Widok

GOSK - RUMIA, 3-5 MARCA 2006

Sport Rumia Temat dostępny też na forum:
VII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
W MARSZACH NA ORIENTACJĘ

II RUNDA PUCHARU POMORZA GDAŃSKIEGO 2006
W MARSZACH NA ORIENTACJĘ

I RUNDA PUCHARU POLSKI 2006
W MARSZACH NA ORIENTACJĘ

Szczegóły na stronie organizatora:
http://www.neptun.gda.pl/ino/2006/mno/gosk2006/gosk2006.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z różnych przyczyn planuję start na trasie TP. Czy po zakończeniu swojej trasy będę mógł dostać mapę z etapów dziennych TS i poza klasyfikacją pójść z nią w las?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No cóż, nie ma to jak popisać do samego siebie ;)
Odpowiedź uzyskam jutro na miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i się dowiedziałem, można było bez problemu :) Niestety od trasy TS się "odbiłem", zbytnia abstrakcja jak dla mnie. TP była za prosta, TS za trudna to w jakiej kategorii miał startować taki stary koń jak ja? TJ wydawała się w miarę rozsądna, przynajmniej bym powalczył, ale teoretycznie nie mogę w niej startować. A może to tylko teoria i w rzeczywistości mogę startować w kategorii TJ czy TM? Czy na imprezach Neptuna jest to dopuszczalne?

Dlaczego podział na kategorie jest tylko wiekowy? Jak dla mnie powinny być do wyboru kategorie według stopnia trudności trasy.

Karol, możesz mi rozjaśnić moje wątpliwości?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć
Kategorie TS, TJ, TM, TD są podzielone ze wzgledu na wiek uczestnika. Ogólnie siłą rzeczy nie da się wystartowac w innej kategorii.
Impreza miała rangę ogólnopolską a na niej takie kategorie obowiazują.
Dodatkowo podobnie jak w całej Polsce organizatorzy zrobili kat TP dla całej reszty osób, w której miałeś okazję wystartować.
Na imprezach regionalnych stosuje się kryterium ze względu na stopien zaawansowania i tak: są TZ - dla zaawansowanych (takie TS), TO - dla średniozaawansowanych i TP dla początkujacych.
Ogólnie przed imprezą z reguły musisz popatrzeć jakie kategorie są.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedź. Dopiero zaczynam chodzić na marsze więc trochę się pogubiłem w tych kategoriach :) Na imprezie Zima np. nie było kategorii TS i TJ.
To TS pachniało mi TZ-tem i widzę że się nie myliłem. Startowałem poza klasyfikacją więc gdybym wiedział to bym spróbował TJ.
Teraz przynajmniej wiem czego się trzymać TO, a jak nabiorę doświadczeń to może coś więcej.

ps. czekam na wzorcówkę na stronie, to może przynajmniej zrozumię o co chodziło z tymi kółkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mickey napisał(a):
> ps. czekam na wzorcówkę na stronie, to może przynajmniej
> zrozumię o co chodziło z tymi kółkami.

aż tak źle było ? :)

;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na początku nie mogłem dojść o co w tym w ogóle chodzi. Opis był krótki i treściwy i nie docierał do mnie. Po małych wyjaśnieniach poszedłem w las, ale tam mi się nic nie zgadzało, a jak zacząłem kombinować z lustrami to stwierdziłem że już nic nie rozumiem. Podejrzewam że jakbym pierwsze punkty przeszedł z kimś doświadczonym to bym załapał i może dalsze sam bym znalazł. Oczywiście z pierwszego punktu każdy poszedł w inną stronę :) Nawet mi Jankes mignął...pewnie stwierdzi że było banalnie ;)
Muszę nabrać doświadczenia coby mnie takie "mapy" nie przerażały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mickey napisał(a):

> znalazł. Oczywiście z pierwszego punktu każdy poszedł w inną
> stronę :) Nawet mi Jankes mignął...pewnie stwierdzi że było
> banalnie ;)

Ja sie na pierwszym kółku też pogubiłem, też za duzo pokombinowałem, wyszło mi lustro i poszedłem nie w tą stronę co trzeba. Kosztowało mnie to ponad poł godziny (i jak sie okazało, pierwsze miejsce w tej imprezie), potem zabrakło czasu na cofnięcie sie po dwa punkty, które jakoś dziwnym trafem sie zagubiły po drodze więc wyszło bez dwóch PK.
Następne 2 etapy poszły juz nieco lepiej i skończyło sie (podobno - bo na zakończeniu nie byłem a wyników w sieci niet) na 2-gim m-cu - z czego zresztą bardzo sie cieszę :-)

> Muszę nabrać doświadczenia coby mnie takie "mapy" nie
> przerażały.

Ano.... trzeba było zostać na następne etapy - szczególnie nocka była b. przyjemna.

Pozdr/Jankes

----
"Time is nature's way of keeping everything from happening at once"
{Woody Allen}
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Ja sie na pierwszym kółku też pogubiłem, też za duzo
> pokombinowałem, wyszło mi lustro i poszedłem nie w tą stronę co
> trzeba.
No jak nawet ty sie pogubiles na poczatku to nie jest ze mna najgorzej :) To że poszedłeś nie w tą stronę co trzeba było jednym z elementów które przyczyniły się do mojego przekombinowania. Chyba nigdy się nie nauczę żeby nie patrzeć na innych.

> Ano.... trzeba było zostać na następne etapy - szczególnie
> nocka była b. przyjemna.
Niestety nie miałem na to czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
versia 1.97.0. ea ne ponel uja ishio malo astalasi do 2.0 i nviico novava ne viju cagda vi zdelaite shto nibuti novoe .i platejnaia sistema (paysafecard) gde ana ea io ne viju ea esli haciu danatiti nemagu i ot italia nevazmojna danatiti iz tilifona zacem tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0