Widok

Czy na trójmiejskich drogach sprawdzą się opony całoroczne?

No właśnie, czy na trójmiejskich drogach sprawdzą się opony całoroczne? W końcu zimy nie są u nas ekstremalnie śnieżne. Problemem może być ewentualnie mróz oraz gołoledź, ale zimowe opony, też przecież kiepsko sobie z tym radzą. Jak uważacie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Używam letnie i zimowe. Całoroczne? Przy tak dużym ruchu pan jadący na całorocznych wjechał mi w bagażnik. Tak dobrze się sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Wszystko zależy od auta, na małym nie polecam.
Sam mam 5 sezonów w Mercedesie GLK on ma stały napęd na 4, żadnych problemów, po 4 sezonie(zależy od lata jak gorące), kupujesz nowe i masz spokój.
Mam też Chryslera T&C spore auto napęd tylko na przód, radzi sobie nieźle, ale opony zużywają się na przodzie bardziej podczas sezonu, aha i obydwa samochody były w górach i nie było dramatu podczas zimy, choć Chryslerem załadowanym trzeba trochę przewidywać więcej, napęd 4x4 jest jednak easy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc
sprawa do rozwazenia. Sprawa opon sezonowych to sciema, pomysl; juz od dawna slysze ze opona powinna byc wymieniona gdy bieznik ma 5mm mimo ze obowiazuje w prawie punkt TWI, zasadniczo lobby oponiarskie optuje za wprowadzeniem opon wiosennych , koniecznie innych niz jesienne, nastepnie do jazdy w nocy. Na snieg ubity lamele na zimowkach sa ok , na lodzie sprawdzaja sie niestety tylko lyzwy. Rozczulaja mnie opinie wszelkiej masci znawcow co to maja 4x4 i sie wypowiadaja , naped 4x4 moze i pomaga przy ruszaniu, przy hamowaniu niestety zachowuje sie jak kazdy inny pojazd od furmanki po wypasionego Matiza 4x4 sam takiego wudzialem. Konkludujac. jezeli nie jezdzisz po ubitym sniegu to wielosezonowe beda Ok
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak przy chamowaniu pomaga ABS i**oto i ciężar auta ktòry przy kierowcy ,ktòry wie co robi może pomòc bo swoim Matizem bez abs i lekkim jak puszka to się pokręcisz w kòłko i na kogo babka wròżyła tam bęc, wielki znafco.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie sprawdzają się od lat. Zimą idą jak zimowe, oczywiście jak staniesz z miarką i zaczniesz mierzyć to pewnie jakaś różnica w stosunku do zimowych będzie ale wyczuwalna żadna. Samochód to Megane II, a opony to najpierw miałem Kleber Quadraxer, obecnie Nokian Weatherproof.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Teraz nie ma zim śnieżnych , zwłaszcza na Pomorzu więc jaki problem ? Najczęściej w okresie zimowym jezdnie są mokre . Osobiście jeżdżę przez cały rok na oponach letnich Dunlop Sport Bluresponse i chwalę sobie . Przyczepność na suchej jak i mokrej nawierzchni b.dobra więc nie muszę nic wymieniać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czesc
I to jest sensowna odpowiedz. Producenci nie informuja nas w jakich warunkach "zimowa opona " jest lepsza. ( a lepsza jest tylko w przypadku ubitego sniegu, na lod tylko lyzwy.) Ba ,oni lobbuja za tym by wprowadzic opony wiosenne , i jesienne, trwaja prace nad rozwazeniem opcji opon nocnych i dziennych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim zdaniem opony lato/zima w polskich warunkach to dobry kierunek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wychodzę z podobnego założenia.
W tym roku niestety czeka mnie wydatek związany z zakupem opon.
Co powiecie o takich oponach jak Dunlop sp sport bluresponse 205/55 R16 91 V?? Mam tutaj na myśli takich jak np te tutaj: https://www.sklepopon.com/opona-letnia/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-v-54925
Jeżdżę głównie na trasach szybkiego ruchu więc powinnon to być coś dobrego pod względem indeksu prędkośći.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bluresponse są oponami bardzo dobrymi na nasze trójmiejskie warunki . Tak zimą jak i latem . Jeżdżę na takich oponach już trzeci rok . Żadnego poślizgu na mokrej nawierzchni . Na suchej tym bardziej . Są ciche i doskonale trzymają się nawierzchni. Wcześniej na innych oponach poślizg i hałas występował często.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

Konserwacja podwozia (34 odpowiedzi)

Witam, Czy może mi ktoś poleci w Gdańsku miejsce, gdzie mógłbym zakonserwować podwozie w...

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

do góry