Widok

Czy można zmienić dane w raporcie historii pojazdu?

Widziałem na forum, że jedna rosyjska strona pozwala zmienić historię pojazdu, oczywiście za opłatą. Wiem, że to prawdopodobnie nielegalne, czy coś, ale teraz zwątpiłem w sens zamawiania raportów i ich wiarygodność. Moje pytanie brzmi, czy można zmienić dane na każdej stronie do sprawdzania historii auta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może któryś rosyjski dekoder VIN na to pozwala. Ale na żadnej normalnej stronie już się nie uda. Dostawcy historii samochodu zwykle po prostu zbierają dane z różnych źródeł, a sami ich nie tworzą. Poza tym niektóre firmy korzystają z blockchaina w swoich raportach, więc ich fałszowanie jest praktycznie niemożliwe. Także jeśli wybierzesz sprawdzonego dostawcę historii, możesz mieć pewność, że dane są autentyczne. Wiem, że na blockchainie bazuje Carvertical, ale pewnie nie tylko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej nie powinieneś się tym martwić. Masz wielu dostawców raportów historii pojazdu, więc możesz sam sprawdzić, że dane nie są fałszowane. Pewnie, że nawet tu oszustwa będą się zdarzały, dlatego postaw na sprawdzone, popularne serwisy do sprawdzania historii, na przykład Carvertical, Carfax czy Autodna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

raczej nie ma wielkich szans na zmiane w bazie historii - raczej ktos chce na Panu zarobić pare groszy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

kredyt na samochod-w salonie? (7 odpowiedzi)

Czy biorąc kredyt na samochód w salonie będzie taka sama rata jak przy pójściu bezpośrednio do...

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (25 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

do góry