Widok

Eutanazja (usypianie) ludzi i zwierząt

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
W Polsce eutanazja nie dotyczy jeszcze ludzi, ale ... kto wie? Większość nowych pomysłów "zachodu" w końcu zadomawia się i u nas.
Ale dość powszechnym zjawiskiem jest zabijanie domowych zwierząt. Skoro akceptowane jest zabijanie naszych zwierzęcych przyjaciół, społeczeństwo jest gotowe na przyjęcie eutanazji ludzi, potrzebne jest tylko nowe prawo. Ale póki co, może warto zastanowić się nad problemem obserwując jak eutanazja sprawdza się wobec zwierząt, naszych przyjaciół, np. psów. Najczęściej używanym argumentem za eutanazją jest oszczędzenie ukochanej osobie cierpienia. Ale czy to może być dobrym wytłumaczeniem dla ludzi wierzących w Boga, istnienie duszy, zmartwychwstanie? Ja wierzę że także zwierzęta mają duszę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak na logikę - skoro wierzysz, że zwierzęta mają duszę, to nie lepiej uwolnić tą cierpiącą duszę z bolesnego ciała, żeby sobie pohasała szczęśliwa w niebie? Ja tam wolałabym mieszkać w raju, niż umierać na raka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest tak jak z duszą człowieka; Bóg go stworzył i postawił tam gdzie jest. Lepiej Mu nie przeszkadzać, bo On wie najlepiej co jest dla nas dobre i kiedy. Nawet do twojego raju samowolnie nie można się dostać. Swoje trzeba doświadczyć, poznać, wycierpieć i choć trochę zasłużyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co kto lubi. Mi wydaje się, że tak samo jak Bóg stworzył owoce i kwiaty, tak samo stworzył środki przeciwbólowe, tabletki poronne i środku usypiające. Po to, żeby ludzie z tego korzystali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jestem pewien czy Bóg stworzył środki przeciwbólowe. Większość znanych z reklam środków przeciwbólowych chyba stworzyli sami ludzie. Ich nierozsądne używanie często odbiera nawet szansę na wyzdrowienie. Przeciwbólowe farmaceutyki działają poprzez paraliżowanie, zakłócanie normalnego działania systemu nerwowego. Według badań amerykańskich ośrodków uniwersyteckich już tygodniowa, standardowa kuracja popularnymi, dostępnymi bez recepty przeciwbólowymi pastylkami powoduje ryzyko znacznej utraty słuchu u jednego na dziesięciu przeciętnych ludzi. Wzrasta też drastycznie ryzyko zawału serca czy udaru mózgu. To wiadomo od lat, ale miliardowe zyski ze środków przeciwbólowych są filarem potęgi koncernów farmaceutycznych, więc reklama idzie dalej.
Do bólu można się przyzwyczaić. Jeśli nie prześpisz z bólu jednej nocy, to najprawdopodobniej zaśniesz następnej. Ja mam to szczęście że nawet przy niewielkim bólu tracę przytomność, odpływam. Tak więc ból, to podstawowy, naturalny środek ... przeciwbólowy. Ja widzę sens stosowania czegoś extra tylko jako doraźne znieczulenie na czas zabiegu czy operacji. Raz chirurg lekko mnie naciął bez znieczulenia (chyba z oszczędności) i w efekcie odruchowo wykopałem w powietrze żelazną szafę.
Niektórzy święci piszą że dzięki cierpieniom i bólom jakich tu doświadczamy spłacamy zadośćuczynienie za nasze winy i tak oczyszczona dusza ma większe szanse na szczęście, wieczne szczęście w przyszłym życiu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

do góry