Widok

Debata o przestrzeni miasta otworzyła Open House Gdańsk

Opinie do artykułu: Debata o przestrzeni miasta otworzyła Open House Gdańsk.

Czy Gdańsk jest miastem dla ludzi? Czy wygodnie się w nim żyje? Czy zmiany jakie przechodzi zmierzają w dobrym kierunku? - odpowiedzi na te pytania próbowano znaleźć w czasie dyskusji "Miasto dla ludzi - czyli dla kogo? O roli rewitalizacji i aspektach społeczno-kulturalnych w rozwoju miasta". Dyskusja otworzyła tegoroczną, drugą w historii, edycję festiwalu architektonicznego Open House Gdańsk. W tym roku miejsca i wydarzenia skupione są głównie we Wrzeszczu, który przez dwa dni wypełniony ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Apropo komunikacji miejskiej

Wszyscy z kandydatów na prezydenta zapewniali SKM lub szybki tramwaj na Południe Gdańska - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Np z pętli tram.-autobus. Lostowice Swietokrzyska dostać się na lotnisko czy do firm w okolicy to ok 1h i 15 minut z przesiadka na morenie w słabo kursujące 210.

Dlaczego np 210 jeździ traktem a nie zgarnia młodych pracujących z Orunii Górnej/Ujesciska i dalej na lotnisko i do Osowej???
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 10

Jeszcze za mało opóźnień przez korki łapie?

155+pkm, 46 minut z pętli Łostowice pod sam terminal.
Nie nazwał bym tego długim czasem jak na 15km przez miasto...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Właśnie ze nie jest to przez miasto. Nie patrz na rozkład jazdy bo 155 wlecze się przez same korki

Zobacz trasę 155 i gdzie są rano korki. Do tego musisz trafić na PKM które kursuje co 20 minut.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wincyj betonu. Oj do Kopenhagi droga świetlna, nie ta liga mili moi.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 11

socjaliści i inni lewusy co nic pożytecznego nie potrafią robić zjechali sie na jałową debatę.....

....kto płaci za ten zlot - pytam poważnie
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 47

Wiadomo, miasto powinno się składać tylko z parkingów

O dziwo te nie mogą być prywatne bo to jakimś cudem kłóci się z prawicową ideologią...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ci ludzie co nic nie potrafią zrobić

Być może zaprojektowali Twoje mieszkanie albo ulubioną kawiarnie albo najładniejszą Twoim zdaniem część miasta... Pomyśl człowieku trochę
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

paradoks wszechświata!

twój komentarz więcej warty niż ci prawdziwi ludzie i ich idee
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Eeeeeeeeeeeee????

Kopenhaga odkorkowana.... chyba o północy.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 8

A ja mam z tym problem

Chowałam się w domu z samochodami, nie znoszę komunkacji miejskiej, bo mi odbiera wolność poruszania się - przecież nie mamy tu co kawałek metra, które podjeżdża co 3 minuty. I niby kupuję te wszystkie teorie, ale jak sobie pomyślę, że nagle bym się miała przestawić tylko na piechotę i rower to czuję nieeeee!!!
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 50

Współczuję

Ja się chowałem w normalnym domu z rodzicami i rodzeństwem, samochód stał na parkingu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Byłeś za dziecka trzymany w garażu, nikt Ci jeszcze prawdy nie powiedział?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To się zmienia

Faktycznie w Gdańsku jest naprawdę dużo niezadbanych terenów które znajdują się relatywnie blisko starówki ale na szczęście cały czas wszystko idzie do przodu. Na przykład pamietam jak jeszcze 10 lat temu na pieknej dzisiaj reprezentacyjnej marinie stał wielki lumpeks :P i jakis chyba sklep ze sprzetem sportowym haha
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bzdury!

Gdańsk po 1989 roku mógł uruchomić potencjał całego świata. Margaret Thatcher: Wspaniałe miasto Gdańsk, tu narodził się współczesny świat.
Ale oddawano władzę ludziom, którzy takiego potencjału nie umieli wykorzystać. Myśleli o czymś innym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O Knodel :)

Zdjęcie z głębokiego archiwum.

Wajdeloty nie jest już przyjazna pieszym, słupki parkingowe znikają, kosze na śmieci znikają. W każdym możliwym miejscu samochody, a Straż miejska nic bie robi.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 6

Bardzo fajna debata

byłam i wyszłam usatsyfakcjonowana. Osoby zaproszone miały różne poglądy niekiedy sprzeczne przez co dyskusja była interesująca a nie mdła
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5

żeby dorównać cywilizowanym miastom trzeba mieć zarobki takie jak w tych miastach

i sprawną komunikację miejską
Do tych dwóch warunków jeszcze nam daleko.

ps. czy w tych miastach jest tyle galerii handlowych i biurowców w centrum?
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 7

Byłam na debacie

Oby więcej dyskusji o mieście na takim poziomie! A pan prowadzący niezłe ciacho :))
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 16

Dzielnice południe

Moim zdanie budowa mieszkań na dzielnicach południe poszła za daleko. Powstał tam wielki kompleks mieszkań z słaba komunikacja i drogami. Rozbudowa tej części wyśrodkowała Wrzeszcz jako centrum miasta.
Tylko rozbudowa Olszynek i Rudników zaowocuje wyeksponowanie śródmieścia jako centrum miasta.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Open house Gdańsk. Ten Gdańsk to w Polsce, czy gdzie? Bo po nazwie to chyba w Anglii.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Nazwa angielska świadczy o przynależności do zagranicznych sieci festiwali
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jakoś w Anglii nie widziałem napisu, artykułu itp pod Polską nazwą ,,Otwarty dom Londyn" Tylko w Polsce nie szanuje się narodowego języka.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 10

Na całym świecie wszystkie edycje festiwalu nazywają się „Open House -miasto-„ to świadczy o przynależności do stowarzyszenia międzynarodowego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

A widziałeś gdzieś budkę z ciepłymi psami ? Bo ja nie, wszędzie są Hot Dogi...

A jak mówisz na smartfona ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Smartfon to nazwa własna, bucu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Laptop, tablet też, bucu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to za dziwactwo "ołpen houłs" -polskiego języka już nie ma?

I jeszcze te cudaki z ASP - domy pionowe i poziome
werbalno - modalne
audiowizulane
debata z cyklu "chwila dla d**ila"
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9

Dlatego nie będę mieszkać w kopenchadze

Bo ja lubię wolność, a Duńczycy dbają o swoich azjatyckich przyjaciół pracujących na kontenerowca maerska dbając o ich potrzeby ubezpieczenia społeczne czy płacenie podatków czy tez może emerty duński zyje z wyzysku i niewolnictwa w swojej Kopemchadze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

Dlatego nie będę mieszkać w kopenchadze

Bo ja lubię wolność, a Duńczycy dbają o swoich azjatyckich przyjaciół pracujących na kontenerowca maerska dbając o ich potrzeby ubezpieczenia społeczne czy płacenie podatków czy tez może emerty duński zyje z wyzysku i niewolnictwa w swojej Kopemchadze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

"Miasto dla ludzi to takie, w którym dobrze się czuje każdy z jego mieszkańców z osobna, a jednocześnie wszyscy mają szansę funkcjonować jako społeczeństwo"
Podpis pod jednym zdjęć w artykule to kwintensecja słowa wolnosci i życia w społeczeństwie. Tzn. że jak ktoś ma ochotę poruszac się rowerem niech tak robi kto samochodem też ma do tego prawo. Niestety żyjemy w kraju gdzie coraz więcej paranoji np. jak coś robią to żle jak nie robią też żle, sąsiad remontuje mieszkanie problem ale jak ja to robię to już ok. Tir jedzie dostarczyć towary do sklepu w którym kupujemy to żle bo chałasuje bo wolno jedzie itd. itd.
Teraz zrobiła się moda na smog, na parki, skwery, bulwary itp. za kilka lat na coś innego. Zadłużane są na potęgę miasta przez fantazje włodarzy ( np. teatr szekspirowski, muzeum 2 wojny , ETS) do tego wyrzucane są miliony na budrzet obywatelski co dziwi biorąc pod uwagę że nie jesteśmny jednym z najzamożniejszych krajów. A zasada jest prosta najpierw gospodarka, najpierw ekonomia a póżniej luksusy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

A może zamiast tak wymienionych miast byśmy wzięli za przykład Nowy York, Singapur i inne prawdziwe metropolie gdzie ludzie zarabiają godnie a nie siedliska dewiantów ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Ignorant.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polskiej nazwy nie bylo?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pod tym szyldem odbywa sie to całym świecie....wiec czemu ma byc po Polsku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Gdyni mamy InfoBox i też często rozmawiamy o rozwoju miasta. Dużo rozmów dotyczy np. tunelu/wiaduktu na Puckiej, lotniska (czy zrobić z niego lotnisko czy depot), rondo na płk. dąbka z Kwiatkowskiego. Mamy trochę tematów. Oczywiście są to te same tematy od 89r.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

a Stogi?

co z planami rewitalizacji dla tej dzielnicy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba musi umrzeć Tygrys

Stogi i Przeróbkę zniszczył świat przestępczy i jego powiązania z lokalnymi kacykami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozbudowa Portu

DCT dobuduje ze cztery pirsy i problem dzielnicy przestanie istnieć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a kiedy na Ujescisku na Płockiej i Przemyskiej przestaną zabierac miejsca zielone i wycinac drzewa pod bloki?!

Ja chce zieleni a nie betonu!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

komunikacja

a ja uważam, że na południowych i zachodnich dzielnicach nie ma problemu z terenami rekreacyjnymi i infrastrukturą, w Gdańsku jest jeden wielki problem komunikacji. budowanie na łapu capu mieszkań, a zapomnienie o sieci komunikacyjnej do centrum, to coś więcej niż nieporozumienie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakies lewactwo

Robi spęd aby sie najesc i napic. Ktos sie daje na to nabrac jeszcze?
Przy okazji usiluja wyciagnac kase na jakies wymyslone na predce nosne hasła wokól których tworzą od ręki ruch pseudoobywatelski bo nikt o tym nie wie aby kasy nikt nie rozliczył.
w y n o c h a
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przejścia pod torami PKP są potrzebne

Np. w okolicach Bimetu w Oliwie i w okolicach Fali na Zaspę. Dla pieszych i rowerów.
Tory rozdzielają tam jak rzeka - widać po tym, że ludzie przeskakują przez tory.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie jest centrum miasta Gdańska

W Śródmieściu gdzie jest mnóstwo muzeów, zabytków, restauracji, sporo urzędów
a może we Wrzeszczu gdzie są wszelkie możliwe sklepy, galerie, mnóstwo biur i urzędów
czy w Oliwie gdzie jest ciąg szpetnych biurowców, Katedra, park, trochę restauracji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

centrum Gadańska to Śródmieście, Wrzeszcz i Oliwa. Gdańsk nie ma typowego, jednego centrum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdańsk nie jest dla ludzi i o ludziach nikt tu nie myśli

często nowa infra - a już zrobiona bez sensu, większość infry zapuszczona totalnie, brud!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry