Widok

Czy to ciąża?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, 05.01 kochałam się z partnerem lecz po tym miałam normalna miesiączkę trwająca od 29.01 do 01.02. W ostatnim czasie miałam grypę od 11.02 do 15.02 a dnia 20.02 dostałam jednodniowego plamienia było ono lekko czerwono brunatne. Bolalo mnie podbrzusze, mialam wypryski na twarzy, wszystko wskazywalo jak najbardziej na okres. Ale bardzo niepokoiłp mnie to plamienie. Chciałabym się dowiedzieć czym ono może być spowodowane. W ostatnim tygodniu też miałam trochę stresu w szkole. Okres powinnam dostac 28.02 ale go nie dostalam. Dzisiaj mija 7 dzien jak mi sie spoznia okres, mam bóle podbrzusza jak na okres i troche czesciej chodze do toalety ale zwykle przed okresem tak mam, dodam takze ze wszystko mnie irytuje (takie same objawy mialam przed terminem miesiaczki). Na uwage takze zasluguje fakt ze jakos 3 dni przed terminem miesiączki miałam sluz taki jak podczas owulacji. Owulacja z kalendarzyka powinna byc w czasie kiedy miałam grype ale nie jestem w stanie powiedzieć czy wtedy wystapila. Czy jest możliwość przesuniecia owulacji a objawy jakie mam wskazują na okres? Czy jednak jest to ciaza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

a slyszalas o tescie ciazawym albo hcg? skad mamy wiedziec czy jestes w ciazy?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ile masz lat dziewczyno, że nie wiesz co to antykoncepcja czy ogólnie dostępne , nawet w marketach czy rossmanie, testy ciążowe? No już łatwiej sie nie da w 5 min. stwierdzić czy jesteś w ciąży czy nie. Zainwestuj 10 zl w test i rozwiąż swoje wątpliwości.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

pewnie obydwie opcje są możliwe..i przesunięcie owulacji i ciąża-jedynie test ciążowy (dostępne nawet w marketach) da odpowiedz w 3 minuty, powodzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chcesz potwierdzić lub wykluczyć ciążę - zrób test ciążowy. Dostępne w drogeriach. Najprostszy w "obsłudze" będzie test strumieniowy (instrukcja jest w środku, możesz go wykonać wszędzie gdzie jest dostęp do toalety).
Prędzej czy później i tak będziesz musiała iść do ginekologa. Jeśli nie z ciążą, to po dobór bardziej skutecznej antykoncepcji.
Smutne jest to, że nie masz zaufanej osoby żeby porozmawiać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

niepotrzebnie przechodzisz przez ten stres. naprawdę jest proste rozwiązanie tak jak mówią poprzednicy - idź do ginekologa po antykoncepcje (jeśli oczywiście w ciaży nie jesteś, myśle że po tym czasie już test zrobiłaś). metod jest cała masa,od plastrów, spirali, po tabletki - lekarz dopasuje do ciebie odpowiednią metodę. sama biorę pigułki belara 21+7, codziennie o tej samej porze (mam przypomnienie w tel) i z głowy. o ciąże się nie martwię
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyna miała trochę stresu w szkole... Mam nadzieję, że chociaż w liceum, a nie podstawowej.
"Owulacja z kalendarzyka powinna byc w czasie kiedy miałam grype ale nie jestem w stanie powiedzieć czy wtedy wystapila."
Brawo, dzieci uprawiają sex z kalendarzykiem, czyli najbardziej niepewną metodą zabezpieczania się przed ciążą.
Mamy XXI wiek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

to, że ktoś na podstawie kalendarzyka jest w stanie określić, kiedy powinno dojść do owulacji, nie znaczy, że stosuje go jako metodę antykoncepcji - pomyśl przez chwilę. każdy ginekolog podczas wizyty pyta o datę ostatniej miesiączki itp., więc to chyba normalne, że kobiety zapisują takie rzeczy. i oświecę cię - robią to za pomocą aplikacji w telefonie, która sama wyznacza dni płodne, dzień owulacji itd. ja tak robię od wielu lat, polecam. i nie jest to dla mnie metoda antykoncepcji tylko zwykła znajomość własnego organizmu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Forum to napewno odpowiednie miejsce o to by pytać czy jesteś w ciąży! Normalnie żal! Kup test jak dziewczyny radzą albo idź do lekarza i będziesz miała jasna sytuację
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

żal to nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. i hejtowanie biednej autorki wątku, która najprawdopodobniej nie miała komu się wyżalić. i jeszcze raz cię oświecę - nikogo nie pytałam na forum, czy jestem w ciąży, bo nie jestem autorką wątku. i nadal twierdzę, że to bardzo dobrze, że dziewczyna zna swój cykl. źle, że jest w takiej sytuacji, że musi szukać wsparcia na forum. bo pełno tu takich jadowitych osób, które zamiast wesprzeć i doradzić, będą pisać głupoty bez odrobiny pomyślunku. eot.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja nikogo hejtuje ani nie obrażam ani nic z tych rzeczy. Ona się nie zali tylko zastanawia się czy jest w ciąży że okres jej się spóźnia itp sama powiedz ze łatwiej kupić test lub do lekarza iść?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie każdy może brać tabsy..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Prawo rodzinne-adwokat (3 odpowiedzi)

Jeśli ktoś zna naprawdę godnego polecenia adwokata od spraw rodzinnych, to proszę o informację,...

Fotelik samochodowy 15-36 kg, jaki najlepszy ? (25 odpowiedzi)

Muszę kupić małej nowy fotelik samochodowy. Tym razem do 15-36 kg. No i właśnie moje pytanie,...

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

do góry