Apel do rodziców z Jasienia: Dziki mają młode, a dzieci je prowokują!Chciał(em/am) gorąco zaapelować do rodziców z naszej dzielnicy o poważną rozmowę z dziećmi. W godzinach popołudniowych w okolicach naszych osiedli (przeważnie łąki za przedszkolem) dzieciaki ganiają za dzikami, straszą je i próbują przeganiać.Proszę pamiętać, że teraz jest okres, w którym dziki prowadzą swoje młode. Lochy broniące warchlaków są nieprzewidywalne i niezwykle groźne. Jeśli dzik poczuje się osaczony, zaatakuje. Nie czekajmy, aż dojdzie do tragedii przypilnujmy dzieci i wytłumaczmy im, że dzik to nie zabawka i należy zachować od niego bezpieczny dystans!