Widok

Czy ksiądz może odmówić chrztu?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Byliśmy u księdza prosić o chrzest dla naszego dziecka. Odmówił nam,ponieważ nie mamy z mężem ślubu kościelnego. Czy ksiądz wogóle może odmówić chrztu? Księdza nie przekonywały nasze argumenty,wcale nie chciał z nami rozmawiać,dla niego żyjemy w grzechu i nie dajemy dziecku dobrego przykładu.
Dla księdza ślub nic nie kosztuje,powiedział nam,że mamy przyjść ja z mężem i rodzice chrzestni jako też nasi świadkowie i da chrzest naszemu dziecku,bez mszy. Niby tak,ale ślub kościelny jest raz w życiu,chciałabym go przeżyć emocjonalnie i duchowo z długą mszą i zapamiętać to wydarzenie na zawsze,ślub trwający 7 minut już przeżyłam. Pierwsze dziecko mamy ochrzczone,wtedy nie byliśmy jeszcze małżeństwem. Chcemy wziąć ślub ale jak będzie nas na niego stać,na taki choć skromny,dla najbliższych. Kupiliśmy mieszkanie, firma w której razem pracujemy upada,naprawdę nie stać nas teraz na wesele.
Przykro mi,gdy zaglądam czasem na weselnik i czytam relacje ze ślubów. Niektóre z was miały piękne suknie,białe gołąbki,pieczone dziki,fajerwerki,cudowne zdjęcia...a mnie ma to ominąć. Co zrobić,gdy ksiądz zamyka drzwi kościoła dla mojego dziecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdy zmarła moja siostra proboszcz odmówiła pójścia na pogrzeb bo... nie miała ślubu kościelnego.
Szlak mnie trafia gdy czytam coś takiego. Bardzo współczuję.

Jeśli życie bez ślubu to grzech to zacytuję "kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień". Tacy księża chyba nie do końca rozumieją na czym polega ich zawód. Wybierzcie się do innego kościoła. Są księża z prawdziwym powołaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Idźcie do innego Księdza!!

Mój szwagier uczy się w seminarium i pytałam go już parę razy o podobne sytuacje... Powiedział, że decyzja zależy od ...księdza... Jeden się zgodzi, inny nie.
Bez sensu!!

Kropusia, swoją drogą masz rację z tym cytatem w tej sytuacji...

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
beata.tr napisał(a):

> Idźcie do innego Księdza!!


Dokłądnie tak - a najlepiej do zakonników - oni sa naprawdę wyrozumiali, ale wg mnie nie powinien odmówić Chrztu bo dzieciatko jest niczemu nie winne

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak słyszę coś takiego to mi się ciśnienie podnosi. tylko dlatego ,że ktoś nie ma ślubu nie przyjąć dziecka do grona dzieci Bożych.......mam nadzieję i mocno w to wierze,że taki ksiądz i kilku mu podobnych zostanie rozliczonych przed Bogiem......

Może spróbujcie w innym kościele.....życzę Wam z całego serca napotkania normalnego ksiądza, który widzi mądrość Boga,a nie jest maniakiem religijnym nie rozumiejącym Pisma Świętego.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
brat męża teżma tylko ślub cywilny i nie mieli takiego problemu...moze podejdźcie do innego kościoła,z tego co wiem to Wy nie dostaniecie rozgrzeszenia ale żeby dziecka nie ochrzcił to dziwne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dorcik, nie łam się, spróbuj w Matemblewie porozmawiać z księdzem Zbigniewem, nie powinno być problemów.

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mam ślubu kościelnego a Sara jest ochrzczona:) Polecam Franciszkanów w Gdyni na Wzgórzu.

\"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi \"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no niestety u nas tez jest taki proboszcz masakra dla tego ludzie czesto zmieniaja kosciol z chrzcinami
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuję pójść do innego księdza,tylko o ile mi wiadomo potrzebna jest zgoda z parafii. Mnie też wkurza takie rozumowanie księży, dla nich my jesteśmy grzesznikami,a jak w rodzinach patologicznych mąż alkoholik bije żonę i dzieci to jest to dobry przykład wychowania w wierze katolickiej? A odmowy pójścia na pogrzeb już nie skomentuję bo mi ręce opadają. Ksiądz jeszcze nam powiedział,że jak się coś dzieciątku stanie a ono nie ochrzczone to Bóg je przyjmie do nieba bo to jest nasza wina,że jest nieochrzczone. A starszego synka za 4 lata do pierwszej komunii nie dopuści.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Matko Boska, ale oni wymyślają
niedługo Komunii niebędzie można w Kościele przyjąć bo coś tam ...

Spróbujcie w innym Kościele
my Wiki chrzcilismy w mojej parafii na Złotej Karczmie (niebyło zadnego problemu)

Powodzonka :)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My chrzcilismy malego na przymorzu w mojej parafii w "Okraglaku",nie bylo zadnego problemu nawet nie musiala z proboszczem rozmawiac,siostra ktora siedzi tam w kancelarii nie robila zadnego problemu a wtedy jeszcze nie mielismy slubu.
nie przejmuj sie idzcie do innego kosciola tylko ze musisz sie nastawic ne to ze jezeli ksiadz w innej parafi sie zgodzi to ze swojej bedzieci musieli wziac zgode

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niektorzy ksieza lubia udawadniac, ze sa lepszymi ludzmi niz zwyczajne szaraczki, ale dlaczego maluszki z zalozenia niewinne maja byc za to karane? chamstwo

te uwazam, ze wiele par w zwiazkach niesakrementlanych daje lepszy przyklad dla malenstwa życia w miłości niż niektóre rodzinki z chwilka biegające do kościoła...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem po teologi i dziwię się proboszczowi, że jest taki niereformowalny. Powiedzcie mu że jak nie udzieli chrztu Waszemu dziecku to pójdziecie do innej parafi bo macie już zgodę innego proboszcza.
To Wy żyjecie w "grzechu" a nie Wasze dziecko i poczynania rodziców nie mogą stać na drodze dziecka. Przecież chrzest to sakrament "zmycia" grzechu pierworodnego i przyjęcia dziecka do wspólnoty chrześcijańskiej oraz kluczem do zbawienia.
Odmowa proboszcza zamyka dziecku drogę. Czy weźmie na siebie odpowiedzialność za zbawienie maluszka? A gdyby było chore i potrzebowało chrztu w szpitalu ochrzczono by je bez pytania o Wasz ślub to co wtedy by unieważnił taki chrzest?
A jak się nie da po dobroci to niech mąż zapyta jak wysoka musi być ofiara by ochrzcił Wasze maleństwo. To go albo wkurzy albo wejdzie mu na ambicję i zmieni zdanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pójdziemy do niego jeszcze raz,zobaczymy,czy nas wysłucha. Ostatnio był miły,a jak spytał nas o ślub kościelny to się zmienił odrazu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dorcik, mam nadzieję że księżulek zmieni zdanie.Przecież tu chodzi o nową duszyczkę. A co do Was to niech Wam nie daje rozgrzeszenia a nie karze Wasze dziecko.
Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Dorcik
Jak tam formalności z Waszym chrztem, udało się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z braku czasu narazie odłożyliśmy sprawę na po świętach,ale spróbuję raczej w innej parafii. Dziękuję za pocieszenie. Napiszę potem,czy się udało. Podobało mi się stwierdzenie jakie tu ktoś napisał "jak wysoka ma być ofiara?" dobre hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jest obowiazek jeśli się w wierzy w kościół nawet bez podanej wiary jaki to jest kośćół
a dlaczego dziecko może ochrzcić pielegniarka w szpitalu.
ale uczyli mnie na religi że i ja mogę ochrzćić według wskazanych .ksziądz powiedział jak to zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (39 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

okulista dziecięcy pilne (20 odpowiedzi)

gdzie mogę udać się z dzieckiem z 8 latkiem do okulisty , potrzebuje bardzo dobrego- młody ma...

do góry