Widok

Duże opóźnienia na budowie

Informacja dla potencjalnych nabywców: deweloper nie wywiązuję się z umówionych terminów realizacji inwestycji. Azymut w Gdyni miał być oddany do użytku do 30.06.19 r., a budowa jest daleka od ukończenia. Najprawdopodobniej lokale zostaną wydane dopiero pod koniec roku.

 Moja ocena

Inpro  |  (kategoria: Budownictwo mieszkaniowe)

  • Obsługa: 0
  • Oferta: 0
  • Jakość: 0
  • Terminowość: 1
  • Przystępność cen: 0
  • Ocena ogólna: 0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź obiektu

W imieniu firmy INPRO S.A bardzo przepraszamy za niedogodności związane z opóźnieniem realizacji osiedla Azymut w Gdyni. Na opóźnienie wpływ miała specyfika lokalizacji inwestycji i kaskadowy układ poszczególnych budynków, co wydłużyło czas budowy w stosunku do naszych wcześniejszych założeń. Dodatkowo, dbając o wysoki standard realizacji, musieliśmy poświęcić więcej czasu na dobór odpowiednich firm, w szczególności sprawdzonych i profesjonalnych ekip podwykonawców. Jednocześnie sprzeciw Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Gdyni w zakresie wycinki drzew na uzgodnionej wcześniej przez PEWiK trasie kanalizacji sanitarnej, spowodował konieczność przeprojektowania i uzyskania zamiennej dokumentacji. Wymagała ona ponownych uzgodnień, co znacznie wydłużyło możliwość rozpoczęcia realizacji inwestycji na tym obszarze. Gestorzy sieci ciepłowniczej i energetycznej – czyli firmy OPEC i Energa – opóźnili się z wykonaniem instalacji, co między innymi utrudniło wewnętrzny transport na budowie, zagospodarowanie terenu oraz wykonanie układu drogowego. Wszystkie wyżej wymienione czynniki miały wpływ na płynną realizację założonego harmonogramu prac.
Zawsze staramy się prowadzić otwarty dialog klientami. W przypadku tej inwestycji w ostatnim czasie prowadziliśmy wewnętrzne analizy, aby dokładnie oszacować realny termin ukończenia osiedla. W chwili obecnej możemy już poinformować, że planowany termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie został ustalony do końca października 2019 r. Natomiast odbiory mieszkań rozpoczną się od 12 listopada bieżącego roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inpro

Klient - opinia (3 odpowiedzi)

Brak odzewu na maile to brak szacunku dla klientów !!! Nerwy puszczają, opóźnienia w budowie a...

Szymon - opinia (4 odpowiedzi)

Jestem sfrustrowanym nabywcą mieszkania w nowej inwestycji azymut. Wczoraj (03.12.2019) Inpro SA...

Maja - opinia (3 odpowiedzi)

Opóźnienie w wydaniu osiedla Azymut w Gdyni 7 miesięcy i nadal nie wiadomo kiedy otrzymamy...

do góry