Widok

Dziecko zgloszone do zus

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam zglosilam dziecko do zus u siebie w pracy. Wszystko dobrze poszlo a dziecka nie ma w systemie. Dzwonilam juz wszedzie i rece opadaja. Jestem tylko przepychana od urzdu do urzedu. Potrzebuje e-skierowanie do alergologa i nikt mi go nie wypisze bo nie czyta peselu dziecka w systemie. Dziecko z 2020 roku. Dowiedzialam sie ze nie jestem jedyna z tym problemem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie ma już zasady, że dziecko do 18tki jest ubezpieczone z automatu?
Raz miałam sytuację, że nie system nie czytał nr pesel, ale podpisałam w przychodni specjalne oświadczenie, że mam prawo do ubezpieczenia i to wszystko. Nie było problemu. Z dzieckiem tak nie mogą zrobić?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak,dzieci a automatu sa ubezpieczone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz konto e-ZUS? Zobacz, czy tam widać Twoje dziecko. Jak nie, to zadaj im pytanie. Weź potwierdzenie zgłoszenia od kadrowej i bombarduj NFZ i ZUS pytaniami. Oczywiście, u lekarza tam gdzie się da napisać oświadczenie, to podpisuj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzień dobry,

Po pierwsze to z tego co wiem to wszystkie dzieci do 18 roku życia są objęte bezpłatną opieką medyczną. Proszę sprawdzić i domagać się przyjęcia dziecka do lekarza.

pozdrawiam,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

do góry