Widok

Drętwienie dloni w ciązy

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
od 2 tyg mam w nocy dretwienie dloni, szczegolnie w nocy jak poloże glowe na jednej dloni, nie moge spać dalej- dlonie az bola.

Co to moze byc?\
Od lekarki pewnie uslysze ze to taki urok ciąży...

Moze cos mialyscie takiego , cos brac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maiłam. to się jakoś nazywało zespół cieśni nadgarstka, czy jakos tak.
i w sumie kurde, zabij mnie... ale ja już nie pamiętam, chyba nic nie brałam.
Cytrynka chyba też miała. może się wypowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam, jeżeli masz problemy z ciśnieniem tzn. za wysokie to monitoruj, jak dojdą ci mroczki przed oczami, podwójne widzenie to powiedz lekarzowi bo to może wskazywać na ryzyko stanu przedrzucawkowego to wtedy chyba cesarkę robią jak przychodzi czas. Ale to wcale nie musi nic oznaczać. Ja miałam takie drętwienia ale zawsze miałam ciśnienie wręcz za niskie. Przeszło. Nic na to nie brałam, w pierwszym trymestrze miewałam takie "atrakcje"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam niskie cisnienie, w sumie normalne.\
Jestem w 34 tyg i ciekawa jestem czy do konca to bede miala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to moze dziecko ci na jakiś nerw uciska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może być.
ja miałam to chyba wcześniej i przeszło.
w każdym razie po porodzie mija. ma minąć.
w każdym razie (może mylę) ale jak pamiętam Cytrynce nie minęło od razu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam silne drętwienia dłoni w ciąży zwłaszcza wieczorem i w nocy. W zasadzie nic z tym nie robiłam. Poruszałam rękoma, masowałam.. przeszło:)
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu ja miałam przez prawie całą ciążę :( koszmar nie mogłam szklanki z piciem podnieść,czasami pudełko zapałek ważyło tonę :((,nie tylko w nocy ale i w dzień dokuczało, pomagało mi wkładanie rąk do ciepłej wody,na jakiś czas ale pomagało ,najgorzej było w nocy kręciłam się jak bąk ,dostawałam szału bo nie dość że to to jeszcze miałam rwę kulszową od pasa do połowy uda i były momenty ze nie mogłam się ruszyć ,czułam się tak jak by zalali mnie betonem :(( wszystkie te dolegliwości ustąpiły po porodzie.Córcia była tak ułożona że miałam ucisk,i nic na to nie dostałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też to dopadło, ale gdzieś w połowie ciąży. Też nic na to nie brałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi na drętwienia i skurcze lekarz przepisał detralex - póki co pomaga
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zespół cieśni nadgarstka. Też miałam w ostatnich miesiącach ciąży. 3 palce w lewej dłoni drętwienie i zmienione czycie. Przechodzi samo po ok. 3-4 tyg. po porodzie, jak organizm pozbędzie się wody gromadzonej w czasie ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza się to cieśń i niestety znów to mam, niby biorę magnez ale nie pomaga zbyt wiele, w poprzedniej ciąży też miałam i przeszło po porodzie
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie było podobnie, drętwienie rąk połączone z bólem i zmienione czucie w palcach. Lekarz twierdził, że to od ucisku.
Było mało komfortowo, o ile drętwienie po porodzie ustało to prawidłowe czucie w palcach powróciło po ok. 4 miesiącach od porodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zespol ciesni nadgarstka, ja tez to mialam, czasem sie zdarzalo ale nic na to nie bralam, samo przeszlo:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam nic na to nie brałam po porodzie przeszło ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam suche zapalenie ścięgien w obu dłoniach - niby to też typowe dla ciąży ;) na dobre przeszło mi latem tego roku ;) czyli jakieś 10m-cy po porodzie ;)

miałam drętwienie palców, czubki jakby do mnie nie należały ;) do tego przykurcze palców - czasem musiałam pomagać sobie drugą dłonią, żeby wyprostować palce :/ (z tym właśnie tak długo walczyłam po porodzie)
straszne strzykanie w nadgarstkach i ból przy kręceniu dłońmi :P


dobrze, że przeszło, bo lekarka już mnie straszyła operacją ;) druga reuamtolożka podejrzewała RZS - ale całe szczęście badania tego nie potwierdziły :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

Nauka czytania metodą Domana- ktos stosuje? (34 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, czy znacie/ stosujecie ta metode nauki czytania u malych dzieci? jestem ciekawa...

nnt. Jaki kupić materac do łóżka? (29 odpowiedzi)

Cześć Dziewczynki, pisałam w innym dziale forum, ale mnie olano. Czy Wy możecie mi doradzić,...

do góry