Widok

Dolana benzyna do ropniaka

Słuchajcie, w baku miałem około 10l. ropy po czym za pomyłką zostało wlane 20l. benzyny!! wsiadłem, odjechałem około 2-3km, po czym samochód mi zgasł. Początkowo się nie zorientowałem, przekręciłem kilka razy zapłonem co nie dawało żadnych skutków, i w tym czasie zorientowałem się, że została wlana benzyna.. od tamtej pory samochód zaciągnąłem do domu (oczywiście nie odpalając go nawet na chwilę) jak myślicie, jakie będą skutki?? Są jakieś szanse by obeszło się bez wymiany pompowtrysków? oczywiście wymiana filtru, wyczyszczenie przewodów, wypompowanie benzynę i wlane do pełna ropy to podstawa! Samochód Audi A4 B7 S-Line.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakbyś miał starego diesla to nawet byś tego nie zauważył. W wypadku nowszych naprawa może wynieść i kilkanaście tysięcy złotych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic mu nie będzie. Daj znac czy mam racje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym odciagnal chociaż połowę tego co jest w zbiorniku dolal ropy do full i wyjeździl. 20l. to trochę za dużo. 10 l. Na 60 litrowy zbiornik normalnie się dolewa w przypadku 30 stopniowych mrozów. Ale 20 l za dużo. Trochę spusc i reszte powinien przepalic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Benzyny do ropy zimą można dolewać, ale w wypadku starych diesli (chociażby OM606 Mercedesa). W nowych taka praktyka w najlepszym wypadku zdemoluje pompowtryski.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Auto Części (4 odpowiedzi)

Cześć Panowie, Potrzebuję namiar na sprawdzony sklep motoryzacyjny w Gdańsku otwarty jutro lub...

Fotoradar (3 odpowiedzi)

Czy w Sopocie w tunelu ul Powstańców Warszawy przy Sheratonie jest fotoradar ? Jadąc w kierunku...

PANEK (4 odpowiedzi)

Poszukuję osób poszkodowanych! przez firmę Panek, w ten czwartek w Gdańsku będzie nagrywany...

do góry