Widok

Dziecko

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witajcie miałam ból jajników 4 dni zrobiłam test owulacyjny i wyszły 2 kreski jednak kreska testowa była ciemniejsze od kontrolnej. Dziś jak zrobiłam były tego samego koloru czy jest jakaś szansa że zajde w ciążę??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czytałaś instrukcję na opakowaniu testów? Skoro 4 dni temu kreska testowa była ciemniejsza to oznacza, że w ciągu 32 godzin od wykonania testu doszło to wyrzutu hormonu LH mogącego świadczyć o owulacji. Skoro nowy test wskazuje identyczny kolor kresek to oznacza, że doszło do uwolnienia tego hormonu np wczoraj i poziom LH spada (kreska testowa jest jaśniejsza niż ta na ostatnim teście).
Wszystko to oznacza, że najprawdopodobniej ilość hormonu odpowiada odbyciu się owulacji. Pamiętaj jednak, że nigdy nie jest to jednoznaczne z owulacją, bo mogło nie dojść do pęknięcia pęcherzyka, endo mogło być za małe na zagnieżdżenie się zarodka, plemniki mogły nie dotrzeć do komórki jajowej itd.
Skoro wiesz, że jednak najprawdopodobniej doszło do owulacji, wiesz też mniej więcej kiedy to możesz sobie wyliczyć kiedy powinnaś dostać okres i wykonać test ciążowy w przypadku nie rozpoczęcia się nowego cyklu (czyli wtedy jeśli nie dostaniesz miesiączki).
Jeśli test wyjdzie pozytywny udaj się na badanie krwi (betaHCG), jeśli test wyjdzie negatywny, a cykl się nie rozpocznie powtórz go za kilka dni.
Pamiętaj jednak, że zrobienie testu ciążowego dzisiaj, jutro lub za 2-3 dni nic Ci nie pokaże.
Jeśli planujesz ciążę to życzę Ci upragnionych dwóch kresek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie dziś zrobiłam ponownie i 2 kreski są tego samego koloru co to może oznaczać że już owulacja się skończyła? Czy dopiero bd?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodam jeszcze że wpolżyliśmy codziennie czy mogą być jakieś szanse?? Okres dopiero za 9 dni :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteś po prostu w ciąży- gratulacje;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przecież tak szybko to nie możliwe skoro była owulacja. I robiłam testy owulacyjne a nie ciążowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za bzdury, test owulacyjny nie wskazuje ciąży, nie słuchaj anonima.

Odpowiedzi może być kilka, czy zrobiłaś test poprawnie? Czy cierpisz na zespół policystycznych jajników (przy tej chorobie testy owulacyjne wychodzą pozytywne kilka razy). Napisałaś też, że pierwszy test miał ciemniejszą kreskę testową niż kontrolna, a dzisiejszy był w takim samym kolorze, co może oznaczać, że poziom LH spada. Dla pewności zrób test jutro, jeśli kreska testowa będzie jaśniejsza, to znaczy, że owulacja najprawdopodobniej była.
Nie dowiesz się czy jesteś w ciąży dziś lub jutro. Nie doszukuj się też objawów w ciąży, bo najszybciej możesz w niej być 6-7 dni od owulacji (tyle komórka/zarodek wędruje do macicy przed zagnieźdżeniem). Musisz spokojnie poczekać do miesiączki. Dobrze, że współżyliście codziennie to zwiększa szanse. Pamiętaj jednak, że częściej niż raz dziennie zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, gdyż może dojść do obniżenie się parametrów plemników. Dodatkowo plemniki mogą przeżyć "u Ciebie" do 4 dni, także nawet jak nie trafiliście co do godziny w owulację, to zapewne na komórkę nasienie czekało.

Czy to Wasz pierwszy miesiąc starań?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staramy się już 5 miesiąc inigdy testy owulacyjne nie pokazywały mi 2 kresek. Ostatni okres rozpoczął mi się 21 lipca i trawl 4 dni tak jak zawsze. I odrqzu po skończonym okresie zaczęliśmy wspolzyc może 2 dni odpuscilismy ale to było z tydzień temu a teraz do dziś codziennie czyli szansę są??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U gin byłam 1.5 miesiąca temu i powiedział że jest wszystko ślicznie pierwszy raz się spotkałam z taką odpowiedzia xd. Właśnie on powiedział że mamy czekać na owulacje. Z jajnikami mam wszystko dobrze jak i z całą resztą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

5 miesiąc to jeszcze wcale nie tak długo. O problemach z zajściem w ciążę mówi się, gdy przez 12 cykli starań nie dochodzi do zapłodnienia. Może, jeśli teraz by się nie udało, w kolejnym cyklu dołóż inne sposoby sprawdzania owulacji np mierzenie temperatury czy obserwację śluzu.
Najważniejsze, żebyś troszkę odpuściła z tym ciśnieniem, bo skoro lekarz nie widzi problemu fizycznego, to może psychika Ci się za mocno nakręca i blokuje.
Na pewno będziesz mamą, w końcu pisze Ci to osoba w 5 miesiącu ciąży, po 4 latach starań :)
Jeszcze pytanko, co z cytologią? Robiłaś w ciągu ostatnich 12 miesięcy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie jak byłam na wizycie to odrqzu mi zrobił cytologie i wszystko dobrze, oo to gratulacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie, że jest szansa :) Wszystkie wyniki masz ok, owulacja jest. Będzie dobrze :) Myśmy się starali grubo ponad rok. Suplementy, testy owulacyjne, badania, lepsza dieta i styl życia. Zaszliśmy akurat kiedy trochę zluzowaliśmy i w tamtym miechu nie robiłam ani testu owu, ani nic... :P Zbadaj sobie jeszcze tarczycę, jeśli dotychczas tego nie robiłaś (TSH). Łykaj kwas foliowy, spytaj lekarza o jakieś suplementy dla kobiet starających się zajść w ciążę. Polecam też wyciąg z wiesiołka w tabsach. Powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tarczyce zbadalam odrqzu jak zaczęliśmy się starać i wyniki wyszły dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

JAKI PREZENT NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA? (41 odpowiedzi)

Niedługo zbliżają się te święta a ja kompletnie nie mam pomysłu... Majka ma 8 miesięcy,...

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

Położna środowiskowa Gdynia - którą wybrać? (13 odpowiedzi)

hej dziewczyny! Czy możecie mi polecieć jakąś sprawdzoną, zaufaną, i rzetelną położną...

do góry