Widok

Dodatek do urlopu wychowawczego

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Niestety jestem zmuszona.zostac w domu, bo synek mimo.iz chodzi do żłobka często choruje, a córka czeka na swoje miejsce.
Maz musi niestety wyjechać za granicę, aby jakoś finansowo to ogarnąć.
Moje pytanie, chce się starać o dodatkowe pieniądze z kopru, czy do tego dochodu 674zl na osobę muszę doliczyć również to 500plus na drugie dziecko. Jak to wygląda że złożeniem papierów, długo się czeka.na decyzję.
W poniedziałek się tam wybieram aby dokładnie dowiedzieć się co potrzebuje. Na urlopie wychowawczym jestem od 18sttcznia.woec pewnie i tak dopiero po miesiącu moge wszystko załatwić.
Bardzo proszę o nieocenianie mnie że jestem leniwa i tylko ciągnę kase, bo tak nie jest. Chętnie pójdę do pracy jak tylko będzie taka możliwość, a o pieniądze staram się tylko i wyłącznie dla dzieci, żeby im niczego nie brakowało.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie odpowiem na Twoje pytanie niestety ale napiszę tylko, że nie przejmuj się głupimi odpowiedziami jakby się takie pojawiły. Ten, kto nie ma takiej sytuacji nigdy nie zrozumie. Mój synek też jest w żłobku i też często choruje. Póki co wspomagają nas babcie ale też już zastanawiałam się nad rezygnacją z pracy. Życzę dużo zdrówka i wszystkiego dobrego!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Będąc za granicą twój mąż nie zarobi więcej niż te 674zł na osobę??
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zarobi ale tu będzie oficjalnie bezrobotny ale jej się "należy" bo " jestem leniwa i tylko ciągnę kase, bo tak nie jest" nie naprawdę tak nie jest
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Owszem zarobi, tyle że mamy sporo wydatków i mimo wszystko kasa dodatkową się przyda.
Wolałabym mieć go obok siebie i sama pracować. Niestety w mojej firmie pracuje się po 12h, ja nie mam moziwosci oddać dzieci pod opiekę babci.
Do tej pory radziliśmy sobie finansowo i nawet byłam w stanie odłożyć, teraz sytuacja się trochę pogorszyla, a ja nie robię tego z lenistwa.
Jeśli tylko syn przestanie ciągle być chory to chce wziąść pod opiekę maluszka za nieduże pieniazki tyle, że w pakiecie z moją córką, a też nie wszystkim rodzicom odpowiada taka niania, ale to pewnie dopiero na wiosnę.
Najłatwiej jest oceniać póki ktoś nie znajdzie się w podobnej sytuacji :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Czyli de facto chcesz okradać Państwo to jest paragraf takich powinno ścigać się z urzędu spr IP namierzyć prześwietlić i cofnąć dodatki wraz z poprzednimi nienależnymi. Jest to post wskazujący na przestępstwo Trojmiasto pl powinno zgłaszać to do organów ścigania
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

To w mopr , gopr czy innej instytucji złożysz fałszywe oswiadczenie a to jest karalne. Zdajesz sobie z tego sprawę Olu??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale ja nie zgłaszam nic fałszywego. Póki co mąż jest na miejscu i pracuje dla polskiej firmy a ja jeśli podejmę się dodatkowej pracy to zrezygnuje z kasy od mopru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

500 + nie wlicza się do dochodu. Jeśli Twój mąż będzie pracował za granicą to wniosek zostanie przekazany do Urzędu Wojewódzkiego, a wtedy na decyzję możesz czekać nawet rok. Przy składaniu wniosku musisz dołączyć zgodę od pracodawcy na udzielenie urlopu wychowawczego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Składaj wniosek jak najszybciej, na wszelki wypadek weź pit za ubiegły rok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

Jak długo wchłania się szczepionka Rotarix? (11 odpowiedzi)

Zaszczepiłam synka przeciwko rotawirusom. Po ok 2 godz. po szczepieniu karmiłam go i sporo...

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

do góry