Widok

Do mam dzieci z rocznika 2007!!!!

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy posyłacie dzieci do szoly od wrzesnia????Czy dopiero za rok???
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Acha jeszcze jedno teraz rocznik 2007 ma szczepienie nie wiecie jaie bo zapomnialam zapytac w przychodni
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma zadnej mamy????
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak szczepienie jest w tym roku ja czekam na wezwanie przynajmniej tak kazano mi w mojej przychodni Morena :)

Co do szkoły chyba w tej chwilki nie ma tego obowiązku w każdym bądź razie ja odpuszczam tym bardziej że moje dziecko jest ze stycznia
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2007 idzie na roczne przygotowanie przedszkolne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli bedzie można posłać 5 latków,to ja moją wysylam.Po przygotowaniu zdecydujemy czy zostaje w zerówce czy 1 klasa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie wiem czy dam młodą do szkoły czy pozwole jej jeszcze pochodzic do przedszkola z siostrą,,, a wlasnie kiedy to szczepienie ma byc?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zostawiamy jeszcze rok w przedszkolu!!! chyba jeszcze sie w życiu napracuje, niech pocieszy sie z bycia DZIECKIEM!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
i raczej zostanie w przedszkolu niech sie naciesz dziecinstwem
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bylam dzis w przychodni i lekarz powiedziala ze jak mala bedzie zdrowa to mam przyjsc na szczepienie bo teraz jest dla dzieci z 2007 roku,tylko zapomnialam zapytac na co to szczepienie:/
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczepienie domięśniowo szczepionką DTaP (przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi) oraz doustnie szczepionką OPV (przeciwko poliomyelitis)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje napewno zostaja w przedszkolu, chce imjak najbardziej sie da opoznic pojscie do szkoly, nie chce robic z nich krolikow doswiadczalnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny a powiedzcie jak wygląda w praktyce to przygotowanie przedszkolne?

Czy najbliższe miejscu zamieszkania przedszkole ma obowiązek przyjąć dziecko?

Ile godzin dziecko przebywa w takim przedszkolu czy jest możliwość przedłużenia pobytu np za dodatkową opłatą

Kiedy i jak należy zgłosić dziecko?

Dzięki za odpowiedzi :)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodam,ze moja córka nie chodzi do przedszkola i nigdy nie chodzila.poza tym niecaly rok temu przytrafilo jej sie cos,przez co stala sie zamknieta w sobie i powinna byc wsrod dzieci.sama mowi ze chce isc do szkoly.tym bardziej ze 5 latki nie ucza sie (chyba ze wierszykow i piosenek) tylko caly czas zabawa,wiec czym to sie rozni od przedszkola?nikt nie mowi ze ma byc geniuszem czy krolikiem doswiadczalnym,bo mam prawo dac ja jeszcze do zerowki dla 6 latkow po roku!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja mojego synka nie posyłam on co prwada w listopadzie będzie miał 5 lat ale uwazam że nie jest jeszcze gotowy na szkołę ... i też myśle po co zabierać dzieciom dzieciństwo po co mają mieć szybciej obowiązki.. kazdy robi jak uwaza. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja właśnie wczoraj dostałam pismo ze szkoły, żeby zapisać do grupy przedszkolnej córkę, ale zostawiam ją jeszcze rok w przedszkolu, w przyszłym roku pójdzie do szkoły- to jej wystarczy, tym bardziej, że w przedszkolu tez ładnie się uczy różnych rzeczy...
przy okazji rozmawiając z panią ze szkoły podpytałam, jak wyglądają zajęcia dla sześciolatków, więc zajęcia są cztery godziny dziennie, część normalnie w ławeczkach (żeby dzieci przyzwyczaiły się do ławek), a część przy zabawie (mniej więcej jak w przedszkolu)... a po zajęciach niestety świetlica :( można wykupić obiady....
czy wiecie, jak to się odbywa w innych szkołach ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczepienie dot. 6latków czyli rocznik 2006 a nie 2007. 5 latek nie ma żadnego szczepienia w tym roku.

http://szczepienia.pzh.gov.pl/main.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja chce posłać moją córkę do szkoły, 5 lat kończy za 3 tygodnie. Obecnie chodzi do przedszkola już 3 rok i taki luźny rok w szkole lepiej ją przystosuje, jeżeli będzie miała jakieś opory to na rok 2013 też ją zostawię na rocznym przygotowaniu w szkole.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy orientujecie się czy dziecko z 2007 roku musi iść na roczne przygotowanie przedszkolne do szkoły czy do przedszkola?
Moja córka jest zapisana do niepublicznego przedszkola i się zastanawiam czy mogę ją w marcu spróbować zapisać do państwowego przedszkola do zerówki czy muszę do podstawówki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze raz bo nie zaznaczyłam w obserwowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolina mylisz sie szczepienie maja teraz dzieci z 2007 rocznika!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mała kończy 5lat w piatek, podejde do przychodni i zapytam sie kiedy przyjsc z nia na szczepienie :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bylam z corka 1,5 roku ostatnio na szczepieniu i powiedziala ze jak bedzie miala 5 lat to kolejne szczepienie bedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na wszystkich stronach jest napisane, że szczepienie jest w okresie przedszkolnym dla 6latka
tu: http://www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx
i tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_szczepie%C5%84
coś sie zmieniło w szczepieniach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lepiej pytac lekarza nam mowil z ejak bedzie miala 5 lat - moje chlopaki maja 4,5 wiec przy najblizszej wizycie zapytam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak napewno dzieci 5 letnie maja teraz szcepienie rocznik 2007 mala byla chora bylam w przychodni i lekarz mowila zeby przyjsc jak bedzie zdrowa
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nawet na stronie ministerstwa zdrowia odsyłają do strony gdzie napisane jest o szczepieniu: wiek przedszkolny 6 lat, no chyba że teraz w związku z reformą oświaty wszystko idzie o rok do przodu ?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
przeciez kazda z nas ma w ksiazeczce szczepien-kiedy nastepne,mam syna z 2007,teraz mam szczepienie-kwiecien-maj mam byc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roczne przygotowanie jest obowiązkowe dla pieciolatków, czy je będą robiły w przedszkolu czy w szkole jest obojętnie. Moim zdaniem, choc to jest ciężkie zagadnienie nawet dla Pani w wydziału edukacji w UM, muszą przyjąć Twoje dziecko do państwowego przedszkola lub do szkoły jeżeli są w niej zerówki dla pieciolatów (bo podobno nie w kazdej są)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczepienie jest obowiazkowe dla dzieci z 2007 roku. Najlepiej po ukończeniu 5 lat. W szczepieniach jak się skończy 5 lat,to jest się w szóstym roku życia i dlatego nazywa się to szczepienie szcześciolatków,a dziecko praktycznie ma skończone 5 lat
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki. Muszę się dowiedzieć w takim razie czy w ogóle u nas w podstawówce są przygotowani na 5-latków. Bo pewnie jeżeli są to do przedszkola państwowego mogą nie chcieć przyjąć córki.
Co do szczepienia to nam nic nie mówiła lekarka ale moja córka jest z grudnia więc będzie miała pewnie za rok szczepienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na 100% szczepienie jest dla rocznika 2007 Karolina skąd masz sprzeczne informacje?

http://www.nzozjaskolka.pl/15/16/aktualnosci/szczepienia-dzieci-starszych-i-mlodziezy-w-roku-2012-roczniki-1994-1999-2003-2007
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli jeśli będzie przesuniecie obowiązkowego zapisania dziecka do szkoły dopiero 2014 roku to mimo wszystko obowiązek przygotowania przedszkolnego jest tak? Nawet jeśli moje dziecko pójdzie do szkoły jako 7 latek? Czyli wtedy będzie 2 lata w tej samej placówce ? Trochę to bez sensu :/
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w zeszłym tygodniu byłam z moim 5 latkiem w przychodni i lekarz mówiła że po chorobie na szczepienie mamy przyjśc !!! Synek idzie w tym roku do szkolnej zerówki we wrześniu będzie miał 5lat i 7 miesięcy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia ja nie wiem o jakim obowiazkowym przygotowaniu przedszkolnym dziewczyny mowia to chyba tzw.zerowka
Wiec jesli poslesz dziecko teraz jako 5 latka do szkoly to on chodzi do zerowki,a potem moze powatrzac lub isc do 1 klasy...jesli poslesz jakos 6 latka do zerowki to juz idzie do 1 klasy po niej
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewcia no właśnie chodzi mi o to czy jak dziecko będzie szło jako 7 latek do szkoły to czy do tej zerówki czy przygotowania przedszkolnego może iść jako 6 latek?
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak idzie jako 6 latek
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Ewcia :)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie pytałam kobitki z naszej szkoły, ona powiedziała, że mogę córkę dać do szkoły dopiero w 2013 roku, u nas w przedszkolu nie ma zerówki, po prostu jest ostatnia grupa i tyle, dyrektorka przedszkola twierdzi, że tak było zawsze, ale mamy się nie martwić, bo dzieci i tak są przygotowane do szkoły.... więc jak to jest na prawdę ? co potem, jak skończy 6 lat ? od razu pierwsza klasa, czy zerówka w szkole i pierwsza klasa jak będzie miała 7 lat ? nic z tego nie rozumiem.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytam na stronie ministerstwa zdrowia, ze szczepieniami odsyłają na stronę:
http://www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx
a tam jest napisane że szczepienie obowiązkowe dla dzieci w okresie rzedszkolnym - 6 rok życia.
Ale może jest tak jak pisze: rybkagd, że jako kończą 5 lat to juz są 6ciolatkami i dlatego mają szczepienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Karolina szczepienie dzieci jest z rocznika 2007 i nie ma od tego wyjątku :) Jest to pięciolatek a nie sześciolatek :)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj byłam u pediatry i dzieci z 2007 rocznika podlegają szczepieniu. Moja córka jest z grudnia czyli 5 lat skończy w grudniu czyli gdyby była szczepiona to by miała 4 lata a nie 5 a nie mówiąc o 6 latach. A nie będzie szczepiona bo ma poprzesuwane szczepienia ze względu na neutropenię którą miała. Więc dzieci z 2007 roku podlegają szczepieniu plus trzeba patrzeć kiedy dziecko było szczepione bo musi minąć 3 lata od ostatniej dawki błonica tężec krztusiec. Moja córka tą szczepionkę będzie miała w 2013 rokiu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
This info is the cat's pajmaas!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HvDza2 morsflaffbds
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córke tez posyłam do szkoły :) już się cięszy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj synek idzie do szkoły i w zerówve spędzi 2 lata :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek idzie do przedszkolnej zerówki - czyli z opieką do 18.00, jak w przyszłym roku będzie spełniał warunki gotowości szkolnej pójdzie do I klasy, jeśli nie - trafi do zerówki szkolnej.. chcę uniknąć sytuacji powtarzania roku w jednej placówce - nie jestem szczęśliwa, że pójdzie (prawdopodobnie) jako 6 latek do I klasy, ale chcę uniknąć podwójnego rocznika w 2014 - przepełnionych klas i być może planu lekcji na dwie zmiany ;/

a szczepieni dokładnie dla dzieci z 2007, w przychodni na jesionowej jest wielkie ogłoszenie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja swoją 5 latkę posyłam do szkoły. Nie mam parcia aby jako 6 latka szła do I klasy więc pewnie zostanie tam 2 lata.

Obecnie chodzi do przedszkola prywatnego i mam już dosyć opłat a na państwowe nie mamy szans...

Co do szczepień to rocznik 2007 ma obowiązkowe szczepienie,w mojej przychodni też jest ogłoszenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Czy najbliższe miejscu zamieszkania przedszkole ma obowiązek przyjąć dziecko?"

Ja mam córcię w prywatnym (2 razy nie dostała się do państwowego) więc dzwoniłam do naszego państwowego przedszkola w moim miejscu zamieszkania i zapytałam jak wygląda przyjęcie 5 latki wszak ma ona już obowiązek przedszkolny.

Pani powiedziała,że obowiązuje rekrutacja elektroniczna ,która ma w tym roku odbywać się na początku kwietnia.
Te same kryteria,te same zasady więc szanse mamy marne na pocieszenie pani powiedziała,że urząd MUSI mi zagwarantować miejsce dla córki w przedszkolu państwowym ale... nie koniecznie blisko miejsca zamieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli jak moja mala bedzie miala w sierpniu 5 at to mam ja dac jezeli zechce do przedszkolnej zerowki a za rok do 1 klasy? dobrze was rozumiem?

sasiadka dala swoja corke juz jako 6 latke do 1 klasy i teraz zaluje. mala nieczuje obowiazku uczenia sie ani chodzenia do szkoly. ciagle wszystko nasile musza robic wiec jak dla mnie to za wczesnie. ja za zadne skarby nie dam 6 latki do pierwszej klasynawet jezeli nedzie umiala literki czy cyferki bo tak teraz sie tlumacza matki ktore poslaly dzieci do szkoly.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
5 at to mam ja dac jezeli zechce do przedszkolnej zerowki a za rok do 1 klasy?

Nie musisz dawać za rok do pierwszej klasy.
Właśnie jeszcze rodzice dzieci z rocznika 2006 i 2007 mogą zdecydować czy dać do szkoły czy zostawić drugi rok w zerówce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ostatnio dostalam list ze szkoly ktora mam najblizej z pytaniem czy od wrzesnia posylam do nich dzieci do zerowki czy zostaja w przedszkolu - nie wiedzialam ze teraz pisma wysylaja

moje zostaja w przedszkolu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też dostałam, list ze szkoły i zamierzam się przejść i popytać jak to wygląda? ile godzin, posiłki, itd. i chcemy jeszcze się zastanowić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też dostałam taki list ale ja decyduję się na roczne przygotowanie w przedszkolu nie w szkole
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam wszystkie mamy:) Moja córka kończy 5lat w maju. zdecydowałam, że pójdzie do zerówki do szkoły. Mam małe obawy, ale ona chce iść do szkoły :) więc chyba będzie dobrze....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej
Nasz córeczka zostaje w przedszkolu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mała kończy w sierpniu 5 lat. Nie chodzi/-ła do żadnego przedszkola (2 lata z rzędu się nie dostała), więc teraz będę walczyć o miejsce dla niej. Jak nie to chyba dam łapówkę :-D
Mamy przedszkole państwowe pod blokiem. Ale co roku jest 6 dzieci na 1 miejsce :-(((
Nie wyobrażam sobie jednak , aby od razu poszła do zerowki w szkole, skoro nawet życia przedszkolnego nie poznała!

Sama pamiętam swoją zerówkę i pierwszą klasę, gdzie stałam przestraszona pod ścianą i patrzyłam na starsze dzieci jak biegają nie zwracając na nas, maluchów żadnej uwagi ;-/ Nie była to trauma, ale na pewno niepotrzebny stres.
image
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nikitta mi powiedziano, że dla 5 latka w przedszkolu musi się znaleźć miejsce. Przedszkola mają obowiązek przyjąć dzieci 5 letnie w pierwszej kolejności. Di tego muszę Ci powiedzieć, że jest na prawdę mało dzieci w statystykach zgłoszonych do grupy 5 latków. W jednym z przedszkoli na Morenie do grupy 5 latków zgłoszono tylko 11 dzieci.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgłoszono 11 dzieci to ile będzie liczyć grupa czy dodadzą młodsze dzieci, bo w państwowych przedszkolach grupa ma chyba 28 dzieci?

bo jeśli tak to jaki sens ma taka zerówka pomieszana wiekowo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie dodadzą dzieci które mają ciągłość. Natomiast dziwne jest to, że szkoła jest bardzo oblężona do grupy pięciolatków. Są już stworzone 4 klasy po 30 dzieci i lista rezerwowych. Strasznie zdziwiło mnie, że jest taka różnica bo na forum czytam raczej wypowiedzi niezbyt pochlebne dla zerówek szkolnych.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja znam przypadek taki, że rodzice 5 latka posyłają do zerówki szkolnej ze względów finansowych, bo o ile się nie mylę za przedszkolną płacimy normalnie, za szkolną nie ..

i myślę, że takich osób jest więcej niż ta jedna ;)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwia masz rację to na pewno podstawowa różnica. Ja akurat i tak będę korzystała tylko z 6 godzin ale gdybym miała zostawić dziecko dłużej ( w szkole działa świetlica ) to chyba też bym szkołę brała pod uwagę.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlatego, mimo, że mnie nie dotyczy, uważam, że trochę nie fajnie ...

bo przecież jest nakaz odgórny, obowiązek dla 5 latków więc moim zdaniem powinno być to jakoś inaczej rozwiązane, zniesione opłaty albo chociażby tańsze, bo taki rodzic średnio ma wybór jak np. rodzice 3 latka którzy chcą to poślą go do przedszkola, a jak nie chcą bądź nie mają na to kasy, to nie i tyle

dobrze,że chociaż ta szkolna zerówka zostaje, ale ja też bym wolała Młodą posłać do przedszkolnej :/
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niby jest obowiązek przedszkolny dla 5 latka i musi dostać miejsce w przedszkolu ale... ja próbując córkę zapisać nawet nie miałam szans złożyć formularza bo w 2 przedszkolach tu gdzie mieszkam i 2 blisko pracy nie było naboru do grupy 5 latków.

Dalej nie szukałam bo dla nas nie miało to sensu.

Córka będzie chodziła więc do zerówki szkole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
córka miała to szczepienie i ma potwornie opuchniętą rękę, robi jej się brzydki ślad- coś na znak takiego, co mają wszyscy dorośli po szczepieniu. Uspokójcie mnie, to normalne, tak? Aż takie opuchnięcie i zaczerwienienie jest normalne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

do góry