszki Holle. A Sinlac przypadkiem nie jest słodzony? Nie mam pod ręką opakowania i nie mogę sprawdzić...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny! Zwróćcie uwagę, że kaszki HIPP czy Sinlac zawierają Maltodekstrynę, a to jest cukier prosty :((
Więc chyba pozostaje Holle...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusiu czy doradca żywieniowy odpisał Ci coś n aten temat?
Ja też nie mogę pojąć dlaczego pakują cukier w posiłki tak małych dzieciaczków:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak :P tłumaczyła się, że przecież nie przekraczają norm... ;P ale pominęła milczeniem uwagę, że sami w poradniku wytykają dosładzanie jako jeden z błędów żywieniowych ;)


dlatego nie kupujemy kaszek owocowych :)


cały czas kleik ryżowy + owoce ze słoiczka :) dzięki temu Młody ma różne smaki kaszek ;) co jakiś czas dodajemy kaszkę 5 zbóż lub 5 zbóż - tak dla urozmaicenia :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem strasznie na tym punkcie uczulona i szukałam kaszki bez cukru. Znalazłam Hippa Kaszka mleczna na dobranoc Ryż z jabłkami. Jest bez dodatku cukru :)

http://www.hipp.pl/index.php?id=192
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda mówisz o swoim dziecku z suwaczka które ma 10 m-cy i niby ma być za małe na świeże owoce?? Jestem w szoku, mój synek je świeże owoce odkąd skończył 5 m-cy, pediatra sam nam kazał podawać świeże, bo mówił że te słoiczki to jedno wielkie badziewie i syf;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kaju - Gabryś Agnieszki ma roczek, a za mały na owoce był w lutym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W HIPP jest maltodestryna, a to substancja słodząca:
http://guardian_int.republika.pl/maltodekstryna.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaja - tak jak Ci napisała Moka :) gdy zakładałam ten wątek Gabryś miał 3,5-4m-ce :)

teraz ma już roczek... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aaaa przepraszam w takim razie, nie doczytałam daty :) Pozdrawiam serdecznie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze nowe porady na kaszki bez cukru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba nic nowego....
Z tego co czytałam (też na innych stronach) to do wyboru jest:
- kleik ryżowy i kleik kukurydziany Bobovity lub Nestle
- Holle (orkiszowa, jaglana i inne) - znalazłam tylko na allegro i w sklepach ze zdrowa żywnością , w Bomi nie trafiłam
- seria Zdrowy Brzuszek Nestle
- Rossmanowskie babydream , ale też znowu przez allegro, bo w Rossmanie ich nie ma (są w niemieckim:()Wychodzą taniej niż Holle, bo ok. 10 zł za 250g
- można w sklepach ze zdrowa żywnością kupić np instant jaglaną
- samemu gotować na wodzie zwykłe kasze (kukurydziana, jaglana) i mieszać z czym tam chcemy (np. owocami)

Dobrze podsumowałam, czy coś jeszcze????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej dobrze podsumowałas ,ja dokładnie tyle wyczytalam,a i ze hipp jest bez cukru.dzieki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja zrozumialam ze Hipp ma MALTODEKSTRYNE a to cukier tylko inaczej nazwany
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
porażka :P ja też ciągle półki studiuje z dzieckową zywnością i nic!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jedyny kleik ryzowy z Bobovity, który nie zawiera maltodekstryny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas właśnie stanęło na kleiku ryżowym BoboVity :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia a do kleiku mozna dodac owocki? ja nigdy wogole nie dawalam jeszcze kleiku wiec nie wiem "jak to sie je" :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Holle, bezmleczne i mleczne.
Do kupienia w Bomi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Geene jestes kochana! a ja chcialam na allegro je zamawiac juz :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Klifie są na pewno, tam je kupuję ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale te Holle są zbożowe. Ja szukam bezglutenowch, bo gluten podaję ostrożnie w bardzo małych ilościach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie bój się - Holle ma przepyszną np. jaglaną z jabłkiem i gruszką, w tej kaszce nie ma glutenu. Są i inne, zawsze na allegro podany jest skład kaszki (polecam sklep Amarantus)
W ogóle Holle są warte swojej ceny. Wydają się drogie, ale są bardzo wydajne, zagęszczają się super i na długo straczają. Te zwykłe kaszki trzeba sypać i sypać, by steżały na tyle by móc je synkowi podać łyżeczką, jak ja to robię. Poza tym te kaszki Holle sa naprawde smaczne 9zwłaszcza ta jaglana i musli) i - co ważniejsze - naprawde zawierają owoce a nie jakieś mikroprocenty proszku owocowego jak w tych zwykłych kaszkach. Nie warto ich kupowac, lepiej zdecydowac się na Holle z allegro czy Bomi, odżałować parę złotych więcej i spróbować - nie zawiedziecie się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3oko - a czemu nie? :) Młody dostaje właśnie kleik ryżowy z owocami :) dzięki temu nie ma ciągle jednego smaku kaszki ;) tylko co słoiczek, to nowy smak ;)

owocki dostaje też z mlekiem na kolację :) mleko + owocki + łyżeczka kleiku (na 240ml wody) - bo po przejściu na zwykły Bebilon (z Bebilonu Pepti) potrafił jeszcze trochę ulewać ;) więc mleko do picia też Mu delikatnie zagęszczam :]


do kaszki(kleiku) podawanego łyżeczką - na 150ml wody(+mleko) daję 1/3-1/2 słoiczka owoców :) do picia - na 240ml wody(+mleko) jakieś 1/3-1/4 słoiczka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w bomi w alfa centrum sa kaszki holle:-) cena 15,30.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałam właśnie kupić ta kaszkę na Allegro ale tam w opisie jest w składzie maltodextrim, np. na tej aukcji:
http://allegro.pl/holle-kaszka-mleczno-bananowa-250g-bio-i1363278904.html
Mogłybyście sprawdzic na Waszych opakowaniach czy faktycznie? Bo nigdzie indziej takiej informacji nie widzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez polecam kaszki HOLLE & przecier owocowy holle... Razem pomieszane daje super danie.. Moja mala jest 5 miesiecznym niejadkiem ale ta mieszanke wcina az milo.. Zreszta jak sie posmakuje to naprawde smakuje naturalnie w przeciwienstwie do kaszek NESTLE ktore wydaja mi sie bardzo sztuczne... Wczesniej czytalam te posty i sprobowlam Holle - i teraz juz tylko kupuje przez internet - polecam sklep EKOAZYL.. Super szybka wysylka... A tak poza tym- ludzie nie dajcie sie zwariowac.. Cukier nie cukier.. trzeba podawac wszytsko- byle zroznicowane.. Pozdrawiam wszystkie zagubione w tematach mamy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogie mamusie a ja dla swojej niuni zakupiłam taki sprzęcik i robię wszystko sama mam przepisy, kupuję tylko odpowiednie składniki 15 minut i wszystko jest gotowe:)
Jak któraś z mam zainteresowana to zapraszam na priva naatallie@wp.pl
z chęcią podzielę się doświadczeniami
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólnie to jest jakaś masakra, że tak bezceremonialnie do tych kaszek producenci dodają cukier!!!
Nawet w kaszce bezsmakowej Bobovity też oczywiście jest cukier.
Spróbowałam sama i mówiąc krótko zemdliło mnie takie to słodkie. A co dopiero taki maluch!!!.
Olewam te wszystki beznadziejne kaszki i od tej pory robię kleik ryżowy, lub kukurydziany bez cukru.
a z przepisów chętnie skorzystam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też uważam, że nie ma co popadać w skrajność. Rozumiem, że każda z nas chce jak najlepiej dla swojej pociechy.
Powiedzmy sobie prawdę - nie ma kaszek bez jakiejkolwiek postaci cukru ( oczywiście oprócz Holle).
Ja po prostu wybrałam mniejsze zło i podaję mojemu maluchowi kaszki Humana ( glutenową z herbatnikiem i z wanilią bourbon). Kaszki robię z jednej czubatej łyżki i dodaję pół słoiczka owoców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam książkę "Zdrowa kuchnia dla dzieci" Anny Kłosińskiej, można tam znależć nawet gotowe przepisy. Mi bardzo pomogła ogarnąć temat karmienia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nieprawda Nestle zdrowy brzuszek nie maja cukru pod zadna postacia. Przerabialam juz ten temat i fakt ciezko jest o kaszke bez cukru- koszmar jakis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Holle zerknij na http://www.galeriabobasa.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Teraz nawet bobovita ma kaszki bez cukru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam kaszki holle. daje je już drugiemu mojemu dziecku (bezcukrowe) i bardzo mu smakują. wcześniej też z holle mleko kozie kupowałam i byłam bardzo zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie, przeciez istnieja bezcukrowe Holle. ja kupuje je w Almie , ale w hipermarketach tez powinny byc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczyny, też długo szukałam kaszek bez cukru i bezmlecznych. Nie chciałam wprowadzać córeczce nowego mleka modyfikowanego, więc musiały być bezmleczne. Póki co moja Moniśka zajada się kaszką ryżową Holle i jedyną owocową bezmleczną i owowcową jaką znalazłam po 4tym miesiącu - Topfer z płatkami bananowymi. Kupiłam ją w Galerii Bałtyckiej w sklepie ze zdrową żywnością na poziomie -1 na przeciwko Pizzy Hut. Aaaa, nie dajcie się nabrać na kaszkę nestle zdrowy brzuszek, ona ma jeszcze więcej cukru niż kaszki, które oficjalnie są słodzone. Tutaj jest wszystko wyjaśnione: http://forum.gazeta.pl/forum/w,1135,144461437,144461437,Ciekawostka_o_kaszkach_bez_cukru_.html
Dziewczyny, które piszą, że nie można popadać w paranoje... nie zgodzę się z Wami, 1/3 cukru w kaszce to przegięcie.
Cieszę się, że znalazłam ten wątek i okazało się, że nie jestem jakaś stuknięta i to normalne, że nie chce się podawać dzieciku takich g... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
faktycznie, te kaszki bezcukrowe z holle sa w porządku. najpierw myslalam, ze moja mała nei bedzie chciała sie przerzucic (bo wczesniej karmiłam ją zwykłymi z cukrem), ale nie było problemu. takz epolecam bo i smak i konsystencja w sam raz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przerabiałam ten temat bardzo dawno
http://mamyporady.pl/posts/kaszki-dla-dzieci-bez-cukru/

Po jakimś czasie zrezygnowałam z zamawiania przez internet, szukania w polskich sklepach stacjonarnych. Zaczęłam gotować kasze jaglaną z owocami lub marchewką (po 6 mc) i dla odmiany kasze manną z owocami ( po 8mc). Mały wcinał, aż się uszy trzęsły. W szafce zawsze miałam SinLac i jak trzeba było szybko coś dać małemu do jedzenia to nas ta kaszka ratowała.
Wcześniej mały dostawał kleiki ryżowe i kukurydziane, ale i tak nie przesadzałam z ich podawaniem, bo mały był na piersi i w zupełności się najadał.

Do dzisiaj nie kupuje kaszek mleczno-owocowych, są zdecydowanie za słodkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no przeciez jest Holle bez cukru. cała gama kaszek, są tez przeciery owocowe i warzywne. wszystko ekologiczne z upraw bez chemii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuje obczaic sobie organix sa to kaszki ktore sa:
Bezmleczna, Bez dodatku cukru lub soli bez sztucznych dodatków, odpowiednia dla wegetarian. posiadaja certyfikat eco i mozna je dostac na allegro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Holle jest bezcukrowe i ekologiczne, polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się! I ma duży wybór smaków!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Holle nie tylko kasze ale tez musy, słoiczki a nawet przekąski junior. Nam zasmakowały takie paluchy do chrupania:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (58 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

A jakieś porady jak podtuczyć dziecko? (27 odpowiedzi)

Moja Ola ma 10 miesięcy i niecałe 7 kg :( Nie wygląda na wychudzoną, jest drobniutka po prostu....

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

do góry