Widok

Dlaczego Zamioculcas żółknie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mam kilka takich kwiatow i zolkna im liscie. Ale tylko niektorym... Nie wiem co moze byc przyczyna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze za duzo mial wody,kwiatki te nalezy podlewac bardzo rzadko,wiec moze to to.
image
image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Fasolek, co znaczy bardzo rzadko?:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć. Ja moje zamioculcusy podlewam raz na miesiąc... i trzymam je nie bezpośrednio na słońcu... Jedyne kwiatki, które mi pięknie rosną w "północnych" pokojach. :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aniu ja podlewam tak co 3-4 tygodnie,kiedys podlewalam czesciej i w ogole nie rosl,jak zaczelam go tak naprawde olewac i podlewac tylko jak mi sie przypomni zaczal wypuszczac nowe odnogi:)
image
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ale wlasnie o wypiuszcza, jeden widze ze wypuscil 4 nowe, drugi 3 a trzeci 2. Wiec tylko to zolkniecie:/ Musze sprobowac go olewac;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedynym sposobem aby zniszczyć zamioculasa jest przelanie go. Pierwszym objawem gnicia bulwy jest żółknięcie lisci (żólknięcie najstarszych pędów jest normalne przy zachowaniu pięknej zieleni pozostałych łodyg)

Kwiat ten wymaga podlewania raz na dwa/trzy miesiące, w okresie wzrostu co dwa tygodnie najlepiej wodą z nawozem przeznaczonym dla tych roślin. Wody powinno być tyle aby nie przelała się do podstawki. Podlewamy kwiata do doniczki, w żadnym wypadku nie może mieć wody stojącej w podstawce.

Idealna lokalizacja to ciepłe miejsce bez przeciągów, rośliny te rosną rewelacyjnie w mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym, gdzie powietrze jest suche a grzanie od spodu. Super bedą też rosły ustawionie w pobliżu komputerów oraz nad grzejnikami.

Powinny mieć bardzo ciasne donice - zamioculas przesadzony do za luźnej doniczki nie wypuści nowych pędów dopóki bulwa nie wypełni dostępnej powierzchni w donicy.

Moje zamioculasy wypuszczają po 4-5 nowych pędów dwa razy w roku. Podlewam je zazwyczaj jakimiś resztkami wody mineralnej.

Niestety szansa na uratowanie przelanego zamioculasa jest niewielka, obetnij żółknące łodygi i przestaw kwiat w bardzo suche i bardzo ciepłe miejsce, nie podlewaj przez min 2 miesiące (ziemia musi całkiem wyschnąć) jednak jeśli proces gnilny bulwy jest już zaawansowany trzeba będzie kupić nowego kwiatka

P.S. - pracowałam w kwiaciarni
image
image
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wow, profesjonalna wypowiedz. Sama skorzystam z tych porad bo mój tez coś zaczął żółknąć. Dzięki :)

popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za te informacje ,dzięki nim sprawdziłam doniczkę i faktycznie przesadziłam z podlewaniem Własnie oczyściłam korzenie i bulwy, przesadziłam kwiatki do oczyszczonej doniczki. Mam nadzieje ze moje kwiatki odżyją .Liczę na to
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

potrzebuję opini dr Tomasz Milczek, jacek sznurkowski, dagmara Mazurkiewicz- klasa. (19 odpowiedzi)

Proszę o opinie o tych lekarzach- nie wiem którego ginekologa położnika wybrać.

Mały prezent z okazji ślubu (92 odpowiedzi)

Szukam inspiracji. Coś fajnego. Niezobowiązującego. Ślub kolegi(Męża) z dzieciństwa,...

przychodnia Hipokrates na Niedźwiedniku - czy ktoś może polecić pediatrę? (19 odpowiedzi)

Dziewczyny, Może wśród forumek jest któraś z Niedźwiednika i okolic i mogłaby nam polecić...

do góry