Widok

Festiwal Teatrów Muzycznych: Rzecze Budda Chinaski

Rzecze Budda Chinaski Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Festiwal Teatrów Muzycznych: Rzecze Budda Chinaski.
Rzecze Budda Chinaski
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Muzyka: Krzysztof Nowikow, Zbigniew Łowżył
Teksty: Charles Bukowski
Przekład: Lachowski, Piotr Madej, Michał Kłobukowski, Robert Sudół, Jan Krzysztof Kelus, Scenariusz: Cezary Studniak

Charles Bukowski, amerykański "artysta przeklęty", zmarł po burzliwym i obfitującym w skandale życiu 9 marca 1994 roku. Spektakl złożony z ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super

Spektakl super. Justyna Szafran- prawdziwa artystka. Kreacja aktorska taka aż dech zapiera i do tego ten piękny głos....:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Capitol górą!

Capitol najlepszy jest!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałam!

Co to za wspaniały spektakl! Dlaczego nie robi się takich w Trójmieście? Przecież z pozoru trzeba tak niewiele - genialny pomysł, świetną wokalistkę i... Czy tego w Trójmieście nie ma? Justyna Szafran piękna pod każdym względem - piękna fizycznie, piękny głos... piękna, piękna, piękna. Wielkie brawa za tę niezapomnianą kreację aktorską. Na uwagę zasługują też panowie z orkiestry... No i ten zachrypnięty seksowny głos z radia.... Dlaczego rzecze Budda zagrają tylko raz? Ja chcę więcej, więcej, więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Było super!

Ja chcę taką kobietę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co to był za wieczór....

nie bardzo zrozumiałem o co chodzi, ale co to ma za znaczenie? Wokalistka powalająca, dlaczego karierę robi takie gówno jak Doda, a nie prawdziwi artyści!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ah! Zobaczyć to jeszcze raz...

Ten spektakl był wstrząsający! Wielkie brawa dla Justyny Szafran, która wczoraj na scenie dosłownie dwoiła się i troiła.
Zdziwił mnie fakt, że uznano ten spektakl za przeznaczony dla widzów dorosłych. Przecież to u nas właśnie operuje się skandalami, by wywołać tanią sensację. A to co wczoraj zobaczyłem może i było bulwersujące... ale nie bardziej niż to co widzimy i o czym słyszymy na codzień. Generalnie zamiast być oburzony, byłem zbyt przejęty losem Frances. Genialny jak dla mnie pomysł przeplecenia zapierających dech w piersiach muzycznych występów aktorki z głosem mężczyzny, który ją porzucił. Z jego miejscami cynicznymi,ironicznymi uwagami. żałowałem jedynie, że głos ten dobiegał z radia. Wydaje mi się, że lepiej byłoby gdyby na scenie pojawił się aktor z ironiczną bądź cyniczną mimiką twarzy. Z drugiej strony brak takiego aktora działa na naszą wyobraźnię i wyostrza uczucie wyobcowania i samotności. Świetny pomysł z ukryciem orkiestry.... z jej rozproszeniem.
Ale to wcielająca się w rolę Frances aktorka zasługuje na największe oklaski i owacje na stojąco. Mimo wszystko większość widzów myślała chyba inaczej, bo tylko garstka z nich nieśmiało wstała, by w ten sposób nagrodzić Justynę Szafran za jej wspaniałą kreację i – przede wszystkim – przepiękny głos.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupa

bartzo slabe ni polecma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kultura

Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) (15 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) . Dzieła wszystkie...

Kopenhaga (5 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kopenhaga . Michael Frayn KOPENHAGA Reżyseria Krzysztof Babicki...

Kora. Boska (8 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kora. Boska . Kora. Boska O Matki Boskie, które u boku Kory (Katarzyna...

do góry